Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia istene miért ilyen...

A biblia istene miért ilyen gonosz?

Figyelt kérdés
A biblia tele van gonoszsággal. Link: [link] Ezek valóban benne vannak a bibliában. Ez nem jó istenre vall. Ez az isten nem lehet jó. Aki ilyeneket tesz, az minden, csak nem jóisten. Aki azt mondja mégis az, az torzít, mert szereti a vallást és, hogy neki legyen igaza. Az egészet csak emberek írták, ráadásul elvault, nem a mai kor embereinek íródott.

2019. júl. 26. 01:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy Trónok Harca idézet volt, na mindegy. XD
2019. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 A kérdező kommentje:
"A könyörületes úr isten ismét bosszúállást parancsol Mózesnek. Minden férfit megöltek a királyok városait, falvait felgyújtották. Gyermekeket és anyákat öltek meg. "Most azért öljetek meg a kisdedek közül minden férfineműt; és minden asszonyt is, a ki férfit ismert azzal való hálás végett, megöljetek." Akit nem öltek meg az isten prédaként ajánlotta az izraelitáknak, köztük harminckétezer szűz lányt is, akik "nem ismertek vala férfival való egyesülést". Mózes IV. könyve 31. rész 1-54. Tehát GYEREKGYILKOS!!!!!
2019. júl. 26. 11:25
 33/87 A kérdező kommentje:
2. szerintem az abszolút jó nem létezik és nem is létezhet. Hiába a biblia fanatikus gonosz elleni hadjárata, mikor ő maga is bele esik ebbe a csapdába, és itt jön képbe az ellentmondás. Egyébként hiába üldözi a gonoszságot fanatikusan, anélkül nem létezhetne az univerzum sem. Az egyensúly, kell, hogy legyen jó és rossz egyaránt. Nincs olyan, hogy abszolút jó sem abszolút gonosz. A gonosznak is van egyfajta rendszere, ahol van némi kegyelem és téves az abszolút pusztítás elve is, mert az nem gonosz hanem ostobaság, mivel a gonosz célja elvenni a másikféltől a hatalmat és uralma alá tudni azt. De ez már más téma. Szal a keresztény isten egy undorító diktátor. És számomra a szabad akarat, a szabadság szent és sérthetetlen. Vesszen a tízparancsolat!
2019. júl. 26. 11:32
 34/87 A kérdező kommentje:
3. Szomorú olvasni, hogy ennyi elvakult, ostoba hívő van a világon. Az a baj, hogy nem láttok tisztán, mert elvakította az elméteket a vallás és ez látszik. Szerintem menjetek vissza a középkorba! Soha nem fogtok tudni meggyőzni, mert én látom tisztán a tévedéseteket, de ti nem látjátok saját magatokat, mert vakok vagytok és egy álomvilágban éltek, mesében hisztek. Remélem egyszer el fogtok tűnni mindannyian. Rá fogtok jönni arra, hogy hülyeségben hittetek. Én TUDOM, hogy az, amiben hisztek téves, csak illúzió! Milyen céllal íródott a biblia? Persze, hogy csak az emberek alcsony szinten tartására :))) Manipuláció és ti mind manipulált, korlátolt emberek vagytok.
2019. júl. 26. 11:41
 35/87 anonim ***** válasza:
86%

"Tehát GYEREKGYILKOS!!!!!"

Nem. Ez ítélet volt, nem gyilkosság. A jog is megkülönbözteti a kettőt. Azok a népek teljesen eltorzultak, gyeremekáldozatot mutattak be, egymást ölték, erőszakolták és ették meg.

Az ószövetségben Isten azt mutatta meg, hogy mi jár a bűnért és hogy saját erőből lehetetlen a bűntől megtisztulni


"3. Szomorú olvasni, hogy ennyi elvakult, ostoba hívő van a világon. Az a baj, hogy nem láttok tisztán, mert elvakította az elméteket a vallás és ez látszik. Szerintem menjetek vissza a középkorba! "

Ennek semmi értelme, ezt mi is írhatnánk rólad. Figyelj:


[link]


A szövegkörnyezetből kiemelni mondatokat az mindig csúsztatásra vall, és ezt mindenkinek tudnia kellene. Szóval vagy nem vagy túl tájékozott, vagy te is szándékosan csalsz. És pluszban másokat hülyézel, mert meg tudják magyarázni a problémát, amit felvetsz


"Az egészet csak emberek írták, ráadásul elvault, nem a mai kor embereinek íródott."

Önellentmondás. Most gonosz az Isten vagy nem létezik? Ha csak emberek írták és mese, akkor meg nem értem, mi a problémád? Úgysem igaz szerinted a Biblia, tehát a kegyetlenségek is csak kitalációk szerinted

2019. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:

"És számomra a szabad akarat, a szabadság szent és sérthetetlen. "

Számunkra is! Isten számára is. Csak a hívő a szeretetre törekszik, erre akarja használni a szabad akaratot, mert ez az igazi szabadság, nem a bűn cselekedete. Az szolgaság és a halálba vezet

2019. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:

A bibliában nem volt gyermek áldozat egyszer majdnem. De isten meg akadályozta

Úgy kel élni ahogy Jézus megmutata ahogy az a nép is élt csak tökéletesebben. Úgy mint Jézus

Állatot meg azért nem kell áldozni. Mert az helyettesíti a hit

Isten nem foglalkozik mindenkivel. De mindenkit szeret. De ha te nem akarsz csatlakozni akkor ő nem kényszeríthet

2019. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ismered a teljes bibliát akkor ne ragadj ki szöveget és vádolj


A biblia le írja a törvényeket ha egy ember nem tartja meg akkor miről beszélünk ??

2019. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező! A 34-es hozzászólásodról eszembe jutott, hogy valamikor én is hasonlóan gondolkoztam (azt nem mondom, hogy pontosan így, mert ennyire nagyképű és felületes nem voltam). De ismerek olyan hívőt, aki szintén ilyenforma egyéniség volt, mint amit most magadról mutatsz.


Én magam ateistaként nőttem fel és a hívőkről sokban hasonló volt az előítéletteljes véleményem. Eléggé el voltam szállva magamtól én is.


Ma pedig teljesen el tudom fogadni, hogy amit a Biblia a múlt és a jövő isteni ítéleteiről ír, az helyes, valamint igaz volt és lesz!


Azt írod hogy Isten "gyerekgyilkos". Nem ártana tisztában lenned azzal, hogy mit jelent a gyilkosság kifejezés. Mi a különbség az ölés és a gyilkosság között? Ha megölök egy állatot élelemszerzés céljából az egyenlő lenne azzal, ha meggyilkolnák egy embert aljas célból vagy anyagi haszonszerzésért? Nyilván nem.


Ha viszont önvédelemből, vagy törvényes ítélettel végeznek ki egy, bűnben, gonoszságban kitartó embert, az akkor is "gyilkosság"? Nem!


Akkor hogyan vonhatnánk felelősségre "gyilkosságért" azt a személyt, aki teremtett bennünket, és akinek mindenkivel ellentétben valóban joga van ítéletet mondani és végrehajtani azt?


Ami a gyerekeket illeti: Isten a szülő kezébe adta a gyermekéről való gondoskodás jogát. Tulajdonképpen a szülő felel annak jólétéért és végső soron az életéért! Tehát a szülő bűne, vagyis rossz döntése kihat a gyermeke életére is. Miért? Mert mindig és minden körülmények között működik az ok-okozat örök törvénye, amit vetsz, azt aratod. Ha te felelsz a gyermekedért, akkor a veled történtek közvetlenül befolyásolják az ő életét és jövőjét.


Ez nem sokára, Isten utolsó háborújában, Armageddonkor újra meg fog ismétlődni. Akik Isten ellenségének bizonyulnak, azok döntésképtelen gyermekeivel együtt halnak meg! Isten nem veszi ki a szülők kezéből a FELELŐSSÉGET, amivel a szabad akaratukkal, a kauzalitás törvénye miatt mindenképpen hatással lesznek a családjuk életére is.

2019. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
24%
Ennyi agymosottat, nem is csodálkozok már kis hazánk helyzetén.
2019. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!