A rózsafüzèr gyakorlat az egyházban honnan ered, biblián alapszik?
Ja, Jézus is állandóan azzal szaladgált.
...köze nincs a Bibliához.
Olvasnivaló:
Nem a Bibliaból ered, de ez nem baj, mert vallástörténemi tény, hogy a korai keresztényeknél nem volt hivatkozási alap a Biblia.
Nem.
A Diccionario Enciclopédico Hispano-Americano szótár úgy írja le a rózsafüzért, mint ami egy „ötven vagy százötven szemből álló gyöngysor, amelyet más, nagyobb méretű szemek osztanak tizedekre, és a végéhez egy feszület kapcsolódik, melyet közvetlenül három szem előz meg”,„Hasonló szemeket használnak az iszlám, a lámaista és a buddhista imádatban.”
A The World Book Encyclopedia ezt mondja: „A rózsafüzérrel történő imádkozás korai formája a kereszténységben a középkorban kezdődött, de csak az 1400-as és 1500-as években terjedt el széles körben. A keresztények pedig a mohamedánoktól vették át azt a keresztes hadjáratok idején.”
"de ez nem baj, mert vallástörténemi tény, hogy a korai keresztényeknél nem volt hivatkozási alap a Biblia."
Hogy Micsoda? A Biblia irói rendszeresen utaltak Isten nézőpontjára, amikor visszautaltak a már meglévő irásokra, Jézus is a már meglévő irásokra hivatkozott, igazolva a vallásvezetők tévedését.
Isten szava az ami számit, és maga Jézus is elvetette az emberi hagyományokra épült "vallási" gyakorlatokat, ha az nem volt összhangban Isten akaratával.
S azt mondod, hogy ez nem Baj? A valamikori választott népének sem bocsátott meg, amikor keveredtek mások szokásaival. S azt állitod, hogy ez nem BAj? Huha....
"a korai keresztényeknél nem volt hivatkozási alap a Biblia."
Mivel még nem létezett... a különféle szent írások pedig nem forogtak közkézen, hanem egy-egy embernél voltak.
A kereszténység ekkor még szájhagyomány útján terjedt.
A rózsafüzér ezzel szemben egy eszköz, ami megkönnyíti az imát, és hajlamos arra is, hogy gépiessé tegye.
Ez nagy divat volt a középkorban, de ma már nem.
Ma már inkább a gondolkodás a divat.
Maria Del ore!
Mivel nem értesz a vallástörténelemhez, ezért ne szólj bele abba, amihez nem vagy elég okos.
Történelmi dokumentumokkal igazolható, hogy az ősi keresztények szent hagyományban gondolkodtak, amiknek része volt a Biblia, de NEM hivatkozási alapja.
Időszámításunk szerint 1. század, 88-96 környékén kelt az alábbi levélrészlet:
"Ezért vetjük el magunktól az üres és hiábavaló gondolatokat, inkább áttérünk a mi HAGYOMÁNYUNK tiszteletet érdemlő és dicső szabályaira, és látni fogjuk, hogy mi az, ami szép, ami kellemes, és ami kedves Alkotónk színe előtt."
Vagyis nem a Biblia a tiszteletet és dicséretet erdemlő, hanem a hagyomány.
Az idézet amúgy Kelemen püspök első korintusi leveléből származik. Origenész szerint ő az a Kelemen, akiről Pál apostol ír a filippi levélben. Tehát egy apostoli férfiúról lehet szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!