Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevetik ki-szólják le a...

Miért nevetik ki-szólják le a hívőket itt?

Figyelt kérdés

Ha szóba kerül valahol, hogy valaki nagy bajban van, és meg van említve, hogy az ima segít akkor a válasz csak 10-20-30%-ban minősül hasznosnak, azaz sokkal több a negatív vélemény erről a tanácsról, mint a pozitív.

Persze ez sohasem azt jelenti, hogy lábtörés esetén a sürgősségire menés helyett mondjunk egy rózsafüzért, de sok példa volt már arra, hogy olyan betegeken segített az ima, akikről már lemondtak az orvosok, és mégis sikerült felgyógyulniuk.

Az a baj, hogy az emberek igencsak alábecsülik az ima erejét. (Persze, nem elég egy belőle, hanem rendszeresen kell végezni.)



2020. máj. 15. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Igen ezt en is eszre vettem. Az ilyenek nincsenek tisztában a súlyával, es ezert ítélnek ilyen könnyen. Sajnálatos az ilyen ember, sok jobol marad ki.
2020. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tökéletesen igaza van Lukács Lacinak, amikor azt énekli, hogy

"Ha nem hiszed el, hogy az élet/Tényleg örökké tart,/Hiába úszol, belefulladsz,/Pedig ott van a másik part."

2020. máj. 15. 22:55
 3/15 A kérdező kommentje:
Régebben, a kilencvenes években azt mondták, hogy a kommunizmus kiölte a hitet az emberekből, de ma már ez nem lehet ok, már 30 év eltelt a rendszerváltás óta. Valamint tőlünk nyugatra, ahol nem volt kommunizmus ott is egyre kevesebb a hívő, sorra zárják be a templomokat.
2020. máj. 15. 22:58
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Erről tudnál mutatni egy statisztikát, hogy sorra zárják be a templomokat, mert egyre kevesebb a hívő?
2020. máj. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem olvastam sem német, sem holland statisztikákat, csak olvastam papír alapú és netes cikkeket templombezárásokról.


[link]


Egy cikket belinkeltem, de alaposabb kereséssel, és angol, német, holland nyelvű keresésekkel sokkal részletesebb információkat lehetne írni.

2020. máj. 16. 00:30
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
A pozitív gondolkodásnak van gyógyító ereje. Ez arról szól, hogy koncentrálunk a gyógyulásra. Ezt a koncentrációt segíti, ha imába foglaljuk. Tehát nem a vallás gyógyít, hanem hogy bízunk önmagunkban, a bennünk lévő Istenben.
2020. máj. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

"Ha szóba kerül valahol, hogy valaki nagy bajban van, és meg van említve, hogy az ima segít akkor a válasz csak 10-20-30%-ban minősül hasznosnak"

- mitől lenne hasznos? Semmilyen statisztika nem igazolja, hogy az imádság bármit segítene a betegen sőt, a lefolytatott kisérlet igazából az ellenkezőjét bizonyítja.


"de sok példa volt már arra, hogy olyan betegeken segített az ima, akikről már lemondtak az orvosok, és mégis sikerült felgyógyulniuk."

- Ez kicsit olyan mint Karinthy Frigyes "így írtok ti" című szösszenete. Vagyis amikor bejön akkor NYILVÁN az imától jön be, amikor meg nem hát arról ne beszéljünk.


"Az a baj, hogy az emberek igencsak alábecsülik az ima erejét."

- mivel nincs kimutatható hatása ezért nem nehéz alábecsülni.

2020. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
100%

@anonim: a gond az, hogy hibás axiómákból indulsz ki.

Egy ima általi gyógyulás egyszeri folyamat, általában laboratóriumi körülmények között nem vizsgálható és nem egy tetszőlegesen megismételhető jelenség.

Éppen ezért nem lehet kísérleti úton sem igazolni, sem cáfolni.

Persze vannak esetek, amikor hiába imádkozik valaki, nem történik semmi - de az ellenkezőjére is akad példa szép számmal.

Ez akkor is így van, ha valakinek nem fér bele a világról alkotott elképzeléseibe; a makacs tagadás nem teszi semmissé a tényeket.

2020. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

"@anonim: a gond az, hogy hibás axiómákból indulsz ki."

- melyek voltak a hibás axiómáim?


"általában laboratóriumi körülmények között nem vizsgálható és nem egy tetszőlegesen megismételhető jelenség."

- általában? Ne túlozzunk, mivel egyáltalán nem. Aztán persze magad is beismered, hogy nem megismételhető.


"Éppen ezért nem lehet kísérleti úton sem igazolni, sem cáfolni."

- na ezért nem hisznek benne. Miért kellene hinnem abban amit nem lehet igazolni?


"Persze vannak esetek, amikor hiába imádkozik valaki, nem történik semmi - de az ellenkezőjére is akad példa szép számmal."

- hát persze. A legbutább emberek érvelése. Ezen az alapon azt is lehetne mondogatni, hogy "Eki-eki, vopang" és akkor is gyógyulnának meg emberek TEHÁT az "Eki-eki vopang" gyógyít


"a makacs tagadás nem teszi semmissé a tényeket."

- nincsenek tények, ez a probléma.

2020. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tgt ***** válasza:
50%
Kérdező: nincs baj az imával, a transzcendenssel való kapcsolattartás fontos eszköze. De nem igaz, hogy "sok példa volt már arra, hogy olyan betegeken segített az ima, akikről már lemondtak az orvosok, és mégis sikerült felgyógyulniuk". Bizonyára voltak betegek, akikről lemondtak az orvosok és mégis meggyógyultak. Ezek egyik része imádkozott, másik része nem. Az orvoslásnak is megvannak a korlátai, az emberi test működése nem teljesen kiszámítható, ezért történhetnek ilyenek. Szóval a gyógyulás nem függ össze az imával. De ha tudsz mutatni kutatást, ami azt bizonyítja, hogy aki imádkozik, az gyorsabban gyógyul, mint aki nem, azt szívesen elolvasom.
2020. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!