Bűnnek számít, ha egy keresztény varázsol?
Nézzük mit jelent Isten szerint, a varázslás kifejezés:
Varázslás: Gonosz szellemeknek tulajdonított erő használata.
(2Mózes 22:18) 18 Ne hagyj életben varázslónőt.
(2Krónikák 33:6) . . .Mágiát űzött, jóslással és varázslással foglalkozott, szellemidézőket és jósokat tartott. Sok olyasmit művelt, amit Jehova rossznak tart, hogy bosszantsa őt.
(3Mózes 20:27) 27 Ha egy férfi vagy egy nő szellemidéző vagy jós, meg kell ölni. Meg kell őket kövezni. A halálukért ők maguk a felelősek.«”
Ezzel az Isteni kijelentéssel összhangban Isten a varázslást az ellenség tettei közé sorolja, amire Ők, embereket is használhatnak.
Ha Isten szemében rossz, akkor az nem tőle ered. Még akkor sem, ha "jónak" tűnik. Sátán mindig is a szem érzékeit használta megtévesztésnek.
"az asszony látta, hogy a gyümölcs jó"
S ezen az újszövetség megkötése után sem változtatott:
(Jelenések 22:15) 15 Kívül vannak a kutyák és azok, akik spiritizmussal foglalkoznak,. . .
#kutyák: azok, akik olyasmit tesznek, ami undorító Isten szemében.
(Jelenések 21:8) . . .spiritizmussal foglalkoznak, a bálványimádókra és az összes hazugra a tűzzel és kénnel égő tó vár. Ez jelenti a második halált.”
A hit nem varázslásra alakul, hanem ismeretszerzésen.
(Róma 10:16, 17) . . .” 17 Az ember csak azután hisz, hogy hallotta a szót. . . .
Nem, mivel a halálos bűnt elkövetőket Istennek van joga jelenleg itélni.
az idézetet azért irtam, mert az újszövetség megkötése előtt, még nem volt kegyelmi idő, az itéletet azonnal végre kellett hajtani.
Na, de Jézus is végzett fehér mágiát, amikor a vizet borrá változtatta, meg a betegeket meggyógyította, halottat föltámasztotta stb, akkor az ilyen "varázslás" nem Istentől ered???
Mert szerintem ha valaki képes ilyesmire, az egy adomány Istentől....
És honnan tudható az, hogy az egyház nem-e hamisította meg azokat a bibliai sorokat, hogy megfékezze a valójában természet, univerzum erőit használni képes tömeget illetve az isteni hatalom terjedését?
Szerintem csak a fekete mágia, tehát amit rosszra használsz varázslás, az a bűn, de ha pl. azzal meg tudnál gyógyítani valakit vagy stb, az miért lenne bűn?
Egy kés birtoklásától még nem lesz senkiből sem gyilkos, hanem a szándék, az teszi őt bűnössé....
Azért bűn, mert senki nem tud varázsolni, az a bűn ha valaki azt állítja magáról, hogy ő képes rá. Persze a bűvész az előadáson mondhatja. A baj azzal van, hogy szinte minden esetben lehúznak, megtévesztenek vele embereket, általában kétségbeesett, reményvesztett embereket. Nincs plusz adománya senkinek, itt mindenkire ugyan azok a szabályok érvényesek, még ha látszólag nem egyforma eséllyel indulunk neki az életnek, mégis alapvetően mint létformák, tök egyformák vagyunk. Szeretjük azt hinni, hogy vannak tehetségesebbek, okosabbak, szebbek, erősebbek, de ezek csak egymáshoz képesti viszonylatokban létező fogalmak, valójában nincsenek ilyen emberek. Az életünket meghatározó rendszer szabályai mindenkire ugyan úgy érvényesek. Senki nem kapott a szabályokat felülírni képes plusz tulajdonságokat.
Elvileg Jézus sem. Ő is csak Isten által tehetett csodákat. Az nem ugyan az. Egyszer volt kérdés a csodákról, de nem sikerült pontosan meghatározni mit jelent. Annyi mégsem lehet elég, hogy amit nem tudunk megmagyarázni az csoda lenne. Én nem tudok hinni a könnyező vérző szobrokban, meg egyéb ilyen dolgokban sem. Biztos, hogy minden ilyen esetre létezik magyarázat. Az megint más kérdés, hogy a nagyon kis valószínűséggel előforduló események találkozása mennyire tekinthető véletlennek. Ez azon is múlik ki minek éli meg, de bizonyítani ilyet, nem lehet szerintem. Meg szokták tenni és én azt nem szoktam elhinni. Végül is olyan, mint bebizonyítani, hogy nem lehet bebizonyítani...
"Jézus sem. Ő is csak Isten által tehetett csodákat."
Na, de mindnyájan Isten gyermekei vagyunk, az ő hasonlatosságára teremtett minket....
Nézzük messzebbről a dolgot, rendszer szinten.
Isten szabad akaratot adott az embernek.
A teremtésben létezőknek vannak képességei (Isten adta).
A képességek használatáról általánosságban nem mondhatjuk, hogy bűn hiszen bármit amit cselekszünk, képességeinkből adódóan tehetjük (tehát szántunk, vetünk, templomot építünk...).
Hogy mire használjuk képességeinket, az a szabad akaratunktól függ.
A képességek azaz a tehetség kihsználása mellett épp Jézus érvel a tálentumos(akkori pénz érme) példázátában (esgyébként talentum = talent = tehetség).
Az Isten által teremtet természeti rendet nem lehet áthágni, erre nem kaptunk képességet. (A közösségi szabályok be nem tartása más kérdés)
Összességében csak az akaratunkon, azaz céljainkon múlik mi nevezhető "Istennek nemtetszőnek"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!