Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek Jézusban? (Kérdésed...

Hisztek Jézusban? (Kérdésed túl rövid[. ])

Figyelt kérdés

Mármint nem hisztek benne, hisztek-e benne, vagy csak azért hisztek, mert ez a vallásotok, és úgy gondoljátok, hogy hinnetek kell benne?


És a halál utáni állapotról a véleményetek? Menny-pokol, vagy csak olyan, mintha aludnánk,és semmit se érzékelünk?

Köszi a válaszokat!


2010. júl. 31. 13:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
39%

Nem hiszek Jézusban viszont hiszem, hogy létezett. Élni biztos, hogy élt de csak egy ember volt semmi több. Katolikus vagyok de nem gyakorlom a hitemet.


Halál utáni állapot nem olyan mint az alvás. Itt már teljesen eltűnik minden nem álmodsz már semmit. Egyszerűen megszűnsz gondolkodni és élni. Legalábbis ezt diktálja az ésszerűség.

2010. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
42%

Minek? Amennyire én tudom, valóban létező személyről van szó.


Hogy hiszem-e, hogy ő volt isten fia, sőt maga isten, aki megváltotta az emberiséget az eredendő bűntől? Ezt már nem, lévén egyáltalán nem vagyok hívő.


A halál utáni "állapotról" nincs véleményem. Az embernek csak arról lehet véleménye, amit meg tapasztalt. Nem utal semmi arra, hogy volna ott valami.


Köszönöm a lepontozásokat.

2010. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem ezek nem egy ember miatt haltak meg:


András - keresztre feszítették


Barnabás - a zsidók megkövezték


Bertalan - bottal verték agyon Jakab,


Jézus testvére - megkövezték


a kis Jakab - ledobták a templom csúcsáról és megverték


János - természetes halállal halt meg


Júdás - keresztre feszítették


Lukács - felakasztották egy olajfára


Márk - lábánál fogva végigvonszolták az utcákon, majd megégették


Mátyás - megkövezték és lefejezték


Máté - karddal ölték meg


Pál - lefejezték


Péter - megkorbácsolták és fejjel lefelé megfeszítették


Fülöp - megkorbácsolták és megfeszítették


Simon - keresztre feszítették Tamás - lándzsával átdöfték


Jakab, Zebedeus fia - karddal ölték meg Taddeus - lenyilazták

2010. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
61%

magamban igyekszem hinni,nem Jézusban.Jézus is ezt tanította az embereknek,hogy higyjenek saját magukban,ismerjék fel a mindenhatót a lelkükben,csak ezt a keresztény vallás némileg félreértelmezte és bálványt csináltak Jézusból,holott ő pont az ellenkezőjéről beszélt.persze akin tudott,segített és gyógyított is én ezt hiszem.csak ugye akin segített attól megkérdezte,hiszed-e hogy meg fogsz gyógyulni? és ha sikerült a dolog akkor hozzátette,hogy a hited megmentett téged.tehát a munka nagyrészét az illető végezte el a hite álltal.


halál utáni állapot:az ember a saját környezete,állapota megteremtője nagyrészt itt a földön is és a halál után is.nem hiszek az ítélkező istenben,senki nem küldd minket sehova,mi választunk.pokol és menny állapota tehát létezik,csak nem a Biblia szerinti érelmezésben.én ezt vallom.ha valaki aludni szeretne arra is van lehetőség:-)

2010. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Nem hiszek sem Jézusban sem pedig Istenben. Majd ha valami ténylegesen bizonyítja, hogy léteztek és nem csak találgatások néhány tudós és Istenhívő alkotja meg a teóriát, hogy ők léteztek/léteznek. Akkor talán átgondolom. Rengeteg olyan könyv van, ami tudományos alapokon bemutatja a hullócsillagot, hogy a három királyok mik is voltak valójában(három csillag az égen) stb... Az emberek azért hisznek bennük, mert akkor legalább egy dolog van, amire támaszkodhatnak, ha minden kötél szakad. A halál utáni állapot? hát a reinkarnáció tűnik még a legértelmesebb dolognak, de könnyen lehet, hogy csak egy nagy sötétség van ott. Még senki nem jött vissza és nem mondta el mi van ott...
2010. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
36%

13:37.


Nagyon jól látod a helyzetet, én rám mér nincs is szükség itt a kérdésnél. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Hiszek benne. De az, hogy azt tanította-e, hogy magunkban higgyünk, vagy ő benne, ez nem teljesen világos, hisz akkor a fent említett emberek mind bálványimádók voltak...
2010. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
33%

13:58 nem tudhatjuk biztosan,hogy a fennt említett emberek milyen módon viszonyultak jézushoz.ha úgy követték őt mint a keresztény vallás képviselői akkor bálványimádók voltak.ha megértették azt,mélységében,hogy Jézus miről is beszélt valójában,akkor nem voltak azok,hanem saját magukat valósították meg...az istent saját magukban,ugyanúgy mint ahogy azt Jézus tette.


Leftone-nak:haha:-)

2010. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
50%

Hiszek Jézusban, hiszem, hogy Ő Isten Fia, Aki megváltott engem és azokat, akik elfogadják Őt!

Van Menny és van pokol. Lesz ítélet és mindenki az Isten által rendelt helyre kerül. Röviden. (Sietnem kell.)

Ha kérdésed van, nyugodtan tedd fel.

Nézd meg:

[link]

2010. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
55%

16:52 Nem tudhatjuk biztosan, igazad van. De viszont a magamban hívéshez vajmi kevés köze van a 'szeretethez' (filozófiailag az ideához, nem terád vonatkozik ez), mert így fogalmi paradoxon.


Isten nem magadban van, sem tőlünk külön, hanem EGYMÁS KÖZT. ;-) Isten a jó pásztor, aki EMBEREKET közt össze. A szeret szó a szerrel, így a szerel-lel (Freya (c)) rokonságban van. Az emberekkel kapcsolatot teremt. Tehát ez egy összetartó erő, és nem egyedekre vonatkozik. Jézus azt mondta, hogyha összegyűltök valamennyien, és szívből kéritek azt, amit kértek, akkor az teljesülni fog.


Isten maga a közösség, és maga a kapocs. Nem kell további misztérium, Jézus pedig ennek megértésére szolgált.

2010. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!