Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ebből áll a fiatalság...

Miért ebből áll a fiatalság szórakozása, érdeklődése manapság?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy én is fiatal vagyok, 18 éves.


Én nem vagyok az a túl népszerű ember, nincs 100 és 100 haverom. Nyugodt vagyok, szeretek rajzolgatni, fotózni, sütni-főzni, sétálni, zenélni, stb...


Most szilveszterkor mentem el első alkalommal egy szórakozóhelyre. Nem az a nagyon vad és ezer fős, hanem egy kis barátságosabb hely. Jól éreztem magam és találtam is valakit, akivel utána randiztam többször, alakultak a dolgok, de végül nem lett semmi.


Na de, hogy a lényegre térjek: Azóta többször voltam ugyan azon a szórakozóhelyen bulizni, bármennyire is nem jellemző rám. Egészen megtetszett a dolog és meg is ismertem új embereket ennek köszönhetően. Viszont amit ők művelnek, az engem csak csodálkozni hagy.


Folyton a piálásról beszélnek, kb. nincs is semmi más témájuk egy-két ritka pillanatot leszámítva. Szombaton elkísértem az egyik lányt a buliból boltba és közben végig arról mesélt nekem, hogy mi mindent összeittak az utóbbi hetekben és hogy hányszor és hol hányt... Na ott kezdtem átgondolni a dolgokat, hogy mégis hol vagyok...


Később a buliban ketten összevesztek és az egyik szinte megakarta ölni a másikat. Én nem akartam senkivel összeveszni, ezért nem álltam egyik oldalra se egyértelműen. Két nappal később ráírtam arra, akivel egyetértettem és megírtam neki, hogy mellette állok, egyetértek vele, meg ne aggódjon. Erre kiderült, hogy én csináltam hülyét magamból, mert nekik az teljesen megszokott, hogy lökdösik egymást és mindennek lehordják, aztán következő nap már megint szeretik egymást, mintha mi se történt volna...


Ezen felül egyesek annyira ribancosan viselkednek, hogy én nem is értem... vonaglanak mindenkinek, tökmindegy, hogy ki a partner éppen a táncparketten... körbejárnak megcsókolni idegeneket szórakozásból...


Egyszerűen nem fogom fel, hogy ide süllyedtek... Nekem tetszik az éjszakai bulis hangulat, de amiket ezek az ismerősök művelnek, azokon folyton csak fogom a fejem és úgy érzem, hogy nem is kéne ott lennem...

Egyszerűen kezdem elveszteni a reményt, hogy vannak még értelmes korombeliek, akiknek nem ebből áll az életük...



2013. febr. 6. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Idióta ismerőseid vannak.
2013. febr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyéb egyértelmű dolgot nem akarsz még mesélni nekem? :)


Amúgy meg őket csak ott ismertem meg. Vannak értelmesebb ismerőseim is, de sajnos csak 1-2.

2013. febr. 6. 23:39
 3/10 A kérdező kommentje:
Plusz az a szomorú, hogy a nagy többség ilyen.
2013. febr. 6. 23:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Mégis mit vársz? Azzal kezdted, hogy ma minden fiatal gyökér. Aztán leírtad, a haverjaid milyen gyökerek. Erre reagáltam, hogy főleg a Te köröddel van a baj, nem általában az emberekkel.
2013. febr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát én nem így látom. A nagy többség így viselkedik, ez a problémám.
2013. febr. 6. 23:45
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne hidd el, hogy nem igaz... én meg pont nem ezt látom, de Te biztosan jobban látod.
2013. febr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem követed a 21. Század aranyszabályát. Sz*rj le mindenkit. A barátaidnak ezen tulajdonságát, ha ezen kívül nincs bajod velük akkor fogadd el ezt rossz tulajdonság ként, de ne menj utánuk, te járd a saját utad.

Az ismeretleneket pedig végképp tojd le magasból, csináljanak amit akarnak, te élj és bulizz úgy ahogy te akarsz. Biztos találsz idővel más embereket is akik nem tartják jónak ezt a viselkedést.

2013. febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért ez nem az átlag. Amit leírtál, az a viselkedés, ha elképzelünk egy számegyenest, amelyen az "átlag" a 0, a két véglet pedig a legjobb és a legrosszabb, akkor a mínusz néhánynál helyezkedik el. (Remélem, érthető volt a hasonlat.)

Szóval az ismerőseid azért rosszabbak az átlagnál. A többségnek álmában sem jutna eszébe poénból lesmárolni idegeneket, vagy berúgásról és hányásról beszélgetni.

Ne süllyedj le a szintjükre, olyan emberekkel járj szórakozni, akiknek a szórakozás nem azt jelenti, hogy visszataszító és gusztustalan dolgokat művelnek.

2013. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi, ex régen is így volt. A fiatalok jelszava a mi időnben is ez volt:

szex, buli, és rock&roll

Próbálj lazítani, és ne vedd túl komolyan ezeket.

38/f

2013. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38 évesen rájöhettél volna már arra hogy az nem éppen túl normális amikor egy 15-16 éves gyerek arról beszél hogy tegnap este a bulin 6 emberrel d**tam ( Volt már erre példa ) és hogy mennyire berúgtam meg haza fele 10x hánytam. Nem arról van szó hogy nem lehet szórakozni mert anélkül nem élet az élet de azért a szórakozásnak is van egy bizonyos határa amit nem kéne túllépni.
2013. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!