Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetés kapcsán pontosan mit...

Temetés kapcsán pontosan mit jelent, ha azt írják, valakinek a búcsúztatására "társadalmi szertartás szerint" kerül sor?

Figyelt kérdés

#temetés #búcsúztatás #társadalmi szertartás
2019. máj. 23. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyházi temetés lesz
2019. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aki volt már ilyenen, le tudná írni, hogy az kb. miben különbözik az egyházitól?

Attól tartok, én eddig mindig csak egyházi temetésen voltam.

2019. máj. 23. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden temetés egyetlen dologról szól, a holttestet, vagy annak maradványait "örök nyugalomra" helyezzük, azaz eltemetjük. Egyházi temetésen a szertartást egyházi személy végzi, attól függ milyen egyházról beszélünk - pap, lelkész stb. -. Egyházi énekeket énekelnek, imádkoznak. A társadalmi szertartás szerinti temetésen pedig vagy egy anyakönyvvezető, vagy egy olyan személy, aki erre elhivatottsággal rendelkezik búcsúztatja el az elhunytat. Itt általában ún. "világi", búcsúzáshoz illő zeneszámokat játszanak le, hogy a zenék milyen jellegűek legyenek, azt az eltemettető választja meg. Maga a temetési szertartás ugyanúgy zajlik mindkét esetben.
2019. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lilla64 ***** válasza:
100%
Én egyszer voltam.Az alpogármester mondott búcsuztatót,rézfúvós zenekar volt.
2019. máj. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már voltam többször.

Szomorú, de nem egyházi zene szólt, 1-2 ismerős méltatta az elhunytat, valaki felolvasott írásokat, amik felemelők voltak, és/vagy az emberiség nagy kérdéseiről szóltak (témába vágóakat, nyilván), szóval nagyjából mint egy egyházi temetésen, csak nem egyházi témában.

Ahol legutóbb voltam, ott egy olyan nő beszélt leginkább, akinek ez a foglalkozása, és megbízásból végezte a feladatot.

2019. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
2019. máj. 29. 19:10
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
A legsivárabb fajta temetés a társadalmi (polgári) temetés. Általában az ateista/ nem megkeresztelt embereket temetik így.
2020. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!