Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szülők, felnőttek! Mi a...

Szülők, felnőttek! Mi a véleményetek a mai fiatalságról?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert mindenkitől azt hallom, hogy az én korosztályom, de még nálam fiatalabb fiúk és lányok is cigiznek, piálnak, és teljesen meg van romolva a fiatal nemzedék. Hallani lehet azt is, hogy a mai fiatalság nagyon korán kezdi a szexet. Már nem csak a fiúknak jár állandóan a d*gáson az eszük, hanem a lányoknak is.

Kíváncsi vagyok, nektek mi a véleményetek. Ti is alkoholistának, cigiseknek, drogosnak látjátok a fiatalokat? Miben különbözik ez a ti gyerek/tinédzserkorotoktól? Mit gondoltok, milyen felnőttek, szülők lesznek belőlük? Ha szülők lesznek, ugyanígy fogják nevelni a gyerekeiket, vagy akkor már látni fogják mit rontottak el?

Én 17 éves vagyok, életemben egy darab cigit nem szívtam el. Voltam már bulikban ahol ittam alkoholt, de mindig figyeltem, hogy hol a határ. Ha netán kocsmába mentünk a haverokkal, én szinte kivétel nélkül üdítőt vettem sör helyett. Nem akarom magam szentnek beállítani, de nekem fontos az, hogy mit fogok magamról gondolni évek múlva, és ha lesznek, akkor mit gondolnak majd a gyerekeim.

Inkább az idősebb korosztály válaszaira vagyok kíváncsi, például 30, 40, 50, 60 évesekére, de várom a válaszát minden családos embernek, akinek bármilyen véleménye van az üggyel kapcsolatban!

Előre is köszönöm a válaszokat!



#mai fiatalok #romlott fiatalság
2012. nov. 27. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

most :

12-13 évesen cigi

13-14 évesen sex

12-13 menstruálnak a lányok

14-15 akár drog is


anno:

14-15 menstruáltak

16-17 sex

16-17 alkohol

drog max füves cigi


sokkal előbb kezdenek mindent

de ez társadalmi probléma is -- ebbe nem mennék bele

sokkal több odafigyelést kaptak a gyerekek anno lassabb volt az élet biztonságosabb több idő volt családnak lenni sok esetben nem kellet h az anya is dolgozzon nem kellet hamar felnőni a gyerekeknek

a média negatív hatása is kisebb volt vagy nem is volt pl iskola köpeny élesedtek a társadalmi8 különbségek stb....


azért nem mindenki ilyen, szerencsére a lányom a normális csajok közé tartozik :-)

2012. nov. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Hamarabb akarnak nők lenni a lányok, és korábban kezdik a szexet. 35 éves vagyok, mi se voltunk angyalok, és bizony én is ismertem olyanokat, akik 13-14 évesen kezdték. De most talán jobban felvállalják. Meg a pasik se látják, hogy hány évesek a lányok, mert már 14 évesen is 18-nak néznek ki. Mi gyerekebbek voltunk. Meg pont az én generációmban nagyon nem volt divat cicababának lenni, mindenki úgy akart kinézni mint a bölcsészek (ájj, de szakadtak voltunk :D ) Cigiztünk, ittunk mi is. És szerintem az előttünk lévő generációk is. Talán a lányokat nevelték szigorúbban, a fiúk mindig belevalók voltak.

Meg nem volt ilyen nagy a nyilvánosság. Minden balhé 10 percen belül fent van a neten.

És talán nagyobb biztonságban voltunk.

A mai fiatalok pedig nagyon hozzá vannak szokva a komforthoz, a kényelemhez, a minőséghez. Lenézik, akinek güriznie kell, hogy felnevelje a gyerekeit, és nem csilli-villi autó van a feneke alatt. Több közösségi tér kéne. (nem a neten) És egy kis nyári munka, ez-az.

2012. nov. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyolcvanas években voltam kamasz. Az akkori ifjúsági lapok "orvos válaszol" rovataiban még 18-19 éves lánykák sírtak arról nem ciki-e, hogy még szüzek. Manapság már a 12-13 éves lánykák is ezzel heccelik egymást.

Rettenetes.

A cigi elég ciki volt kevés lány volt, aki menőnek érezte magát attól, hogy becsípett és cigizett. Rendszerint olyanok, akiknek a családjuk se volt valami jó. A narkót, füves cigit csak az amcsi filmekből ismertük. Nekünk itt volt a ragasztó meg a festék higitó de azt nagyon kevesen elvétve és suttyomban használták nem volt elfogadott az ilyeneket kinézték.


Akkoriban mi sokat jártunk kirándulni, csavarogni a városban, szakkörökre. Nem voltak népbutító sorozatok és számítógép. Nem voltunk elszigetelve egymástól. Együtt csináltuk a dolgokat. Nagy haveri társaságok, bandázás, hülyülés. Nem a gépek mögül fröcsögtünk egymásra.

Ránk még ránk szólt anyuka, hogy köszönj szépen ha bementünk valahová. A tanárokat tisztelték. Ma a szülő se köszön és még neki áll feljebb ha a tanár ledarálja a kis szeme fényét.

Nem volt divat az anorexia, és nem volt ilyen fanatikus külsőség orientált világ. Persze akkor is voltak sztárok, meg divat, meg ilyenek, de ez a nyílt rongyrázás, felszínes gondolkodás nem volt jellemző. Nem kellett a 40 kilódra méregdrága márkás cuccot húzni, hogy barátaid legyenek és menő legyél.

Nekünk még főztek a szüleink. Tudjuk -legalábbis jóval többen- hogy mi az a hétvégi ebéd, vacsora.

Volt nyaralás vidéken nagyinál nem kellett szégyellni ha valaki nem a görög tengerparton áztatta magát.

Azt hiszem kevésbé voltunk felszínesek, és érettebbek voltunk. Sokan szerettek olvasni.

A mai tizenéveseket elnézve hát némelyiknek olyan silány a szókincse csoda, hogy beszélni tud. Ezek után már nem is várom el, hogy gondolkodjon. Iszonyú sokat káromkodnak, játsszák a menőt, olyan felnőttnek hiszik magukat, hogy na de belül felszínes, sekélyes és kissé ingatag, bizonytalan lélek bújik meg. Nincsenek tapasztalatik, élményeik pláne nem másokkal közös élmények. Alig ismerik önmagukat. Azt hiszik egyéniségek de ők is csak a csorda után mennek. Névtelenül bújnak a monitor mögött és elvesztik a kapcsolatot a világgal.

Sokkal kevesebben vállalják magukat sokkal többen játszanak a külvilág felé, mint régen. Soha ekkora társadalmi nyomás és teljesítmény kényszer nem volt az embereken.

Manapság ha nem vagy fiatal, szép, divatos, pénzes, jó állással akkor egy senki vagy. Ma egy 30 évest öregnek néznek. Akkoriban még fiatal volt.

A mai kamasz lányok nagy része egy rántottát se képes összeütni de nőnek érzik magukat. Nem tudom, hogy a gyerekeik, mit fognak enni, hogy nőnek fel. Tudni fogják-e, hogy mi az az anyu főztje, ami semmihez sem hasonlítható? Nemcsak a képesség de a vágy sincs meg sokukban a másikról való gondoskodáshoz. Ha anyuka megkéri őket valamire már itt sírnak, hogy kihasználják őket. Mi még végeztünk házimunkát, és házi feladatot és utána jöhetett a buli.Haverokkal, barátokkal és nem feltétlen pasizás-csajozás céljából.

Kissé önzőbbek, egoistábbak sokkal inkább magukat helyezik előtérbe mindennel szemben. Bennünk még volt közösségi szellem.

Na így hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. nov. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy sokkal több lány dohányzik és iszik, mint régen, és nekem az nem tetszik, hogy erre büszkék, nyíltan felvállalják. A másik ami engem ledöbbent, hogy a lányok udvarolnak a fiúknak, értékes ajándékot vesznek két heti ismeretség után is nekik, ők viszik el a fiút moziba, stb. teljesen megfordultak a dolgok. Az arányok mások, de tudom, hogy vannak még normális fiatalok is, hiszen akikből orvos lesz, vagy más felelősségteljes pozícióba kerül, nem lehet alkoholista. Ha bemegyek a Szentkirály úti fogászatra, vagy egy kórházba csupa kedves, okos orvostan hallgatót látok, ilyenkor megnyugszom, hogy vannak a fiatalok közt is olyanok, akikre az életünket bízhatjuk. Szóval nem mindenki buta és rontja el az életét, csak kicsit többen, mint régen.
2012. nov. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen egyet értek a 3. válaszolóval

Annyit tennék hozzá, hogy a fiatalság a társadalom tükörképe. Mégis milyenek legyenek ha már a saját szüleikből is kiveszett az erkölcs és a világ morális szintje a béka s*gge alatt van? Olyan világba születnek, ahol lenézik azt aki illedelmes és menőnek tartják a bunkó felszínes és másokat eltipró embereket. Ez nem a fiatalság hibája hanem egy egyenletes erkölcsi züllés eredménye.

100 évvel ezelőtt jóval magasabban volt az erkölcsi mérce, 50 évvel ezelőtt már csökkent, de a maihoz képest sokkal jobbnak mondható.

Nem kell senkit szidni, főleg nem a fiatalságot, először is mindenkinek arra kell törekedni hogy ő maga viselkedjen megfelelően és mutasson példát avval hogy ő normális tud lenni akkor is ha a világ épp esik szét körülötte. A jövőt amúgy sem soha a csordaszellemet követő emberek határozzák meg hanem az 1-1 értelmesebb aki nem hajlandó a tömeget követni. Manapság meg pláne sokan ismerik fel hogy ezt így nem lehet folytatni, szóval ez a tendencia meg fog változni mert már kb nincs hova süllyedni. És mivel egyre több ember tartja ezt elfogadhatatlannak ezért egyre több ember kezd máshogy élni, lassan fel fog erősödni a javuló tendencia.

2012. nov. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

nem kéne általánosítani...:)

17L

2012. nov. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, szerintem nem általánosítottunk, hisz a kérdező is normális fiatalka :)

De ha általánosságba beszélünk, van különbség a régebbi generációk között és a mostaniak között

2012. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Ami nekem nagyon feltűnt a mai tizenéves generációnál az az eget verő szemtelenség és pofátlanság.

A legkisebb senkiházi, nyikhaj kiskamasz is lazán beszól és elküldi az anyjába akármelyik apja-anyja korabeli embert. Sokuknak halvány dunsztjuk nincs a tiszteletről, udvariasságról arról, hogyan kell normálisan viselkedniük. Nem találják helyüket a rangsorban. Próbáltunk volna így beszélni, mi a 80-as években vagy akár a 90-es évek elején. Szüleink elkenték volna a tenyerüket a képünkön de rendesen! Hogy ezeknél otthon, mi mehet elképzelni sem tudom.


A másik az öregekhez való hozzáállás. Régen tisztelték az öregeket, ők voltak azok, akik ismerték az életet náluk volt a tapasztalat. A tisztelet kijárt nekik. Ők voltak a nagypapák, akik fociztak, pecáztak, meggyet szedtek stb. az unokákkal ők voltak a nagymamák, akik sütit sütöttek az unokának. Ma ők csak öreg, idegesítő, nyuggerek, akik útban vannak, akiket el kell tartani /hogy felépítették a gyerekeik, unokáik életét, értéket termeltek évtizedeken át más senkit nem érdekel./. Ma már inkább arra várnak a körülöttük lévők, hogy mikor dobják fel a pacskert és mikor lehet végre örökölni. Szánalmas.

Egyre jobban kihal a tisztelet az emberekből és a fiatalok igen jelentős részének már teljesen át van mosva az agya ilyen téren. Nem véletlen, hogy már 30 évesen is öregnek számítasz.

2012. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
eljenek az emosok
2014. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Arrol hol tehet egy lany hogy mikor kezd menstrualni?! Atya eg...


Nalunk nem az a meno ha valaki ne szuz es nem ciki az olvasas. Nincs cigi se alkohol, semmi ilyesmi. Es nem hiszem hogy annyi 12 eves nem szuz amennyit ti gondoltok. Bocsi az ekezetekert es a hibakert, telefonrol irok.


12/L

2014. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!