Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem egyértelmű az...

Miért nem egyértelmű az embereknek a sport?

Figyelt kérdés

gyerek koromban sosem sportoltattak, az iskolai kötelező torna és úszáson kívül. egész iskola idő alatt 1 kezemen meg tudom számolni hány osztálytáram sportolt rendszeresen.

már felnőtt vagyok, és én kialakítottam az életem a sportot bevonva, és a gyermekem is ha eléri a kort ő is fog menni.

a nagy többség miért nem gondolja, hogy ez fontos? főleg a gyerekeknek?


2011. máj. 26. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert nem vagyunk egyformák... Másnak meg az olvasás, a kutyázás, a barkácsolás, stb. egyértelműen része az életnek. Mindenkinek más az ingerszükséglete különböző dolgokból, ilyen a mozgás is. Mindenki tudja az eszével, hogy fontos a mozgás, de ha nem az általa nyújtott örömért végzik, akkor 99%, hogy nem lesz tartós tevékenység.


Én pl. gyerekkoromban napi 50 km-eket bicajoztam, mert jól esett, észre se vettem, nem magáért a mozgás fontosságáért csináltam, hanem mert jó volt és kész. Ma már ez nincs így, belőlem javarészt kiveszett a "sportolási" igény. Örülj neki, hogy belőled nem.


Időnként én is "kampányszerűen" sportolok, de nem épül be az életembe, mert azon kívül hogy rákényszerítem magam, nem okoz örömet. Sajnos.

2011. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is szerepet játszik benne, hogy nem fontos, mert mineK? hisz jobb gépezni, jobb Tv-t nézni.. Csak az időt pocsékolja azzal, hogy mozog egy kicsit. engem fel tud idegesíteni,h a valaki egész nap a gép előtt kockul, vagy Tv-t néz, de semmit nem mozog, csak eszik, meg így meg úgy rinyál, ha meg kell mozdulni akár tesiórán. Nekem az az első hogy mozogjak, de szerintem ez érettség kérdése is. Mert van olyan, aki csak a facebook-ra meg iwire meg ezekre tud gondolni, hazamegy és nyomassa, míg más a nyárra, a strandra (mivel ott is mozog) és más ilyen élvezetekre. Szerintem jobb, és van aki leragadt a facebooknál, sajna. De egyszer hátha ráeszmél, hogy nem jól csinálta eddig.. Hátha! :) 15/F
2011. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát mert nem kapja el őket a gépszíj. Lehet, hogy ki se próbálnak semmit, csak otthon punnyadnak. Én is ilyen voltam, aztán lementem a terembe, megéreztem a vasak hangulatát, és azótatöretlen a szerelem :D
2011. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert azt látod, hogy nem kell semmiért sem erőfeszítéseket tenned, egyszerűbb ülni a TV előtt, és zabálni, nem hiszi el senki, h lehet aktívan kikapcsolódni.
2011. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!