Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért imádkoznak...

A katolikusok miért imádkoznak Máriához?

Figyelt kérdés
Mária nem Isten, nem tartozik bele az Isten természetébe, ellenben Krisztussal és a Szentlélekkel. Akkor miért imádkoznak hozzá?
2020. jún. 10. 23:03
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
23%

Valóban imádkozhatunk egymásért, mert az egy szép gesztus. Azonban a közbenjárás teljesen más elrendezés. Egyébként is az ima meghalgatója a Teremtő, (Zsoltárok 65:2) 2 Ó, ima meghallgatója, teeléd járul mindenféle ember. Róma 10:13. 13Mert mindenki, aki segítségül hívja az Úr nevét,

Amikor imádkozunk, akkor imádatot mutatunk be Istennek, az imádat, pedig másnak nem jár. Valamint Jézus nevében fordulhatunk Istenhez, sehol nem irja, vagy rendelte el azt a lehetőséget, hogy Jézuson kivül, mások nevében is lehet Istenhez imádkozni.

2020. jún. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
71%

Ugyan nem vagyok katolikus, de látom sokaknak nem sikerül felfogni, hogy nem Máriához imádkoznak, hanem az ő közbenjárását kérik. Ugyanaz, mint amikor megkéred az ismerősödet a szektádban, hogy imádkozzon érted, ami amúgy meglehetősen biblikus (pl: jakab levele).


Az, hogy a kaotikusok úgy vélik, hogy a szentek nem csak hárfáznak meg énekelgetnek hanem odafigyelnek, hogy mi újság idelenn az az ő hitük. Az szerintem tök egyértelmű, hogy ha pl id. Kovács Aladár nyugalmazott huszártiszt a mennyországban van ÉS hallja ha valaki azt kéri, hogy ugyan szóljon már Jézusnak, hogy már évek óta tök feleslegesen imádkozik azért, hogy gyógyuljon meg, akkor szól.


Semmi extra, emiatt kár meggyújtanotok a máglyát.

2020. jún. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
56%

"Mária nem Isten, nem tartozik bele az Isten természetébe, ellenben Krisztussal és a Szentlélekkel."

Nézd, bőszen írogat is egy jehovás, szerinte Jézus se tartozik bele, a Szentlélek pedig csak valami isteni személytelen erő. Most akkor kinek a hitnézete helyes, az övé vagy a tiéd?


Egyébként nem csak a katolikusok kérik Mária közbenjárását, hanem az ortodoxok, sőt anglikánok is. Nem tudom, miért szeretik egyesek mindig a katolikusokat támadni. Valószínűleg jobb ettől a kis szívüknek.


Továbbá a katolikusok nem mondták soha, hogy Mária tagja lenne a Szentháromságnak, de Krisztus édesanyjaként nagy tiszteletben részesül. A kérdés inkább az, hogy sokan miért vetik meg Üdvözítőnk édesanyját. Mert már olvastam protestánsoktól olyan hajmeresztő dolgokat is ezen az oldalon, hogy pl Mária elvesztette hitét, nem követte Krisztust, stb...


"Amikor imádkozunk, akkor imádatot mutatunk be Istennek, az imádat, pedig másnak nem jár."

Living pár évtizede a szektádban még Jézusnak is járt az imádat, szerinted az akkor Krisztust is imádatban részesítő jehovások ezért elkárhoznak?

2020. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
34%
Mert ezt tanulták. Nem véletlenül mondja a Biblia, hogy a tanítóknak szigorúbb lesz az ítélet, mert több millió embert tévútra tudnak vezetni. Bár mondjuk a híveknek is lehetne esze, de hát nincs...
2020. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
76%

#14

Miért, neked van?

2020. jún. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
24%

13-as


"Egyébként nem csak a katolikusok kérik Mária közbenjárását, hanem az ... anglikánok is."


Igy van, de tegyuk hozzá a pontosság kedvéért, hogy az anglikánoknak csak az ún. anglokatolikus "szárnya", és ott sem mindenki.

2020. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Úgy látom itt vannak ám félteértések. Valaki írt olyasmit, hogy támadják a katolikusokat. Nos, az én esetemben szó sincs ilyesmiről. Én csak egy kérdést tettem fel, ezzel szerintem senkit nem támadtam.

Ha jól értelmezem, a válasz az, hogy Máriához nem imádkozik a katolikus, hanem közbenjárást kér. Én ezzel azért nem értek egyet, mert a Biblia egyértelműen kijelenti, hogy Jézus az egyetlen mennyei közbenjáró, és senki más, Ő az újszövetség közbenjárója.

1Tim 2:5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus...

Zsid 9:15 És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.

Zsid 12:24 És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.

Tehát én nem támadni akarok, de szerintem egyáltalán nem Biblikus Mária közbenjárását kérni, sem más "szent" közbenjárását, mert arra egyedül a Bárány méltó.

2020. jún. 12. 13:15
 18/44 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, a bibliaértelmezés tudomány. A biblikus tudósok évszázadokon keresztül értelmezték a bibliát, annak szavait. A fordítások esetén jó lenne tudni, milyen szót használtak vajon az eredeti szövegben. Mert még az általad hozott példák alapján is látszik, hogy az első idézetben a közbenjáró a mai szóhasználattal értelmezhető, míg a másik esetben a közbenjáró szó (tehát ugyanaz a szó) egy teljesen más jelentéssel bír. Nem mint közbenjáró, hanem mint közvetítő értelemben. Vagy közbenjárt azért, hogy az új szövetség Isten és ember között megköttessen, saját áldozatot hozott, a kereszthalálát. Tehát vannak árnyalatbeli, értelmezésbeli különbségek. A teológusok jól "megrágják" ezeket a dolgokat, sőt különböző bibliafordítások is vannak, sőt újabb és újabb változásokat eszközölnek. Mária és a szentek közbenjárása nem Jézus közbenjárását (2. idézet: kereszthalál) jelenti. Ugyanaz a szó másféle értelemmel. Mint ahogy amikor kérünk valakit, más hívőket, hogy imádkozzanak valakiért, akkor sem értjük alatta ugyanazt, mint Jézusnál.
2020. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

"Róm 8:34 Kicsoda az, aki kárhoztat? Krisztus az, aki meghalt, sőt aki fel is támadott, aki az Isten jobbján van, aki esedezik is értünk:

Zsid 7:25 Ennek okáért ő mindenképpen üdvözítheti is azokat, akik ő általa járulnak Istenhez, mert mindenha él, hogy esedezzék értük."

Minden értelemben egyedül Jézus a közbenjáró. Ő az, aki esedezik értünk az Atyánál, és közbenjár értünk.

A katolikusoknál sajnos beszélhetünk ún. Mária-kultuszról, hiszen Mária nagyobb tekintélynek örvend az egyházban, mint amilyet az Ige vall.

Teljesen más a helyzet, amikor az emberek egymásért imádkoznak. Mária már nem a Földön él, hanem egy mennyei lény. A Mennyben pedig senkinek nincs hatalma közbenjárni, csak a Báránynak, hiszen Ő maga vállalta a büntetést a bűneinkért, és vette magára azokat, tehát a közbenjárás csak Tőle hiteles, senki mástól.

Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Ef 2:18 Mert Ő általa van menetelünk mindkettőnknek egy Lélekben az Atyához.

2020. jún. 12. 14:32
 20/44 anonim ***** válasza:
56%
Nem értelek. Mi a gondod a Mária kultusszal? Miközben a Bibliát, vagy úgy általában a keresztény vallást szokták patriarchális jelzővel illetni, a Mária kultusz rávilágít a nők szerepére is. Ne felejdjük, hogy Jézusnak földi anyja volt. A katolikusok MERIK azt mondani az Üdvözlégy Máriában, hogy ISTENNEK SZENT ANYJA. Akkor mi is a kérdésed? A "közbenjáró" kifejezéshez visszatérve: te a közbenjáró szót egyetlen egy értelemben vagy hajlandó elfogadni. Mostmár sikerült más kontextusba is beírnod, holott ott már a szó sem szerepel, csak a neked tetsző gondolat vagy asszociáció a közbenjáró szóra. Katolikus dogma Mária MENNYBEVÉTELE. Tehát ő is ott van. A szentekről is azt tartják a katolikusok, hogy Isten színe előtt vannak. A szentekről nincs szó a Bibliában, esetleg a János Jelenések könyvében. Mária mennybevételéről sincs szó, DE gondoljunk bele, hogy ha Isten Anyjáról van szó, akkor hol lehetne másutt?
2020. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!