Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért mészárol le...

Isten miért mészárol le mindenkit a bibliában?

Figyelt kérdés
A bibliában isten folyamatosan elpusztít nagyon csoportokat is pl.: Noé nál vagy Mózesnél Egyiptomban az első szülött fiúkat mikor ők ártatlanok voltak, és még rengeteg helyen történt ez.

2020. ápr. 22. 15:06
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%

"Hol itt a gyerek szabad akarata? "

Arról nem hallottál a vilgában levő törvényekben, hogy a kiskorú gyermek tetteiért a szülőket marasztalják el?

A Szülőt vonják felelősségre?

A gyermek amig kiskorú, a szülő felel érte. Honnan tudod, hogy a gyermek nem úgy dönt, ahogy a szülő döntene, hiszen a példa a szülő?

Akárhonnan nézed a gyermek mindenképen a szülő gyámhatósága alá tartozik, a gyermek nem dönthet szabadon mindenbe ahogy Te gondolod.

2020. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

"A gyermek amig kiskorú, a szülő felel érte. Honnan tudod, hogy a gyermek nem úgy dönt, ahogy a szülő döntene, hiszen a példa a szülő?"


Állításotok szerint Isten se tudja,mert ki-be kapcsolgatja a jövőbelátó képességét. Ez azt jelenti,hogy fogalma nincs,hogy döntene a gyerek és esélyt se ad neki. Vagy ebben az esetben hirtelen már előre tudja? És a Biblia pontosan hol írja,hogy mikor látja Isten a jövőt és mikor nem? Még mindig nem érzed,hogy mekkora logikátlanság és igazságtalanság ez?

2020. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Ha Isten Ádáméknál nem látta a jövőt,de később már igen,arra pontosan hol találok utalást? Ha nincs,akkor vagy mindent lát előre,vagy semmit sem,tehát akkor csak úgy vaktában gyilkolássza az ártatlan gyerekeket,anélkül,hogy tisztában lenne vele,hogy később hogy döntenének. De olyat nem nagyon találtam,hogy Isten hol előre tud valamit,hol nem,ez hol van leírva?
2020. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Nem, tényleg nem érzi. Az őrtorony kiölt belőle minden emberit, és feltöltötte a fejébe a saját jt szoftvert. Ő pontosan úgy táncol, ahogyan az őrtorony fütyül, nem gondolkodik, nem kérdez, nem érez. Igazán jó hivő.
2020. ápr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Egyszerűen alig tudok valamit írni,mert tényleg nonszensz,hogy ezt magyarázom egy felnőtt embernek....most biztos jönnek azzal,hogy Isten jobban tudja nálam,hogy ki tér meg és ki nem. Aha,de Ádáméknál meg nem tudta az őrtorony szerint,hogy hogyan döntenek,tehát nekem miért is kellene hinnem egy ennyire szeszélyes Istennek? Ez a Jehova nem isten,csak egy bazári majom (Jézusom,mit fogok ezért itt kapni),egy labilis személy,akiben nem szabad megbízni.
2020. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

35 "mit fogok ezért itt kapni" -igen kapsz leszidást, rögtön tőlem, mert nem kell ez. Nem kell bántani senki hitét.

Elég szomorú ez a gyakori - a JÓHÍRT #2 - lepontozzák. Vagyis senki nem értette meg, hogy nem az ÓSZ-ből áll a BIBLIA, hanem pont, ahol a legnagyobb baj volt a világban oda, egy eldugott városkába, egy barlangba-jászolba megszületett a JÓHÍR, a megváltás, a kinyilatkoztatás.

Bonyolult, kétezer év óta nem tudják felfogni. Pedig lehet, mert voltak akiknek sikerült - talán őket kellene olvasni, nem a gyakorit és JT-ket. Egyházatyákat, skolasztikusokat, misztikusokat (Eckhart, Suso, Tauler)

De ugorjunk tovább, minek pazaroljuk az időt?

ITT még soha senki a világnézetét, a hitét MEG NEM VÁLTOZTATTA.

Pont.

2020. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan a 2-es válaszhoz semmi közöm nem volt,se bajom vele. A tanúk is bőven bántják mások hitét,vagy épp a hitetlenségüket,mikor értelmetlen skatulyákba gyömöszölnek minden "világit". Túl fogják ezt is élni. És igen,nem az Ószövetséget éljük..de ez a "szülő bűneiért fizet a gyerek" felfogás úgy tudom,ószövetségi. Ők meg a mai napig ezt vallják.

Amúgy de,volt rá példa,hogy valaki az itteni vitáktól tért észhez,ráadásul pont tanú volt. Nekem nem is célom,hogy megváltoztassam,egyszerűen nem tudok másképp reagálni a gyerekek értelmetlen halála iránti közönyre. Nekem ilyen a természetem (ha a stílussal volt a baj),de ha mézes-mázasan írok is,a mondandóm lényegén nem változtat semmit.

2020. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

nem a stílusod (azt bírom), hanem az időveszteség a baj - én is, te is elpazaroltuk az időt - és ez már soha, de soha nem jön vissza. Ez alatt pl. segíthettünk volna egy szegény szenvedő gyereken, vagy közelünkben élő szenvedő emberen, állaton (itt hiába siránkozunk sokezer éves bajokon), vagy elolvashattunk volna egy értelmes, magas szellemi színvonalon álló szöveget.

[link]

2020. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Living Witness!


Alaposan kibújtál a valaszadás elől, így csak filózhat az ember azon, hogy az általam feltett súlyos kérdéseke a 21-es kommentben vajon egy olyan kőkemény tanú, mint amilyen te vagy, vajon milyen választ adhatna?


A köztünk lezajlott beszélgetés alapján arra kérem azokat, akik olvasták ezt a topokot, hogy vajon egy ilyen mentalitású embert, mint amilyen te vagy, vajon érdemes-e beengedni a lakásába? Egyúttal az a kérdés is felmerül bennem, hogy vajon mennyire kell tiszteletben tartani Jehova tanúi hitét, olyan emberekét, akik a feltett kérdeseimre nem mondják azt, hogy a máglyahalál akkor is bűn lenne, ha Isten jóváhagyná azt, és nem mondják ki azt, hogy ha Isten kiadná a parancsot a buddhisták levágásara, megtagadnák azt. De Living miért nem tagadta meg?


Egy egészséges mentalitású ember ugyanis mind a máglyahalált, mind a buddhisták megölését bűnnek tartaná AKKOR IS, ha ezekhez Isten adná a nevét. Tehát nem hallgatna egy ilyen kérdésnél. Vajon minden tanú ilyen, mint Living? Bízom benne, hogy nem. De vajon ő képviseli az Őrtorony eredeti tanításait, vagy ő csak egy szélsőséges ember? Hátborzongató belegondolni, hogy ez eredeti Őrtorony mentalitás, amit itt az oldalon képvisel.


Vessetek egy pillantást a nekem írt válaszára:


"Istennél nincs "vallás szabadság".


Ha ezt jóváhagyná, akkor saját maga ellen beszélne."


Vajon mit mondd el Livig Witnessről az, hogy ilyen istenképe van? Tessenek csak elgondolkodni ezen. Egyébként sokáig nem tudtam eldönteni, hogy vajon Jehova tanúi vagy a pünkösdi-karizmatikusok a rosszabbak-e? A Living Witness-el folyamatatott nyomasztó beszélgetés után most már kijelenthetem, hogy a Tanúk felé billen a mérleg.


A pünkösdisták ugyanis többségében csalókat termelnek ki. A Jehova tanúi viszont úgy látszik, a Living Witness-hez hasonló pszichopata féle embereket. Mert aki ilyen ridegen, érzelemmentesen viszonyul a dolgokhoz, mint ahogyan itt olvashattuk arra ezt a címkét nyugodtan lehet használni.


Ugyanis LE VAN SZARVA az "isteni törvény", ugyanis gyerekeket megölni bűn, igazságtalan megkövezni egy olyan embert, akinek annyi "bűne" volt, hogy szombaton fát szedegetett. És le van szarva több olyan igazságtalan dolog is, ami a tanúk szerint oké, de amúgy erkölcstelen.


Végezetül egy kis személyes történet:


Annak idején, mikor az adventizmus (ők kicsit a jehovistákhoz hasonlítanak) hatása alatt voltam, sokszor mondták a hamis próféciamagyarázatuk alatt - mikor az Egyházra magyarázták az apokaliptikus képeket - hogy az Egyház nem adta az emberek kezébe a Bibliát, és ezt negatívumként állította be. Nos, nem adta, mert analfabétizmus volt, viszont jól tette, hogy korlátozta. Most is ezt kellene, ugyanis az, hogy a Biblia az emberek kezébe került, többségében romlott gyümölcsöt hozott. Ugyanis megjelentek a szektak, akik nyakán vannak az embereknek.


A következő kommentben szeretnék egy nekem feltett kérdésre válaszolni.

2020. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Jó kis kérdést tettem fel :D

Én senki válaszát nem pontoztam se le se fel.

Kíváncsi vagyok mindenki véleményére.


Viszont Warnerrel egyetértek.

2020. ápr. 24. 20:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!