Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért imádkoznak...

A katolikusok miért imádkoznak Máriához?

Figyelt kérdés
Mária nem Isten, nem tartozik bele az Isten természetébe, ellenben Krisztussal és a Szentlélekkel. Akkor miért imádkoznak hozzá?
2020. jún. 10. 23:03
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

"Nem értelek. Mi a gondod a Mária kultusszal? Miközben a Bibliát, vagy úgy általában a keresztény vallást szokták patriarchális jelzővel illetni, a Mária kultusz rávilágít a nők szerepére is."

Ne keverjünk bele feminizmust!

"DE gondoljunk bele, hogy ha Isten Anyjáról van szó, akkor hol lehetne másutt?"

Én is azt mondtam, hogy Mária a mennyben van:"Mária már nem a Földön él, hanem egy mennyei lény".

2020. jún. 12. 15:52
 22/44 anonim ***** válasza:
53%

"Valaki írt olyasmit, hogy támadják a katolikusokat. Nos, az én esetemben szó sincs ilyesmiről."

Érdekes, hogy valahogy mindig a katolikusokra van kihegyezve, pedig mint rámutattam, sok-sok millió ortodox is pont így látja, mint az Egyház, illetve még a protestánsok közt is vannak, lásd anglikánok.

De mindegy, biztos csak véletlenül hegyezted ki a katolikusokra.


"Mária nagyobb tekintélynek örvend az egyházban, mint amilyet az Ige vall"

Miért is? Lehet sok protestáns tagadja az Igét akkor.


"Az angyal belépett hozzá és megszólította: Üdvözlégy, kegyelemmel teljes! Veled van az Úr! Áldottabb vagy minden asszonynál."


"Nagy szóval felkiáltott: "Áldott vagy az asszonyok között, és áldott a te méhed gyümölcse! Hogy lehet az, hogy Uramnak anyja jön hozzám?"


"mert rátekintett szolgálója alázatosságára. Íme, mostantól fogva boldognak hirdet minden nemzedék"


Különösen érdekes az utolsó, hiszen ezen az oldalon néhány protestáns szerint Mária elvesztette a hitét, márpedig aki nem hisz, elkárhozik, mint mondja az Írás.


Úgy látom, hogy te nem akarod elfogadni, amit az "Ige vall".


Ami a közbenjárást illeti... Ha Jézus valóban olyan értelemben az egyedüli közbenjáró, mint vallod, akkor az apostolok se voltak túl jó tanítványok, amikor a hívek közbenjárását kérték.


"Mindenekelőtt arra kérlek, végezzetek imát, könyörgést, esedezést és hálaadást minden emberért, a királyokért és az összes elöljárókért, hogy békés, nyugodt életet élhessünk, szentségben és tisztességben. Ez jó és kedves üdvözítő Istenünk szemében"

Pál szerint a közbenjárás jó, kedves és üdvözítő. Szerinted meg helytelen.


"és magatok is, mint élő kövek, épüljetek lelki házzá, szent papsággá, hogy Istennek tetsző lelki áldozatokat ajánljatok fel Jézus Krisztus által"

Péter apostol se tudhat valamit jól, hiszen itt a közbenjárásnál megjelenik az áldozat is, talán szemedben még bűnösebb, mint Pál kérése a hívek felé.


"Valljátok meg tehát egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Igen hathatós az igaz ember buzgó könyörgése."

Jakab apostol szerint is jó dolog a közbenjáró ima, sőt szerinte hatásos is. Szerinted pedig helytelen.


Még idézhetnék számtalan verset.


Írod:

"A Mennyben pedig senkinek nincs hatalma közbenjárni, csak a Báránynak"

Ezt mi alapján írod? Mert semmi értelme. Jézus a földön mutatta be a közbenjáró áldozatot, saját kínszenvedését és kereszthalálát. Hol írja a Szentírás, amit te írtál?


"Én is azt mondtam, hogy Mária a mennyben van"

Ezzel mi a gondod? Ha valaki a mennyben van, akkor nem imádkozhat Istenhez? A Jelenések könyve cáfol ebben.


"A jó illatszerek füstje fölszállt a szentek imádságából, az angyal kezéből Isten előtt."


"Amikor feltörte az ötödik pecsétet, az oltár alatt azoknak a lelkét láttam, akiket az Isten szaváért és tanúságtételükért öltek meg. Nagy szóval kiáltották, mondván: „Urunk, te szent és igaz, meddig vársz még az ítélettel? Mikor állsz bosszút a vérünkért a föld lakóin?” Mindannyian fehér ruhát kaptak, azzal, hogy egy kis ideig legyenek még türelemmel, míg teljessé nem lesz szolgatársaik és testvéreik száma, akiket szintén megölnek, akárcsak őket."


Itt a szentek népes csoportja jár közben a mennyben a földön szenvedőkért.


Sőt nem csak a szentek, mint Mária, hanem az angyalok is járhatnak közben:

"De ha közbenjár érte egy angyal, csak egy az ezer közül, hogy hírül adja az embernek kötelességét, megkönyörül majd rajta és mondja: „Engedd őt szabadon, hogy ne szálljon a sírverembe, megtaláltam már, amiért neki kegyelmezzek.”"


Úgy tűnik, hogy az Ige téged cáfol.

2020. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, az, hogy te mit mondasz, az a biblia szempontjából mellékes. Azt mondtad tényleg, hogy Mária egy mennyei lény? Ez elég sci-fi jellegű kijelentés. Ha a "közbenjáró" személyek kapcsán ragaszkodni próbálsz a biblia állításaihoz, akkor Mária esetében miért nem? Miért mered kijelenteni, hogy Mária a mennyben van, mikor a Bibliában nincs is ilyen kijelentés?
2020. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

#22

Először is, máshová menj provokálni.

"Úgy látom, hogy te nem akarod elfogadni, amit az "Ige vall"."

Elfogadom, amit az Ige vall. Mária a legáldottabb az asszonyok között, de nem közbenjáró.

"Ami a közbenjárást illeti... Ha Jézus valóban olyan értelemben az egyedüli közbenjáró, mint vallod, akkor az apostolok se voltak túl jó tanítványok, amikor a hívek közbenjárását kérték."

A hívek és az apostolok egy közösségben voltak, egyidőben éltek ezen a világon. Földön élő ember Földön élő emberért közbenjár. De a mennyben csak a Bárány méltó arra, hogy bűnbocsánatért könyörögjön, mert Ő volt az, aki létrehozta a bűnbocsánat közvetlen elérését, tehát csak Ő méltó erre.

1Tim 2:5-6 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus, aki adta önmagát váltságul mindenekért, mint tanúbizonyság a maga idejében...

"Ha valaki a mennyben van, akkor nem imádkozhat Istenhez?"

De. Viszont a bűnbocsánatért való közbenjárásra egyedül Jézus jogosult, mivel Ő vette ajánlja fel azt az embernek. Nem Mária, nem más megboldogultak, hanem Jézus. Ő ment értünk keresztre, csak Ő lehet az út az Atyához, senki más.

#23

"Kérdező, az, hogy te mit mondasz, az a biblia szempontjából mellékes."

Én a Biblia szempontjából beszélek.

"Azt mondtad tényleg, hogy Mária egy mennyei lény? Ez elég sci-fi jellegű kijelentés."

Miért?

"Ha a "közbenjáró" személyek kapcsán ragaszkodni próbálsz a biblia állításaihoz, akkor Mária esetében miért nem?"

Mert Mária nekünk nem közbenjárónk, mivel Ő már "odafent" van, "odafent" pedig csak Jézus méltó erre.

"Miért mered kijelenteni, hogy Mária a mennyben van, mikor a Bibliában nincs is ilyen kijelentés?"

Nem lesz minden bibliai szereplőről leírva, hogy a mennyben van, vagy sem. Mivel Isten Máriát rendelte el arra, hogy megszülje a Megváltót, ezért gondolom a mennyben van, de mint tudjuk, mások szerint nem. Nem is ezen van a hangsúly. Ha a mennyben van, ha nem, akkor sem jogosult egyetlen mennyei lény sem bűnbocsánatért közbenjárni, csak az, aki a saját vérét adta azért, hogy erre egyáltalán legyen lehetőség. Egy ilyen személy van, ez pedig Jézus Krisztus.

2020. jún. 12. 17:39
 25/44 anonim ***** válasza:
75%
Idelent lehet valaki közbenjáró, odafent meg nem? A biblia állításaihoz való ragaszkodást pedig úgy értem, hogy miért állítod és fogadod el, hogy Mária a mennyben van? Nincs róla szó a Bibliában... Miközben, hogy csak Jézus a közbenjáró, azért bibliai idézetekkel huzakodsz elő. Végig kényed-kedvére magyarázol. A teológiában minden mindennel összefügg. Nem szemezgetünk bibliai idézeteket, mint ahogy a szektások teszik. Ha a közbenjárás esetében a Bibliára hivatkozol, hol hivatkozol a Bibliában arra, hogy Mária a mennyben van? Az nem elég, hogy "gondolom, a mennyben van", ha a közbenjárásnál meg bibliai igazolást vársz. Meg közben már azt is kitalod, hogy a földön lehet közbenjárni, de nem a mennyben. Ennek nem sok értelme van.
2020. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
61%

Először is a kérdésed már provokáció. Nagyjából napi rendszerességgel olvasható katolikusok ellen írt kérdés, ami kicsit unalmas.


"Ha a mennyben van, ha nem, akkor sem jogosult egyetlen mennyei lény sem bűnbocsánatért közbenjárni"

Lol de miért mondod, amikor idéztem Jób könyvéből, hogy az angyalok is közben járnak, ahogy idéztem a Jelenések könyvéből, hogy a szentek is közben járnak.


" De a mennyben csak a Bárány méltó arra, hogy bűnbocsánatért könyörögjön"

"1Tim 2:5-6 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus, aki adta önmagát váltságul mindenekért, mint tanúbizonyság a maga idejében..."

Szerinted Jézus a mennyben emberként van jelen? Mert amit idéztél, az azt írja, hogy az ember Jézus. Vagy miként kapcsolódik ez ahhoz, hogy ki járhat közben a mennyben?

Először ezt kéne tisztáznod. Utána meg idézni, hogy hol írja a Biblia:

"De a mennyben csak a Bárány méltó arra, hogy bűnbocsánatért könyörögjön"


Te tényleg egyszerűen ignorálod a Szentírást.

2020. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

#25

"Az nem elég, hogy "gondolom, a mennyben van", ha a közbenjárásnál meg bibliai igazolást vársz."

A közbenjárás esetében a Biblia kijelenti, hogy egy közbenjárónk van, méghozzá az, akinek hatalmában áll elvenni a bűnöket. Efelől nem vitatkozom.

Hogy Mária a mennyben van-e vagy sem, én nem tudhatom, de elég nagy rá a valószínűség, hogy ott van. Egy biztos: Mária már elköltözött erről a világról, ezért nem tud értünk közbenjárni.

"Meg közben már azt is kitalod, hogy a földön lehet közbenjárni, de nem a mennyben."

Én ilyet nem mondtam. Én azt mondtam, hogy a mennyben csakis Jézus méltó arra, hogy közbenjárjon az Atyánál értünk. A világban ember emberért közbenjár, de a mennyben evilági emberért csakis Jézus jár közben.

#26

"Először is a kérdésed már provokáció."

Feltettem egy kérdést. Erre válaszoltak, és most éppen megvitatjuk a nézőpontjainkat. Tudom, vannak olyan emberek, akik egy eszmecserénél égető kényszert éreznek a provokációra, de én az ilyesmitől igyekszem minél távolabb tartani magam.

"Lol de miért mondod, amikor idéztem Jób könyvéből, hogy az angyalok is közben járnak, ahogy idéztem a Jelenések könyvéből, hogy a szentek is közben járnak."

Kinél járnak közben, milyen célból? Jób idejében még nem volt elérhető Krisztus főpapi szolgálata, ezért angyal járt közben, ami persze nem olyan rendű, mint a Főpap közbenjárása. A Jelenések könyvében

"Szerinted Jézus a mennyben emberként van jelen? Mert amit idéztél, az azt írja, hogy az ember Jézus."

Jézus megdicsőült testében van jelen a mennyben. A Biblia többször is emlegeti ember fiaként is.

"Vagy miként kapcsolódik ez ahhoz, hogy ki járhat közben a mennyben?"

Oda van írva... De akkor itt van mégegyszer: "egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus"

"Először ezt kéne tisztáznod."

Eddig sem titkolóztam...

"Utána meg idézni, hogy hol írja a Biblia:


"De a mennyben csak a Bárány méltó arra, hogy bűnbocsánatért könyörögjön"

Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Róm 8:34 Kicsoda az, aki kárhoztat? Krisztus az, aki meghalt, sőt aki fel is támadott, aki az Isten jobbján van, aki esedezik is értünk


1Ján 2:1 Én fiacskáim, ezeket azért írom nektek, hogy ne vétkezzetek. És ha valaki vétkezik, van Szószólónk az Atyánál, az igaz Jézus Krisztus.


Zsid 7:23 És amazok jóllehet többen lettek papokká, mert a halál miatt meg nem maradhattak:

Zsid 7:24 De ennek, minthogy örökké megmarad, változhatatlan a papsága.

Zsid 7:25 Ennek okáért ő mindenképpen üdvözítheti is azokat, akik ő általa járulnak Istenhez, mert mindenha él, hogy esedezzék értük.


Zsid 9:11 Krisztus pedig megjelenvén, mint a jövendő javaknak főpapja, a nagyobb és tökéletesebb, nem kézzel csinált, azaz nem e világból való sátoron keresztül,

Zsid 9:12 És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve.

Zsid 9:13 Mert ha a bakoknak és bikáknak a vére, meg a tehén hamva, a tisztátalanokra hintetvén, megszentel a testnek tisztaságára:

Zsid 9:14 Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, aki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.


Zsid 10:11 És minden pap naponként szolgálatban áll és gyakorta viszi ugyanazokat az áldozatokat, amelyek sohasem képesek eltörölni a bűnöket.

Zsid 10:12 Ő azonban, egy áldozattal áldozván a bűnökért, mindörökre üle az Istennek jobbjára,

2020. jún. 12. 21:30
 28/44 A kérdező kommentje:
*Kinél járnak közben, milyen célból? Jób idejében még nem volt elérhető Krisztus főpapi szolgálata, ezért angyal járt közben, ami persze nem olyan rendű, mint a Főpap közbenjárása. A Jelenések könyvében az ún. szentek járnak közbe, akik már megtisztultak Krisztus keresztáldozatában, tehát Ők sem az Atyánál járnak közben az emberért, hiszen Ők is csak elköltözött emberek.
2020. jún. 12. 21:37
 29/44 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, hogy valóban nem érted amit írok, vagy csak próbálsz úgy tenni. De hátha sikerül kicsit más kérdésekkel segítenem.


Hol választja külön a Biblia a "mennyei" és "földi" közbenjárást? Kérlek olyan igét mutass, ami ezt konkrétan két kategóriába sorolja, mert te így teszel, de nekem ilyen nem jut eszembe. Hol írja a Biblia, hogy Krisztus a "mennyei közbenjáró", amikor te idézted, hogy Ő az egyedüli? Az én fordításomból kimaradt, hogy "mennyei" esetleg, vagy mit nem veszek észre?


"Jób idejében még nem volt elérhető Krisztus főpapi szolgálata, ezért angyal járt közben"

Hol írja konkrétan a Biblia, hogy angyalok jelenleg nem járhatnak közben? Tehát ahol ezt egyértelműen kijelenti. Tekintve úgy, hogy maga Jézus is beszélt angyalok közbenjárásáról a gyermekek őrangyalai kapcsán.


"tehát Ők sem az Atyánál járnak közben az emberért"

Akkor kinél járnak közben?

"Urunk, te szent és igaz, meddig vársz még az ítélettel? Mikor állsz bosszút a vérünkért a föld lakóin?"

"A jó illatszerek füstje fölszállt a szentek imádságából, az angyal kezéből Isten előtt."

Valami másik Isten is lakik a mennybe, aki elé a szentek imádsága kerül, vagy akinél közben járnak, hogy megbüntesse a keresztényeket üldözőket?


"Jézus megdicsőült testében van jelen a mennyben. A Biblia többször is emlegeti ember fiaként is"

Igen, s azt írja a Biblia, hogy Jézus emberként jár közben értünk, te magad idézted.

2020. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 tgt ***** válasza:
24%
Teljesen nyilvánvaló, hogy csak Istenhez szabad imádkozni a Biblia szerint, senki máshoz. Valahogy a katolikusokat ez nem zavarja.
2020. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!