Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van/volt már, hogy boltban...

Van/volt már, hogy boltban szóváltásba keveredtetek tolakodás és hasonlók miatt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt inkább arra, hogy 1 tétel van a kezedben, de a púpos bevásárlókocsival nem enged, előre, mikor még ki sem pakolta a kosarat de a pénztáros már csak rá vár.

Vagy mikor új kassza nyílik és bevágnak az ember elé.

Vagy akár amikor kosárral foglalja a helyét és nézelődik tovább.

Pl. nekem legutóbb volt ez a kosárfoglalós, aztán visszajött és tök természetesen befurakodott elém.Ezt muszáj volt szóvá tennem.

Egyszer hagytam ott kosarat, nettó 3 méterrel odébb vettem le valamit a polcról és átlépték a kosaram, pedig talán 1 fél métert ment előre a sor.

Többnyire csak sóhajtozni szoktam meg fejeket vágni ezekre az idegesítő dolgokra, túl pitinek tartom, hogy ezért egymásnak essünk, de néhányan megérdemelnék.


2019. máj. 9. 05:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ezek a 2-3 perc nyereségek rendszerint nem állják meg a helyüket.Sokan ezzel érvelnek, de a gyakorlatban 2-3 perccel előbb kiérsz, az a 2-3 perc alatt végigmész egy zöldhullámon az autóddal, esetleg eléred a buszod, és mire hazaérsz a 2-3 percből 20-30 perc nyereség is lehet.Aláírom, hogy nem mindig jön be, nekem sokszor volt már szerencsém.

Ezért sokat számít az a 2-3 perc.

2019. máj. 9. 13:31
 12/16 anonim ***** válasza:
41%
Ha olyan sokat számít, akkor menj korábban ez nem olyan bonyolult am
2019. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan emberi viszonyok minőségének kérdése. Stabilabb országokban egyszerűen nem értelmezhető, mert ilyen a közfelfogás. Ott aki jogtalan előnyt akar, egyértelműen lenézik.

Nálunk ez a magatartásforma nem alakult, nem alakulhatott ki. Ma különösen igaz, minden azt sugallja, annyira jutsz, amilyen erőszakos vagy. Itt nem a normalitás, hanem az erőszak a fő szemléleti mód.


Egyébként a sor az sor. Értelemszerű az érkezési sorrend. Az egy más kérdés, hogy mindenkinek joga eldönteni, hogy valakit méltányosságból maga elé enged. Ez szívesség. Ha azonban mögötte sor van, akkor ez a jog nem érvényesül, mert a mögötte lévők is hátrányt szenvednek. Itt is minden azon múlik, milyen a közszemlélet. A mérlegelés nem egyszerű művelet.

2019. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Metionin ***** válasza:
Nekem ilyenek nem voltak még, főleg hogy egy ideje rászoktam az önkiszolgáló pénztárra. Viszont ha rendes pénztárhoz állok, valamiért előszeretettel lökdösik nekem a bevásárlókocsit. Ilyenkor szépen kedvesen, kulturáltan szólni szoktam és még nekik áll feljebb pedig azzal tényleg nem jutnak előrébb ha 2 másodpercenként a seggemnek baxxák a kocsit. Főleg ha valakinek a gyereke csinálja, szólhatok bármilyen kulturáltan, lenyel anyuka ha a kiscsillagra rá merek szólni.
2019. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"valamiért előszeretettel lökdösik nekem a bevásárlókocsit"

Tényleg van ilyen, én udvariasan hátralépek egyet, hogy a gyomorszáját is kiköpje az illető, aztán illedelmes mosollyal elnézést kérek.

2019. máj. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Vagy mikor új kassza nyílik és bevágnak az ember elé."

És ugyanúgy, mikor nyílik az új sor, akkor az addig sorban állók csak néznek másodperceken át, mint a birka, hogy most mi van, persze hogy háromszor megelőzik a szájtátókat.

Mint minap a körörvösnál, kijön a beteg, mehet a következő, és a várakozók csak bámulnak egymásra hosszú másodperceken át, hogy akkor ki is a soros? Erre egy nő feláll és betrappol a rendelőbe, akkor aztán egymás szavába vágva szidták, hogy van pofája előretolakodni, de akinek kéne, az a seggét nem emeli meg. Hát így megy ez, van, aki szeretne gyorsan végezni, más meg álmodozik a sorban.

2019. máj. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!