Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az Erőről?

Mit gondoltok az Erőről?

Figyelt kérdés

Star Wars fan vagyok, de most nem akarok mindenkit fárasztani ezzel. A kérdés: Az Erő mint vallás (nem a tárgymozgatós erőre gondolok....hanem csak mint elméleti szinten),mit gondoltok róla. Csomó Star Wars könyv szól arról, hogy az Erőt a Jedik és azok akik képesek használni az Erőt vallásként fogják fel. Szerintem nagyon jó dolog, ráadásul ennek a "vallásnak " is vannak tanításai.

Lásd: Jedi bölcsességek


2010. júl. 15. 14:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
do not want.
2010. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A helyes utat kell járnod. Csak az Ori által érhető el a felemelkedés, és a hitetleneknek pusztulniuk kell.
2010. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Drogambulancián voltál már?
2010. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Én csak véleményt kértem, nem tahóságot.
2010. júl. 15. 14:48
 5/23 A kérdező kommentje:
Na igen az Ori, olyan mint a jövőbeli inkvizíció.
2010. júl. 15. 14:50
 6/23 anonim ***** válasza:
mindenkinek más jön be.ha megéri hinned benne akkor higyj benne.
2010. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Tudod, Istent is elsősorban teremtő erőként fogjuk fel,ami/aki az univerzumot létrehozta és fenntartja. Az első ok, a mozdulatlan mozgató, láthatatlan, mindenható, mindenütt jelenvaló. Eddig minden vallás egyet ért. (még a jedik is! ;-)) Innen változnak a dolgok, a monoteista vallások szerint ez elég is, csak annyi, hogy ennek az Istennek személyisége IS van. A több istenhit szerint a teremtő pl. Brahman ezek után több istent is teremtett. De mivel ezek a vallások nem hisznek az angyalokban, lehet hogy itt is megfelelés van a két csoport között.


Amikor a Csillagok háborúja, mint ötlet megszületett, Lucas pl. a szamurájokról mintázta a jediket, tehát ott érdemes elsősorban szétnézni.


Én is imádom a Csillagok háborúját, azon nőttem fel! Az új trilógia viszont elég halovány....

2010. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem akkora különbség nincsen vallás és Star Wars közt.

És ez pont az új 3 részben derül ki. Anakin végigkísérése végett. Azoktól a dolgoktól óvja Yoda mester, amitől nekünk is óvakodnunk kell...Harag és Félelem...vágyak generálása és ragaszkodás, ugyanis ezek rántanak a sötét oldalra. A Sith nagyúr tökéletes példája "Sátánnak", hiszen el hitette magáról hogy nincs is, és közben ott van a tömeg között. Befolyásolva egész tömegeket.


Yoda mesternek van egy tanulságos mondata.

"Train yourself to let go everything you fear to lose."

"Kezdj el önként megválni mindattól, amit félnél elveszíteni."


Egyébként igazából is "be lehet fogni" a mindent átfogó erőt. De ahhoz nagyon sokat kell időzni az Önvalóban. :)


üdv

25/F

2010. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igen sajna az új trilógia effektekkel és és csomó harccal van tele. Mostanság csak ez jön be a népnek.


De ha más szemszögből nézzük akkor egyben monoteista és politeista vallás is.


Hisz Maga az Erő mint egy Óriási entitás és közben oldalakra is van bontva. Sötét és Világos, de a világban egy faj szerint annyi oldala van ahány szín egy szivárványban.


Igen, Sidious olyan mint a Sátán....évekig rejtőzött majd pedig felfedte önmagát és az emberek követték mint valami kiskutyák.


"Így száll hát sírba a szabadság, tapsvihar közepette" -Amidala


Kiváló példa lehet az Erő Istenre. Yoda is megmondta.

"Nem az Izmaidban van hanem benned és körülötted." Viszont itt ott vallásos országokban be akarták tiltani mert vallásként kezelték az Erőt a filmben....de ezek csak előterjesztések voltak és nem tudták betiltani.


A Jedi tanítások nagyon jók, sőt olykor példát vehetne belőle több vallás is.


Igen, a Jedik a szamurájokról lettek mintázva.....ezért a kódexük a Bushidó....sci fi változata.



Nincs érzelem, béke van.

Nincs tudatlanság, tudás van.

Nincs szenvedély, egyensúly van.

Nincs halál, Erő van.

A Jedi nem keres hatalmat.

A Jedi nem uralkodó, nem zsarnok.

A hatalmat keresni: elhagyni az Erő útját.

Elhagyni az Erőt a sötét oldalhoz vezet.

Az uralkodó és a zsarnok ellenség, de a Jedi nem használja fel a zsarnok erejét ellene.

Néha az ember rákényszerül, hogy öljön. Ölhet a Jedi lovag is, de csakis önvédelemből, illetve mások (főleg a gyengék és a jók) védelmében. Ölhet, ha ezzel az élet fennmaradását szolgálja.

A Jedi lovag sosem személyes hatalma vagy gazdagodása érdekében cselekszik. A Jedi lovag tudást és megvilágosodást, békét és harmóniát keres. Ugyanakkor le akarja győzni azokat, akik ezzel ellentétesen cselekednek: halált, zsarnokságot és tudatlanságot terjesztenek.

A Jedi lovag sosem cselekszik gyűlöletből, haragból, félelemből vagy agresszióból. A Jedi lovagnak mindig akkor kell cselekednie, amikor higgadt, amikor összhangban van az Erővel. Ha dühös indulatból cselekszik, enged a sötét oldal kísértésének.

A Jedi lovagnak minden helyzetben erőszakmentes megoldást kell keresnie, még ha nem is mindig találja meg. Néha nincs más kiút, harcolni kell és ölni. Olykor ez a legjobb lépés. Ám ez nem jelenti azt, hogy a Jedi lovagnak nem kellene más megoldást keresnie, hogy elintézze a dolgokat.

2010. júl. 16. 10:19
 10/23 A kérdező kommentje:

"A világban egy faj szerint annyi oldala van ahány szín egy szivárványban. "


Ez pedig az én értelmezésem: Hívhatod Jahvénak,Allahnak, Budhának, Shivának vagy bárminek.


"Egy pataknak sok ere lehet,de egy tengerbe fut mind."

2010. júl. 16. 10:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!