Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia istene miért ilyen...

A biblia istene miért ilyen gonosz?

Figyelt kérdés
A biblia tele van gonoszsággal. Link: [link] Ezek valóban benne vannak a bibliában. Ez nem jó istenre vall. Ez az isten nem lehet jó. Aki ilyeneket tesz, az minden, csak nem jóisten. Aki azt mondja mégis az, az torzít, mert szereti a vallást és, hogy neki legyen igaza. Az egészet csak emberek írták, ráadásul elvault, nem a mai kor embereinek íródott.

2019. júl. 26. 01:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
27%

'nem a mai kor embereinek íródott.'


Isten szava, nem elavult, és mivel a szándéka folyamatosan halad előre, hogy megvalósúljon, ezért pontosan figyelmeztetés a mai kor embereinek is.

Akik nem igy gondolják, azok homokba dugják a fejüket, és nem veszik észre, hol tart az ember erkölcsi és társadalmi élete, Isten erkölcsre vonatkozó törvényei nélkül.

2019. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
10%

"Ugyanis végtelen istenként végtelen sok, ennél SOKKAL jobb lehetősége is lett volna.


Elsőnek pl. nem teremteni meg a gonoszságot."


Na, akkor lehet imádni Istent, mert így csinálta. A gonoszság Isten hiánya. HA szabad akarattal ellene megyünk, akkor kizárólag gonoszt cselekszünk. Ezért felelős a bűnért kizárólag az ember

2019. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
11%

"Azt se értem, hogy gyakran minden jöttmenten segít az Úr, de a saját fiát simán hagyja meghalni. Az meg, hogy a bűneinkért halt meg megint csak humbukk, mivel Isten mindent megtehet elvileg, akár bűntelenné is tehetné a világot."

Önmagad cáfoltad. Mivel azt is megteheti, h meghal értünk. Isten nem csaló, megmutatta egyrészt, hogy Ő is mennyire melózik, mennyire bűntelen, és mekkora áldozatra hajlandó értünk. Az Úr Jézus az Isten megtestesülése.

És a második kívánságod is teljesül, bűntelenné fogja tenni a világot. Mi hívők örülünk, hogy ezt nem agymosással teszi meg. Értelmet kaptunk, szabad akaratot, tökéletes felfogóképességet, így mindenki saját maga felel magáért. Isten pedig saját vére által kegyelemből megváltja azt, aki a bűnt gyűlöli és megtér (megváltoztatja a gondolkodását)

2019. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
63%
23: Ez hülye
2019. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
31%

"Ja, ezt én sem értem. Ha olyan mindenható és jóságos, akkor miért nem teremtett egy tökéletes világot."

Azt teremtett. Mi pedig elszúrjuk. Neked sem kötelező bűnt cselekedni, ezért te felelsz a saját bűneidért.


"Na ezért sem vagyok hívő, a Biblia pedig nem más mint zsidó népmese."

Főleg az újszövetség, ahol saját magukat szapulják, mi? Meg az ószövetségben is bőven kritizálják saját magukat.

Rossz kifogás, simán elkárhozol, ha nem változtatsz a gondolkodásodon. Szar ügy kiírni magad örökre a létből, hidd el. Érdekes, hogy a Bibliának abban is igaza van, hogy a földi, evilági embernek (bűnös, nem újjászületett)

mekkora a halál és a bűnvágya

2019. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
8%

"23: Ez hülye"

Ez is engem igazol.

2019. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:

"The gods have no mercy, that's why they are gods."


Is van! Az nemzetek rengeteg kitalált isteneinél nincs bocsánat, de az egyetlen igaz Istennél van!

2019. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
30%
26-os: A 33%-os válaszadási hatékonyságod mit igazol?
2019. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
0%

"26-os: A 33%-os válaszadási hatékonyságod mit igazol?"

Ó, de romantikus vagy:) Hited a százalékban és abban, hogy ez hatással van rám, még egy hívőnek is díszére válna. Nos, mit igazol? Hogy többen vagytok itt istengyűlölők és hazugságkedvelők, és irritállak titeket, mert féltek tőlem.

De megsúgom, hogy az istengyűlölő társaid 40% körül új profilt szoktak csinálni. A 42%-os troll haverom most 78%-os profillal nyomul. Tehát azt is igazolja, hogy engem nem érdekelnek a %-ok, csak Isten, Jézus és az Ő igazságuk.

Tudod, ha a világ kedvelne engem, akkor valami baj lenne a hitemmel. Túl magas nekem még ez a 33% is

2019. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
0%

"26-os: A 33%-os válaszadási hatékonyságod mit igazol?"

Vajon neked miért nincs még %-od? Csak nem új profilod van?:)

2019. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!