Bűnnek számít, ha egy keresztény varázsol?
#18 Miről szól!
"Nincs plusz adománya senkinek, itt mindenkire ugyan azok a szabályok érvényesek, még ha látszólag nem egyforma eséllyel indulunk neki az életnek, mégis alapvetően mint létformák, tök egyformák vagyunk. Szeretjük azt hinni, hogy vannak tehetségesebbek, okosabbak, szebbek, erősebbek, de ezek csak egymáshoz képesti viszonylatokban létező fogalmak, valójában nincsenek ilyen emberek."
Ne haragudj, de ezé elég zavaros, és egyébként sem igaz. Hétköznapi tapasztalat, hogy van különdbség az emberek képességei között. Te is ezt írod. Igen, egymáshoz képest viszonítva. Miért ne lenne ez érvényes pl a "varázslás" képességére? Az, hogy a gyenge varázsképesságűek varázsképességének hatása egyáltalán nem észrevehető, nem jelenti azt, hogy az erősebb képességűek ne tudnának hatásokat kifejteni.
"Az életünket meghatározó rendszer szabályai mindenkire ugyan úgy érvényesek. Senki nem kapott a szabályokat felülírni képes plusz tulajdonságokat"
Ez így van. De nem "plusz tulajdonságok vannak" hanem adottság és lehetőségbeli különbségek.
Én láthatóan egyáltalán nem tudok megemelni 250 kg-ot, (nem is próbálok), de ettől még vannak akik meg tudják tenni. Persze gyúrni kell rá. De ha nem hiszel benne nem is fogsz gyúrni rá, és úgy biztos nem is tudsz majd látható hatást kifejteni. Aztán vannak olyanok is akik hiába gyúrnának rá.
Nem is beszélve pl.: a férfi és női test lehetőségeinek különbségéről. A férfi hiába edzene a szülésre.
"Elvileg Jézus sem. Ő is csak Isten által tehetett csodákat. Az nem ugyan az."
Jézus épp azt tanította, hogyan kerülhetünk közel Istenhez, hogy mi is tehessünk "csodákat" ő általa:
Máté 1
17 Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek
És ajánlom figyelmedbe János Evangyélioma 9. részt, és különösen Jézus szombathoz való viszonyát - azaz mennyire tekinthető bármely cselekedet bűnnek a "törvény" értelmében.
"Egyszer volt kérdés a csodákról, de nem sikerült pontosan meghatározni mit jelent. Annyi mégsem lehet elég, hogy amit nem tudunk megmagyarázni az csoda lenne."
Csodák nincsenek, csupán ismereteink hiányosak a teremtett rendről. A teremtés szabályai nem áthághatók. Amit annak látnánk az is a szabályok szerint történne. Amit csodák kifejezés a hétköznapi tapasztalatainkból táplálkozó elképzelésünk a lehetségesről. Ha nem volna rádió, televízió, elszigetelve élnénk egész életünket valamely ki önfenntartó közösségben hihetetlen csodának, emberfelettinek tartanánk sok emberi, sport vagy tudományos teljesítményt.
#22 Definiáld a varázslást.
A hit, a hegymozgatós, az azt jelenti, hogy bármi amit el akarsz érni megvalósítható, ha tényleg akarod. Vagy feláldozod magad érte, és ha akkor és ott nem sikerül, majd utánad megteszik mások. Számtalanszor bizonyította már nem egy ember, hogy sikerült megtenniük, elérniük olyan dolgokat, amit mindenki más lehetetlennek tartott. Pl. vakokat tanítottak meg olvasni, meg ilyenek. Azért csoda ez, mert az emberi akarat teremtette meg, és nem azért, mert felette állt a biológia vagy a fizika törvényeinek, hanem mert hitt magában és hitt abban, hogy nincsenek korlátaink, csak magunk szabta kereteink, amiket alakíthatunk. Ha hegyet akarsz mozgatni, vödörrel is áthordod. A csoda abban lesz, hogy mások is hozzák a vödreiket. Nem varázsigékkel, még csak nem is imákkal, a két kezeddel, és a hiteddel éred el.
"23 mirőlszól nevű felhasználó válasza:
Ez így van, ahogy írod. Viszont ez nem változtat azon, hogy sok mindent nem tud még a "tudomány".
Csak azt tudja saját elvei szerint vizsgálni, amiről eleget tud, hogy a saját elvei szerint vizsgálja.
Ismeretlen területre lépni azért nehézkes, mert a tudományos vizsgálódás elvei szerint fel sem tudja állítani a megfelelő kísérleti körülményeket... mivel azt sem tudja milyen tényezők játszanak bele a jelenség alakításába. Persze lehetne haladni fokozatosan. De úgy elég lassan megy, ha nem vagyunk hajlandók kilépni a dolgok összefüggéseinek hétköznap tapasztalt logikájából.
Vannak területek ahol megtették. És lám, egyébként hihetetlen dolgokra jutottak, amik most igazán tudományosnak számítanak. Már csak meg kellene találni miként válnak ezek áttekinthető rendszerré az emberi élet léptékében.... Mert a vallás és Isten fogalmának értelme elsősorban az emberi élet szintjén/dimenziójában/léptékében bír üzenettel.
"#22 Definiáld a varázslást."
Ezt most miért tőlem kéred? Én nem a varázslásról beszéltem, hanem a tehetségről. A kérdező tudja ő mit ért varázslás alatt, és mire vonatkozik a kérdése.
A tehetségről pedig azért beszéltem, mert a fizikai és különösen a biológiai törvényekre való hivatkozás, mint érv a "létezik e varázslás" vitában sántít. Már írtam miért. Nem azok felülírásáról van szó.
" felette állt a biológia vagy a fizika törvényeinek, hanem mert hitt magában és hitt abban, hogy nincsenek korlátaink, csak magunk szabta kereteink, amiket alakíthatunk."
Ha jobban megnézed amit itt írsz, ugyan úgy összegzed a dolgokat mint én. Csupán a végkövetkeztetésben hozott válasz(tás)od más mert azt hiszed mindent tudsz a világ működéséről.
Jézus hitt magában és úgy tudott gyógyítani, ahogy ma a tudomány sem. Aki évezredek távlatából találkozik a történettel választhat: 1. Nem hiszi el, hogy Jézus valóban gyógyított 2. Elhiszi, és belátja, a tudomány még sok mindent nem tud, vagy nehezen vesz tudomásul = nem alkalmaz (pl.: a tudat hatalmáról, illetve annak működési módjáról és összefüggéséről a biológiai rendszerekkel)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!