Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia istene miért ilyen...

A biblia istene miért ilyen gonosz?

Figyelt kérdés
A biblia tele van gonoszsággal. Link: [link] Ezek valóban benne vannak a bibliában. Ez nem jó istenre vall. Ez az isten nem lehet jó. Aki ilyeneket tesz, az minden, csak nem jóisten. Aki azt mondja mégis az, az torzít, mert szereti a vallást és, hogy neki legyen igaza. Az egészet csak emberek írták, ráadásul elvault, nem a mai kor embereinek íródott.

2019. júl. 26. 01:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
27%

"A biblia istene miért ilyen gonosz?"

A kérdés természetesen hibás. Helyesen: "A Biblia Istene gonosz vagy én nem értek valamit?"

Válasz: nem gonosz, hanem maga a szeretet, és igen, te nem értesz valamit

2019. júl. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 répás alma válasza:
37%

1. Miért mások véleményét olvasod a Bibliáról, miért nem magát a könyvet?

2. Ahhoz hogy megértsd mit miért tesz Isten olvasd el az egész Bibliát és utána gondolkozz rajta, semmit nem lehet megítélni egy-két bizonyos részletből sem, főleg nem a Biblliát.

3. Ha emberi szemmel vizsgálod az egészet nem fogod megérteni, próbáld meg az ő szemével nézni a dogokat.


Összegezve, Isten nem gonosz, hanem a legtökéletesebb létező. Ő alkotott mindent, a normális értékrendet is, tehát az ember értékrendje nem tökéletes.

Csak mondom, hogy elküldte a fiát hogy meghaljon, azért hogy megmentsen a kárhozattól. Na még így is gonosz?

Ja és az Isten nagy I, Biblia meg nagy B.

Szép napot

2019. júl. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
72%

"Na még így is gonosz?"

Igen!

Méghozzá nem is kicsit!

Ugyanis végtelen istenként végtelen sok, ennél SOKKAL jobb lehetősége is lett volna.

Elsőnek pl. nem teremteni meg a gonoszságot.

2019. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
12%
Ja, ezt én sem értem. Ha olyan mindenható és jóságos, akkor miért nem teremtett egy tökéletes világot. Vagy azon élvezkedik, hogy mennyi szenvedés és kín van a Földön? Na ezért sem vagyok hívő, a Biblia pedig nem más mint zsidó népmese.
2019. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 KZitus ***** válasza:
85%

Szia


A Teremtő Isten nem gonosz, csak te nem ismered, és a véleményedet mások nézetére, véleményére alapozod.

Hogy másik szemszögből is lásd mondok egy példát: szüntelenük évek óta hozzád jár egy ember, és azzal fenyeget, hogy meg fog ölni. Az évek során senki nincsen aki segítene neked, benned félelem és szorongás lesz úrrá. Aztán jön valaki, és megvígasztal, ne félj, mert megszabadítalak ettől az ellenségedtől. Azután látod, hogy letartóztatja, majd bíróság elé viszi és elítélik.

Te hogyan éreznél? haragudnál arra, aki letartóztatta? és aki elítélte? Hiszen nem kell többé rettegve élned!

Az "ember" hozzátartozói hogyan éreznének? Ők is örülnének a "rokon" letartótatásának?, és elítélésének? vagy inkább mentegetnék minden féle magyarázatokkal?!

A példa amit leírtam rólad, Istenről és Sátánról na meg a démonokról szól. Sátán az, aki évezredek óta fenyegeti az emberiséget, Krisztus az, aki menekülést ígér, és Isten a bíró, aki kimondja, és nem sokára végrehajtja az ítéletet a tégedet is állandóan rettegésben tartó gonoszon! Olvastál már erről a Bibliában? Istent nevezed a gonosznak, aki meg akr szabadítani Tégedet attól, aki az életed során a beteségeidért felelős, az elveszített rokonaidért felelős, aki miatt megöregszel és meghalsz? Ha a Teremtő múltban SOHA nem büntette volna meg az istentelen gonosz embereket, vajon elhinné valaki, hogy hamarosan Krisztus "mindent újjá tesz"? a Jelenések 24:3,4 szerint?

Torz képed van Istenről.

Lásd a másik oldalról is, hátha arra ösztöz, hogy megismerd azt, akitől kaptad az életedet, és aki naponta fenntartja azt, sőt ma is munkálkodik a megmentéseden:

Ézsaiás 43:4

"Hiszen értékes vagy a szememben, tiszteletre méltónak tartalak és szeretlek..."

János 3:16

" Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen."

Róma 5:8

"De Isten azáltal mutatja ki irántunk a szeretetét, hogy amikor még bűnösök voltunk, Krisztus meghalt értünk."

Róma 8:32

"Ha még a saját Fiát sem kímélte, hanem odaadta értünk, mindnyájunkért, vajon ne adna nekünk kedvesen minden mást is vele együtt?"

1János 4:9, 10

"Abból vált nyilvánvalóvá, hogy Isten szeret minket, hogy elküldte a világba az egyszülött Fiát, hogy életet nyerjünk általa. A szeretet nem abban áll, hogy mi szerettük Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul a bűneinkért."

1János 4:19

" Mi azért szeretünk, mert először ő szeretett minket."

János 6:40

" Mert az én Atyám azt akarja, hogy mindenkinek, aki elismeri a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen én pedig feltámasztom+ őt az utolsó napon.”

János 20:31

"Ezek azonban azért lettek leírva, hogy higgyétek, hogy Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és ha hisztek, örök életetek legyen a neve által."

Róma 6:23

"Mert a bűnért járó fizetség a halál, az ajándék pedig, amelyet Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által."

2019. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a legjobb válasz hogy Isten elhagyott minket,valamilyen démon feltörte a 9 pecsétet, Lucifer kiszabadult és hamarosan itt az apokalipszis.
2019. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
13%

Ez a hamis propaganda valójában teljesen hiteltelen! Összemos mindent mindennel. Pontokba szedi a tényleges isteni ítéleteket, rendelkezéseket, törvényeket, meg minden olyan bibliai igeszakaszt, mely -akárcsak általános értelemben is, minden konkrétum nélkül- megemlíti a bűnt és az ítéletet.


Látszik hogy az összeállítói CSAK és KIZÁRÓLAG a mennyiségre törekedtek, minden korrektség nélkül!


Szóra sem érdemes.

2019. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
68%
Azt se értem, hogy gyakran minden jöttmenten segít az Úr, de a saját fiát simán hagyja meghalni. Az meg, hogy a bűneinkért halt meg megint csak humbukk, mivel Isten mindent megtehet elvileg, akár bűntelenné is tehetné a világot.
2019. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
25%

"The gods have no mercy, that's why they are gods."


Engedd el. Fiktív személy nem bánthat.

2019. júl. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
28%

Nem gonosz, hanem igazságos, és összhangban cselekszik a felállitott törvényeivel. Ha nem tenné, akkor az a törvény amelyet hozott, nevetség tárgya lenne. Igy is visszaélnek az emberek Isten irgalmával, szeretetével, és néha túl messzire mennek.


Ahogy valaki előttem nagyon helyesen irta, az egész irást el kell olvasni, és nem a közepétől kell kezdeni.

Vannak előzmények, következmények, és megoldások.

Isten soha nem hoz igazságtalan itéletet, és előre bejelenti mikor mit fog tenni, és miért. Ennélfogva, mindenki tudja, mit miért tett, és tesz, utólagos reklamálás elfogadhatatlan.

Teszi ezt azért, mert Ő nem csak betartatja, hanem maga is betartja a maga által hozott elveket, illetve, azoknak szolgál védelemül, akik hüségesek, és fedhetetlenségben igyekeznek élni.

2019. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!