Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell köszönni olyan...

Hogyan kell köszönni olyan fiatal embereknek, akiknek te ügyfél vagy?

Figyelt kérdés
Tehát pl. pincéreknek, ügyintézők, orvos. Nyilván alap esetben tegezném őket (én is fiatal vagyok) de ilyen szerepfelosztásban is ugyanígy kell?
2013. febr. 24. 01:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
jó napot kívánok. aztán meg viszontlátásra.
2013. febr. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első modja. Bizonyos helyzetekben amúgy lehet tegezni. Pl egy pincért nyugodtan letegezhetsz vagy ügyintézőket is ha úgy látod jó fej. Orvost viszont semmi esetre sem,
2013. febr. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én azért pincért és ügyintézőt sem tegeznék le, mert nekik alapból magázni illik vendéget/ügyfelet. És ez elég kínos szituációkat tud okozni. A magázódást egy bizonyos életkorban meg kell tanulni. Aztán már könnyebben megy.
2013. febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem életkorból függetlenül magázni kell őket. Ő sem tegezhet le.


20L

2013. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mára meglehetősen elterjedt a tegeződés. Ebben pontos receptet adni nem lehet. Egyszerűen meg kell tippelni a várható reakciót. És ha tegezed, erősen figyelni. Legrosszabb esetben elnézést lehet kérni, normális ember ilyentől nem sértődik meg. Továbbá nem mindegy mennyire kedves egyszerűséggel, vagy hányaveti flegmasággal teszed.
2013. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!