Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van/volt már, hogy boltban...

Van/volt már, hogy boltban szóváltásba keveredtetek tolakodás és hasonlók miatt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt inkább arra, hogy 1 tétel van a kezedben, de a púpos bevásárlókocsival nem enged, előre, mikor még ki sem pakolta a kosarat de a pénztáros már csak rá vár.

Vagy mikor új kassza nyílik és bevágnak az ember elé.

Vagy akár amikor kosárral foglalja a helyét és nézelődik tovább.

Pl. nekem legutóbb volt ez a kosárfoglalós, aztán visszajött és tök természetesen befurakodott elém.Ezt muszáj volt szóvá tennem.

Egyszer hagytam ott kosarat, nettó 3 méterrel odébb vettem le valamit a polcról és átlépték a kosaram, pedig talán 1 fél métert ment előre a sor.

Többnyire csak sóhajtozni szoktam meg fejeket vágni ezekre az idegesítő dolgokra, túl pitinek tartom, hogy ezért egymásnak essünk, de néhányan megérdemelnék.


2019. máj. 9. 05:07
1 2
 1/16 lilla64 ***** válasza:
100%
Igen.Egyszer én is nagyon siettem valahova és egy nő bevágódott elém,hogy neki mindjárt indul a vonat.Akkor az egyszer én is kiakadtam.
2019. máj. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem volt még ilyen. Mondjuk én külföldön élek, itt eleve más a mentalitás. Ha új kassza nyílik, a sorban első vásárló megy oda, ez mindenkinek egyértelmű, senki nem furakszik. Van, aki előre engedi azt, akinél kevesebb cucc van, van aki nem. Ezen nem kell kiakadni, sose tudod, hogy kinek mennyi ideje van. Amikor valaki elore enged valakit, a másik minimum kétszer megköszöni neki. Ez nagyon mókás. Először megköszöni, amikor előre engeded, aztán újra, amikor fizetett és távozik. Kosárral foglalni itt nem szokás.
2019. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Helyi CBA-ban adja magát a dolog, mert a sorok maximum egy embernek elég szélesek, erre mit csinálnak a marhák? Kocsikat tesznek ki. Ha valaki akár csak egyetlen kocsival elkezd nézelődni, már blokkolt az a sor. El lehet ezt képzelni csúcsidőben, amikor egyszerre 4-5 bátor is kocsival próbálja a boltban eldönteni, mit is akar zabálni azon a héten. Nem is járok már oda.

Kosárfoglalás nem szokott lenni, mert tényleg nem szaroznak az emberek és átlépik, félretolják. Én is.

Hiába veszel 1 db zsemlét, a sor az sor. Ha mögém kerültél és nekem 300 tételem van, akkor így jártál. Ez a nagy boltok átka és 1-2 dologért menj a kisboltba, ezen nem segít az sem, ha magaddal cipeled a 3 gyereket is. Én is kivárom a sorom, ahogy mindenki más. Ha sietek, tuti nem megyek csúcsidőben vásárolni, de még a neten is meg lehet nézni, milyen időpontokban mennyire szokott tele lenni az adott bolt.

2019. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%

Intelligens emberek között ilyen nem nagyon történik. :)

Lepontozhatod, de azért számod csak végig. Mit nyert vele? 2 perc? 3? Mire elpakolsz, kiérsz, elveszik. ...de ha nem, aztán? Első kereszteződés benyeli... Siessünk, de azért nem baj, ha viszünk bele észt is

2019. máj. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Igen, volt, még úgy kb. két éve. Suliba mentem, késve érkezett a buszom, de bementem a Sparba kaját venni. 7:55-kor odaálltam a pénztárhoz a két szál bagettemmel, az előttem lévő nő fullosan megrakodott kocsival álldogált. Udvariasan megkértem, hogy hadd mehessek előre, mert késésben vagyok. De erre nem volt hajlandó, szóval beelőztem. Erre teljes mértékben kikelt magából, hogy mit képzelek magamról, milyenek ezek a mai fiatalok. Próbáltam megőrizni a nyugalmamat, es elmagyarázni neki, hogy el fogok késni az iskolából. Erre ő meg fel volt háborodva, hog arra mért nem gondolok, hogy neki meg munkába kell mennie. Hát talán nem munkába menet kellene nagybevásárlást tartani. Felidegesített az egész helyzet, szóval megmaradt bennem a sztori.
2019. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Hát utolsó, már ne is haragudj, te voltál a bunko és meg neked állt feljebb. Neked nem kellett volna vásárolnod, ha késésben voltál.
2019. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
#6, már bocs, de akkor éhen kellett volna halnom aznap? Szerintem nem nagy bunkóság, mert annak a két darab péksütinek a kifizetése nem túl sok időt vesz igénybe, nem igazán raboltam ezzel más idejét, szerintem nem jogos a nő kiakadása. Mások, akik szintén tele kocsi cuccot vásárolnak, maguktól engedik előre azt, aki csak egy darab cuccal van.
2019. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, átlag ember nem hal éhen pár óra alatt. Max akkor lényeges időben enni, ha cukorbeteg, akkor viszont van annyi esze, hogy eleve otthon készít magának valamit. Igenis bunkóság, ha valaki elé odatolakszol. Az ő dolga, hoyg mikor és mennyit vásárol, neked nincs hozza közöd.
2019. máj. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy mikor új kassza nyílik és bevágnak az ember elé."

Én ebben nem làtok semmi rosszat, az ilyen aldu/lidl boltokban nagyon sokan csinálják azt, hogy be sem állnak a sorba, ha sokan vannak, mert fix, hogy egy percen belül nyílik valamelyik újonnan. Egyszerű logika, ha valaki szemfüles, gyorsabb, hát egészségére.

Nekem mondjuk ilyen esetben eszembe nem jutna átrohanni, ha már szalagközelben vagyok, ez azoknak jó, akik épp hátul állnak - ott meg tökmindegy, hogy hányadiknak ér az új pénztárhoz, mindenképp előrébb lesz, mintha maradt volna az eredeti helyén. Szóval én ezen sosem szoktam kiakadni, és igen, ha hàtul állok, átlépek én is, ha nyílik.


Az előreengedés egyéni döntés, sehol nincs erre szabály. Őszintén? Baromira nem figyelem, hogy ki mennyi cuccal áll mögötten, nem szoktam màst csekkolgatni. Én se várom el, ha melóból szaladok is ki, olyankor teszem, amikor tudom; hogy belefér az is, ha sorban kell állni. Ha meg késésben vagyok, nem megyek be eleve, így jártam, ki lehet bírni egyszer.



A kosàrfoglaláson egyszer vesztem össze, kanyarodott a sor, álltam a végén párommal, nyuggernyanya nem figyelt és a másik irányból állt be, majd nézett csúnyán és megpróbált beállni elém, hogy ő már ott volt. Közben ledobta a kosarat és elment nézelődni. A sor haladt, kipakoltunk a szalagra, hogy mi jövünk, nyuggernyanya visszatért és elém lépett, majd felpakolta a vásarolandó cuccot a mieink közé (úgy, hogy pàrom meg előtte állt). Na, ott siman megkerültem és átpakoltam a cuccait, mert nem volt igaza.

De általánosságban, nekem is volt már, hogy elfelejtettem valamit és visszarohantam úgy, hogy nem álltam ki a sorból. Én se szoktam kerülgetni az otthagyott kosarat, nem fáj, ha meglököm lábbal, ahogy halad a sor..... Nyilván, ez nem arra vonatkozik, ha valaki még nézelődik, de mindenkivel megesik, hogy épp feledékeny.

2019. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Nálam volt olyan, hogy teli kocsi áll a sorban ember nélkül, ember messziről fuvarozza egyesével bele a dolgokat. Kitoltam a kocsit a sorból, és a sor rendeződött. Sokan hálásak voltak nekem, kivéve a kocsi tulajdonosát.
2019. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!