Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és a tanítványai lapos...

Jézus és a tanítványai lapos földben hittek?

Figyelt kérdés

2019. nov. 26. 22:16
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
12%

A Biblia írói a lapos Földben hittek.

Ez akkoriban annyira nem volt kérdés, hogy le sem írták. Nem is vitatkoztak rajta, nem is védték az álláspontjukat.

Olyan volt akkoriban, mint a 2+2=4.

Azt sem kell bizonygatni.

2019. nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
17%
Abban az időben mindenki abba hitt mivel nem volt egy bohóc se aki azt állította volna hogy gömb. Bibliában kereknek van írva. El kell fogadni hogy eddig hazugságban élt az ember.
2019. nov. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
57%

"Jézus és a tanítványai lapos földben hittek?"


Biztos, hogy nem. A saját művét ismeri nem csak az ember, de Isten is.

2019. nov. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
38%

"Parancsoltál-é a reggelnek, a mióta megvagy? Kimutattad-é a hajnalnak a helyét? Hogy belefogózzék a földnek széleibe, és lerázassanak a gonoszok róla.


Jób 38:12‭-‬13"


Nem hiszem, hogy az oktatás tehet arról, hogy valaki nem ismeri a költői hasonlatokat. Remélem a János vitézt ismered, abban ezt írja Petőfi: Mikor a nap fölkelt, s a holdat elküldte


Remélem nem hiszed azt, hogy Petőfi abban a téveszmében élt, hogy a nap küldi a holdat el. Vagy most akkor erre is lesz építve egy tévtanítás?

2019. nov. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
6%

Letargia, te is csak utólag vagy okos.

Akkoriban te is ebben hittél volna.

Ez van, kár szépíteni.

2019. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
37%
Mikoriban?
2019. nov. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
35%

"Ézsaiás 40:22 "Ő feszítette ki az eget, mint fátylat, vagy lakósátrat a föld fölé."



A fátyolként kifeszítés egyértelműen arra utal, hogy nem lapos a Föld, hanem gömb alakú."


Ráadásul, bárhol állsz a Földön, mindig ugyan olyan az égbolt, mintha lapos Föld lenne, szóval működik ez gömb alakú Földön is. De szegény trolloknak nincs választásuk, mantrázni kell folyamatosan, mivel rettegnek

2019. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
40%

"Parancsoltál-é a reggelnek, a mióta megvagy? Kimutattad-é a hajnalnak a helyét? Hogy belefogózzék a földnek széleibe, és lerázassanak a gonoszok róla."


És gondolod, hogy azt is hitték, h a hajnal fogódzkodik? Vagy azt hitték, h a hajnal egy személy, akinek helye van? Vagy talán képletes beszéd az egész? Ja igen ez utóbbi. Sikerült önmagadat cáfolni az idézettel.


Amúgy ez valláskritikai kérdés, és provokáció. Ha a rovatértelmezés nem megy, akkor minek próbálsz bonyolultabb dolgokba belemenni?

2019. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Jézus biztosan nem hihetett ebben. Ezen okok miatt: Példabeszédek 8:22-31

"Jehova engem hozott létre elsőként, a legkorábbi műveként réges-régen.

23 Ősidők óta* a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva.

24 Akkor születtem*, mikor még nem voltak mély vizek, mikor még nem voltak vízzel teli források.

25 Még mielőtt a helyükre kerültek a hegyek és a dombok, akkor születtem én,

26 mikor még nem alkotta meg a földet és a mezőket, sem a föld talajának első rögeit.

27 Ott voltam, amikor az eget készítette, mikor kijelölte a horizontot a víz színén.

28 Amikor megalkotta a felhőket fent, amikor létrehozta a mélység forrásait,

29 amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek meg ne szegjék a parancsát, és amikor lefektette a föld alapjait,

30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem gyönyörködött nap mint nap, én pedig mindig vidám voltam őelőtte.

31 Örömömet leltem a földjében, mely lakható, és különösen az embereket szerettem."

János 17:5

"Most tehát, Atyám, dicsőíts meg, hadd legyek melletted, és hadd kapjam meg azt a dicsőséget, amelyben akkor volt részem, amikor melletted voltam, mielőtt a világ lett."


Ez olyan,mintha megkérdezném tőled: Anyukád hiszi azt, hogy ő hozott a világra?

2019. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, hiába csavarod: a Bibliában lapos Föld van.

Nem ez az egyetlen tévedésem, szóval nem értem, hogy miért pont ezen akadsz fönn.

2019. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!