Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nőként te mint tennél, vagy,...

Nőként te mint tennél, vagy, hogy reagálnál arra, ha egy férfi azt mondaná neked, hogy a vallása miatt nem akar szexet esküvő előtt?

Figyelt kérdés
Elfogadnátok? Vagy egyszerűen szakítanátok vele?
2019. dec. 14. 21:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
81%

#4 Kerdezo

de mi tartozik bele? Hol vannak hatarok?

petting?

mivel van kez is, mell is

es nem kell behatolni sem

emellet teljesen ruhan keresztul?

simogatasoknal hol a hatar? vagy olelkezesnel? Mennyi sz idohatar? Egyaltalan nem is lehet?

JT -knel latam hogy tilos olelkezni is


szoval


puszilkodni?


meddig lehet nezni, szemezni

stb.


ellenben ha hatarozott szexre es annak kivant eredmenyere gondolsz, orgazmusra

akkor mar erthetobb


Viszont valoban, miert ne lehetne mielobb hazasodni? Ha mindket fel jonak latja?

2019. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:

Puszi, ölelkezés, csók nyilván belefér.

Ami nem fér bele esküvő előtt: Az összes olyan dolog aminek bármi köze van a másik nemiszervéhez.

De azért ne legyünk szörszálhasogatók. Ha megölel egy nő egy férfit, akkor azért ne mondjuk azt, hogy jajj hozzá ért a melle a melkasához.

De az mondjuk, hogy megfogja a férfi a nő mellét már más dolog.

2019. dec. 15. 10:20
 23/64 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Én is így tudom.
2019. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
65%

" Miért írod, hogy a vallás gondot okozna?


És miért mondod, hogy te nem tudnál hinni?"


Válaszolok a kérdésedre.


Mint írtam nem vagyok vallásos, de gondolom nem csak a szűzesség megtartása a fontos a vallásnál. Biztos vagyok benne, hogy sok más vallási megkötések vannak, amit a hithű vallásosak be is tartanak. PL. Abortusz teljes elítélése, vasárnapi templombejárás, gyermekek vallásos nevelése stb. Meg a számtalan más dolgok amikről nem nagyon tudok.


Másik kérdésedre a válaszom: Nem azt mondom, hogy nem tudok hinni, hanem azt, hogy nem tudok vallásos lenni. Engem nagyon zavar, hogy a vallás köpenyébe burkolozva amióta ember van a földön, mindig háborúztak, harcoltak, öltek. Pl: 100 éves háború, Salemi boszorkányperek, ma meg ugye a sok terrortámadás is vallás miatt van.


Én bár nem vagyok abortuszpárti, de hiszem, hogy minden nőnek joga van döntenie a saját testéről, sorsáról.

Én hiszem azt, hogy ha valami jó dolog történik a világban az nem isten műve, hanem a véletlené.

Én hiszem azt, hogy minden embernek joga van a saját döntéseihez. Ha egy gyerek vagy felnőtt tegyük fel úgy dönt, hogy ateizmust támogatja, akkor el kell fogadni azt is, mint azt ha valaki katolikus, buddhista, vagy szombatista vallású.

Nem szabadna senkit rákényszeríteni, hogy más vallást gyakoroljon.

Én ezért is írtam a kérdésedre, hogy nem fogadnám el a férfi döntését, hogy csakis esküvő után legyen szex a vallása miatt. Ha szerelmes lennék a férfiban már úgy érezném, hogy valamit rám akar erőltetni amiben nem hiszek. Ezért is mondom, hogy ha valaki vallásos az olyan párt keressen magának aki hasonlóképpen vallásos. Akkor nincs gond. Későbbiekben sem lesz gond.

Én személy szerint ha döntenem kéne, hogy milyen vallást gyakoroljak, akkor legközelebb a budhizmus áll hozzám. De mivel sosem kaptam vallásos nevelést, sosem érdeklődtem elég komolyan a vallások íránt, így nem hiszem, hogy valaha is vallásos leszek. Arról nem is beszélve, hogy betegesen félek a haláltól, és ez a félelem egyik vallásban sem állja meg a helyét.

11-es vagyok.

2019. dec. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:

Megölni egy születendő gyereket... Ehhez szerintem senkinek nincs joga!


Az igaz, hogy a vallás miatt sok a harc és a háború, de nem szabad összekeverni egy muszlimot/ iszlámot, aki megerőszakolja a nőket és megkínozza az ellenségeit egy kersztény emberrel.


Keresztény embereknél még soha nem hallottam olyat, hogy valaki rá akarna kényszeríteni a vallására.

Elmondják, de csak mint egy lehetőséget.

Ellenben az iszlámban (vagy a muszlimoknál, nem tudom pontosan) pedig megölik azt aki elhagyja a vallását. Plusz abban kell hinnie a gyereknek amiben a szülei.

Nem is dönthet. Kersztényeknél ez nincs így.



Abban viszont tökéletesen egyet értek, hogy vallásos emberhez vallásos illik a legjobban.

2019. dec. 15. 14:45
 26/64 anonim ***** válasza:
70%

"Keresztény embereknél még soha nem hallottam olyat, hogy valaki rá akarna kényszeríteni a vallására."

Kérdező: ugye te buktál történelemből?

2019. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
75%

" Keresztény embereknél még soha nem hallottam olyat, hogy valaki rá akarna kényszeríteni a vallására."


Tényleg?

-496-ban Róma meghódította Galliát, mert ők pogényok maradtak. Teljes győzelem hatása miatt végül is áttéretek a kereszténységre.

- A nyugati egyház a 4. keresztes hadjárat révén, Konstantinápoly elfoglalásával (1204) a szakadást felszámoltnak vélte: az ortodox pátriárkát elűzte és helyébe katolikus pátriárkát helyezett.

- Az első keresztes hadjárat (1095–1099)

- norvég keresztes hadjáratra az első keresztes hadjárat után, 1107–1110 között került sor, vezetője I. Sigurd norvég király volt

- Második keresztes hadjárat (1147–1149)

-Harmadik keresztes hadjárat (1189–1192)

-Negyedik keresztes hadjárat (1202–1204)

-Ötödik keresztes hadjárat (1217–1221)

-Hatodik keresztes hadjárat (1227–1229)

-Hetedik keresztes hadjárat (1248–1254)

-Nyolcadik keresztes hadjárat (1269–1272)

-Kilencedik keresztes hadjárat (1271–1272)

- 100 éves háború

- 1554 Véres Mária ( Anglia királynője) Protestánsok űldözése

- Salemi boszorkányperek


tényleg nem hallottál, tanultál ezekről??

Emberek milliárdjai haltak meg kereszténység miatt.


" Megölni egy születendő gyereket... Ehhez szerintem senkinek nincs joga!"


Ahogy ahhoz sincs, hogy bárkit bármilyen vallásra kényszerítsenek, vagy emberek öljenek, raboljanak, kínozzanak. Ahhoz sincs senkinek joga, hogy nőket megerőszakoljanak.

2019. dec. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:

Nem az modntam, hogy a világtörténelemben soha nem volt vallási háború.

De ha most bemész egy templomba vagy egy keresztény helyre akkor nem próbálják meg rádkényszeríteni a vallást.

Csak elmondják, hogy mik az előnyei.

Csak egy lehetőséget adnak.

Vagy tán ismersz olyat akit fegyverrel kényszerítettek, hogy kersztény legyen?

Kétlem!

2019. dec. 15. 17:53
 29/64 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező!

Kötelező hittan?

Kötelező egyházi iskola?

Mert nincs másik a faluban, de egyébként is négyszer akkora támogatást kap, mint a világi, ezért egyre több lesz.

Egyházi iskolában pedig kirúgják az ateista tanárokat.

Ne mondd, hogy még sose hallottál ezekből semmiről!


A kereszténység pedig 500 éve pont olyan vad volt, mint ha a muszlimok.

2019. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:

Kötelező egyházi iskola nincs!

Az meg, hogy te egyházi iskolába jártál, és ott kötelező volt a hittan óra, azon le lepődj meg.

Mégis mit vártál?

Szerinted, ha egy sportttal foglalkozó iskolába mész ott nem lesz tesi óra?

Ne nevettes már!

2019. dec. 15. 18:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!