Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az Erőről?

Mit gondoltok az Erőről?

Figyelt kérdés

Star Wars fan vagyok, de most nem akarok mindenkit fárasztani ezzel. A kérdés: Az Erő mint vallás (nem a tárgymozgatós erőre gondolok....hanem csak mint elméleti szinten),mit gondoltok róla. Csomó Star Wars könyv szól arról, hogy az Erőt a Jedik és azok akik képesek használni az Erőt vallásként fogják fel. Szerintem nagyon jó dolog, ráadásul ennek a "vallásnak " is vannak tanításai.

Lásd: Jedi bölcsességek


2010. júl. 15. 14:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Korábbi válaszoló vagyok, s látod tényleg hasonlítanak a vallások a Jedik által hirdetett igazságban. Létezik az mindent átfogó és mozgató erő...akárki akármit mond. csak a vak nem láthatja. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Isten maga a hatalom, vagyis erő, írja a 1Mózes 1:1,2 az ember ha nem kapott volna egy lehelletnyi erőt az Istentől akkor senki se élne, Isten által kapott erővel élünk,mozgunk,beszélünk, járunk,stb, írja a /1Mózes 2:7/ teljes terjedelmében a 1Mózes 1r-2.részéig beszél a tevékeny erejéről, de számos helyen megemlíti az erejét, pl.Noé idejében özönvizet hozott,a fáraó idejében a 10csapás, stb
2010. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

12:29


Tehát azért kellene hinni, mert egy híres filmben lévő vallás hasonlít a mintájául szolgáló valós vallásokra?


Nekem ez a film sokkal inkább a szamuráj osztály bukását (újkori 3 rész), illetve a II VH. korai szakaszát (klasszikus 3 rész) juttatja eszembe, mint a teremtő erőt :)

2010. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

16:34.


Nem...nem mondtam ilyet, hogy azért kell hinni. Én csak azt mondtam, hogy aki a való életben nem látja a tudatosságot az univerzumban, tehát köznyelven élve Istent, az vaknak nevezhető, és azért, mert nem használja a józan paraszti eszét, az elfogultsága miatt. Ezzel nincsen gond, elérkezik az idő úgy is, amikor észre veszi magát az "ember". Az új 3 rész pedig nagyon jól illusztrálja a vallási témákat. Félreértés ne essék, én nem vagyok vallásos, csak tudom mire épülnek azok. :)


üdv

25/F

2010. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Na látod én is pontosan így gondolkodok, ahogyan te, csak pontosan a másik oldalról. Aki minden kő alatt tudatosságot lát, az mentális problémákkal küzdőnek nevezhető ;)

Nem használja a józan paraszti eszét, amivel meglátja az egyszerűséget, a túlmisztifikálások helyett.


Ezzel nincsen gond, elérkezik az idő úgy is, amikor észre veszi magát az "ember". (remélem nem bánod, hogy kölcsönvettem a mondatod)

2010. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

figyelj csak.


Az ember tudatos. A logika azt kívánja meg, hogy egy nem tudatos, vakon történő dolog, a szerencse folytán hozta létre mindezt, véletlenek sorozatával megtűzdelve? Nem hiszem el, hogy neked a józan paraszti eszed ezt súgja. :)


ha megengedsz egy hasonlatot. de tényleg úgy kezeld.

Te nem tudatosnak képzeled az univerzum működését, vaknak, így te is "vak" vagy.

Én tudatosnak vélem az univerzum működését, szóval én "látok". :)


Ez nem azt jelenti, hogy unintelligens vagy, egyszerűen annyit, hogy vágy-vezérelt. A logika ezerféle irányba mehet, de csak a helyes út talál célba. Egyébként mindenki ugyanarra tart. Előre. Csak vannak még buktatók, mindenkinek, hogy nemesedjen. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Meg mondtam, ugyan úgy gondolkodunk, csak a másik oldalról szemléljük a dolgokat.

Az ember tudatos. A logika azt kívánja, hogy azt a választ fogadjuk el helyesnek, ami a leginkább bizonyítható. Most a tudatos tervezés nem az, és eltaláltad. Nem tartom szükségszerűen logikusnak, hogy csak tudatos hozhasson létre tudatost.


Ha megengeded, hogy átformáljam a hasonlatod:

Te tudatosnak képzeled az univerzumot, látsz benne valamit, ami nincs ott, így problémáid vannak.

Én nem látom tudatosnak az univerzum működését, így egészséges vagyok.


Ugye mint oly minden, ez is nézőpont kérdése. És szintúgy nem azt jelenti, hogy unintelligens vagy, egyszerűen annyit, hogy vágy-vezérelt. A logika ezerféle irányba mehet, de csak a helyes út talál célba. Egyébként mindenki ugyanarra tart. Előre. Csak vannak még buktatók, mindenkinek, hogy nemesedjen. :)


Hogy ismét kölcsönvegyek tőled valamit. Becsüllek téged, mert a hívők közül veled nagyon jól el tudok vitatkozni, de meggyőzni sosem fogjuk egymást, mert te a végletekig elkötelezted magad a hit mellét, én pedig a tudás mellett. Az, hogy melyikünknek van igaza, halálunk pillanatában fog eldőlni.

2010. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
*mellett
2010. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Korrekt ember vagy, köszönöm az elismerést.


Tudod itt csak egy oldal van. És az, hogy mindketten jó felfogásúak vagyunk, az nem azt jelenti, hogy mindketten tudunk racionálisan gondolkodni.

Igazából csak egy dolog bizonyítható a tudományban, mégpedig az, hogy az anyag munkálódik, ezt én is aláírom. Viszont amiről beszélek az ezen túl van. Az anyag maga a tudatosság, és folyamatosan változtatja magát. Te szerinted az anyag pedig csak úgy van, de azt nem tudni, hogy miért és hogyan. Azt pedig nem tudom honnan veszed, hogy problémáim vannak, hiszen te mondod, hogy velem normálisan lehet beszélgetni. Vagy milyen problémára gondoltál? Nekem az amit leírok, nem lesz pozitív kimenetellel, mert már most azzal van. Viszont a többi embernek...ha elfogadja... Azért mert nem előnyös valami, miért kell erőltetni(tudatosságot letagadni). Vagy ezzel megváltozna a dolog, és fordulna a kocka a vallások felé. Netán félti valaki a hatalmát? Elárulom neked, hogy hiába tekintik igaznak a materializmust(amiben a vallásosok is ugyanúgy benne vannak(tisztelet a kivételnek) - és most komplettül értem magát a kifejezést - soha nem válik azzá, csak akkor, ha átírjuk a jelentését. Nekem ez tűnik inkább vágy-vezéreltnek mintsem a saját meglátásom, ami mellesleg tudássá nőtte ki magát a hitből. Erre pedig vagy azt mondod, hogy bolond vagyok, ami nem lehet, mert korrektül, intelligensen elkommunikálunk egymással. Vagy azt, hogy hazudok, ami pedig rágalmazás lenne erősen, sőt észérvekkel támasztom alá mondandómat. Vagy ilyen jól kiterveltem a "kamut"?! Vagy egyszerűen igazam van. És, hogy őszinte legyek, neked lehet, hogy a halálod pillanatában derül ki a való...nekem már kiderült. Viszont ha nem vagy elítélő, akkor neked is lehetőséged nyílik a megismerésre. Csupán az elfogultságoddal kell felhagyj. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Azt pedig nem tudom honnan veszed, hogy problémáim vannak, hiszen te mondod, hogy velem normálisan lehet beszélgetni. Vagy milyen problémára gondoltál?"


Jesszusom! Meg ne sértődj ezen! Te vaknak titulálod azt, aki nem lát valamit, ami (szerinted) ott van, én hogy nevezzem azt, aki lát valamit, ami (szerintem) nincs ott. Puszta ellenpélda. Ahogy én is látom a körülöttem levő világot, csak másként értelmezem, úgy te is normális vagy.


Az anyagi világ keletkezésére vannak elméletek, de én nem ennek a keletkezésével foglalkozok, csak igyekszem tájékozódni az eredményeket illetően. Mindig az jelentette a haladást, hogy elvetették azt, ami addig volt, és kitaláltak valami újat, majd igazolják. Ilyen a világ keletkezése is. El kell vetni az intelligens teremtést, és új, bizonyítható elmélettel kell előállni.


De kezdek kicsit elkalandozni. Szóval ezzel foglalkozzanak csak az okosok.


Nekem a hit tűnik vágy-vezéreltnek, értem, hogy az ember fél az ismeretlentől, és vágyik rá, hogy egy nála nagyobb hatalom vigyáz rá, de ez sem lesz igaz attól.


"És, hogy őszinte legyek, neked lehet, hogy a halálod pillanatában derül ki a való...nekem már kiderült."


Ez pedig nem helytálló. Mind ketten úgy gondoljuk igazunk van, és a másik jár tévúton.


Az elfogultsággal való felhagyással bajok lesznek, mert én így sem tartom magam elfogultnak, csak nem látok ott bizonyítékot, ahol te igen. Márpedig bizonyítva el tudok fogadni egy intelligens tervezőt. Csak a szememben mindig ezen a fránya bizonyításon bukik meg a dolog.

2010. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!