Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek tolakodni?

Figyelt kérdés

Minden nap kétszer járok busszal: vidékről Miskolcra, és vissza. Utóbbinál a Búza térnél szoktam felszállni.

A busz megérkezése előtt 2 perccel, már elég sok ember van. Amikor már látszik, hogy kanyarodik befelé a busz, az emberek hirtelen összetömörülnek.

Amikor nyílnak az ajtók, - mivel én általában a tömeg közepén szoktam állni - minden oldalról nyomnak össze az emberek, de néha olyan erősen lökdösnek, hogy alig kapok levegőt.

Egyszer olyat beszólok a tolakodóknak....


De miért van erre szükségük?

Én elhiszem, hogy sokan sietnek haza a munkából/iskolából fáradtan, de attól nem kéne összenyomni.



2013. márc. 12. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ő agyuk a normálistól cseppet eltérően működik. Úgy gondolják, ők a legfontosabbak, nekik jár, hogy mindenki másnál előbb szállhassanak fel a buszra; akár már akkor, amikor a leszállók még le sem jutottak a lépcsőn. Ha beszólsz nekik, még ők fognak megsértődni, inkább szólj oda valami olyat, amin el kellene gondolkodniuk (ha lenne mivel), attól lefagynak egy időre :)
2013. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ez igaz. Mikor kinyílik az ajtó akkor mindenki összetömörül te meg nem tudsz menni sehová csak előre mert löknek be az ajtón. Vagy mikor már az ajtóba vagy akkor még mindig nem tudsz felszállni mert két oldalról folyamatosan mennek be eléd. (szintén Búza tér)
2013. márc. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Antimod ***** válasza:
Sajnos az ilyen helyzet kiváló lehetőség a zsebtolvajok számára, ezért ilyenkor különösen vigyázz!
2013. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ismerős helyzet, én már csak röhögök az ilyeneken. ha nekik annyira fontos, hát tolakodjanak/marakodjanak a helyért, én meg felszállok nyugodtan utoljára, és inkább állok...
2013. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy, az ún. frottőrökre sem árt vigyázni. / perverz férfiak, akik hozzádörgölik magukat a nőkhöz, volt pechem ilyenhez /. Meg a tapizókra.
2013. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
FrottőrökKEL-bocs.
2013. márc. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem kicsit jobban zavar, amikor valaki nagy komótosan felszáll az elsők között, aztán megáll az ajtóban. És se felszállni, se leszállni nem lehet tőle. És fel van háborodva, ha valaki szól neki, hogy ugyan álljon már arrébb.
2013. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: na, az "ajtónállók" engem is nagyon fel tudnak idegesíteni. És van, amelyik, esküszöm, direkt csinálja, hogy beáll, mint egy zsák cement, és még élvezi is, hogy nem tudsz tőle fel-ill. leszállni.
2013. márc. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy eddig nem írtam, csak az áramszolgáltatás b@szakodik az időjárás miatt. Több mint egy napig nem volt áram.


Hát ilyen "ajtónállókkal még nem találkoztam (szerencsémre), így nem is tudom elképzelni, hogy milyenek.


Egyébként én is általában úgy csinálom, mint a 4-es válaszoló, hogy megvárom, hogy felszálljon a nép (röhögve nézem végig ahogy egymásnak beszólogatnak), aztán a nagy tömeg szélére beállok nagy kényelmesen a lépcsőre. Nekidőlök a korlátnak - igaz, kicsit nyomja a farcsontjaimat - de elvagyok ott, nem tudnak összenyomni, mert arra a lépcsőfokra már csak szemben tudnak velem állni.

Ha látom, hogy valaki fel és/vagy le akar szállni, először én is leszállok, aztán megint felszállok a lépcsőre (már ha megvárják, hogy leszálljak). :D

Ez általában be szokott jönni (kivéve, amikor elfoglalják a lépcsőmet).


Egyébként még azt utálom az emberekben, hogy amikor a Búza téren állok a tömeg végén, és jön a busz, a tömeg elejéről meg jönnek visszafelé az emberek, mert hogy nem erre a buszra fognak szállni, hanem a következőre. Ezt nagyon utálom! Ha a következőre akar, akkor minek megy oda be???

A másik dolog, hogy ha meg ki sem kívánkozik jönni a tömegből (és ez általában idős néniknél szokott előfordulni), már kétszer is volt olyan, hogy azért "késtem le" a buszt, mert egy ismerősömmel beszélgettem, miközben vártuk, hogy a sok idősebb ember felszálljon, közben meg már elindult a busz.


Meg még sokszor előfordul az is, hogy már szinte futok a buszhoz, mert később engedtek ki az iskolából, másodpercek kérdése az indulás, és a 20 fős tömegen át kell mennem, akik egyébként az ajtónak nekifeszülve állnak. Ez akkor a legrosszabb, amikor mind cigányok.


Szóval nem könnyű az élet :D

2013. márc. 15. 21:15
 10/10 anonim válasza:
2. vagyok. Nekünk is van olyan hogy a másik buszra várnak akkor mi csak az ajtó két oldaláról tudunk menni 1es sorban mert akik a következő buszra várnak azok oda beállnak és meg sem mozdulnak. Végülis ennek is van előnye hogy szépen 1esével halad mindenki és nincs tolakodás :D
2013. márc. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!