Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemen egy oktató tegez...

Egyetemen egy oktató tegez minket. Fiatal. Most akkor mi is tegezhetjük?

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Ne! Annyi tisztelet jár hogy ne, ha jófej, akkor az első magázásnál mondja hogy tegezzétek. Ha nem mondja, akkor meg nem olyan akivel lehet haverkodni a kora ellenére. Mindig maradni fog a távolság.
2013. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk akik tegeznek, azok mondták, hogy mi is tegezhetjük őket. De nekem nem jön a számra, én magázom a tanárokat, szerintem fura letegezni. Szerintem magázd, az a biztos.
2013. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ez a helyzet nálunk is. Ő tegez, de nem mondta hogy mi is őt, így mi magázzuk..aztán kiderül mi lesz. De aki azt akarja, hogy tegeződés legyen, az általában az első órán közli velünk.
2013. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg szokták kérdezni, hogy tegeződhetünk-e. Viszont szinte mindenkinek nehezen megy, hogy egy oktatót tegezzen. ahogy látom, volt, hogy ránk is szólt, hogy de hát tegeződést beszéltünk meg. Ha nem mondta, hogy legyen kölcsönös tegeződés, én magáznám.
2013. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Legközelebb, ha letegez, akkor tedd fel a kérdést:


Elnézést tanár úr, most csendőrpertuban vagyunk, vagy mi is tegezhetünk?!

2013. febr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tisztelet...

Csakhogy az kétirányú dolog, és felnőtt embereket letegezni csak akkor jó, ha nem baj, hogy visszategeznek. Egy egyetemi oktatónak illik felfognia, hogy nem gyerekeket tanít, hanem vele csak az adott helyzet miatt nem teljesen egyenrangú felnőtt embereket. Ilyenkor pedig a letegezés, s az ellentétes irányban a magázódás elvárása pökhendiség, főleg egy fiatal oktatótól.


Nekem volt olyan oktatóm, aki 60 éves volt, és nemcsak megengedte, hogy tegezzük, hanem kifejezetten kérte, azzal az indokkal, hogy nehezére esne magáznia minket, a tegeződést meg csak oda-vissza tartja helyénvalónak. Volt olyan is, aki 60 fölött volt és tegezett minket, de nem tegeztük vissza, a korára és státuszára való tekintettel, de meg kell mondjam, hogy az ilyesmi mindig rosszul esett. Lekezelő stílus, aminek abszolút nem lenne helye egy egyetemi légkörben.

Valószínű, hogy egy fiatal oktatónál inkább az lehet a helyzet, hogy elfelejtette első alkalommal tisztázni (ez is egyfajta illetlenség...), de közben meg magától értetődőnek venné, hogy visszategezzétek. Ha nem, akkor a hiba az ő készülékében van.

Nem rossz taktika, amit előttem írtak, hogy magázni, és előbb-utóbb csak-csak feltűnik majd neki, ha meg nem, akkor ráhagyni.

De a lényeg, hogy nem kell betojni, ezek a fiatal oktatók elég lazák szoktak lenni. :D

2013. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Egy fiatal hölgyről van szó... én ma magáztam, amikor hozzám szólt. Mindenki magázta, nem esett le neki semmi, egy szóval sem mondta, hogy tegezzük. És ha mi sem tegezhetjük, akkor szerintem ő se tegezzen. 30 éves. A szaktársam ( másoddiplomás 25) Akko r ő miért ne tegezhetné vissza??
2013. febr. 14. 18:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jahogy nő... az mondjuk egy kicsit árnyalja a dolgot, mert érzékenyebb lehet a visszategezésre, de hát aki letegezi a hallgatókat, azért számítson ilyenekre! :)

Nekünk is volt egy hasonló, igaz néhány évvel idősebb, mint a tied, de ő is kezdettől tegezett minket és nem mondta, hogy mi is tegezzük, egy ideig próbálkoztunk a magázással, nem szólt semmit, aztán közmegegyezésre - mivel ő mindig tegezett minket - elkezdtük tegezni, nem nagyon vette észre. :) Azóta szia-szia meg facebook ismerős meg minden :) Amúgy kedves aranyos nő volt, és nem nézett ki annyinak, ahány éves.

2013. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tegezném, csak ha ő kéri.

Inkább égek azért mert lemagáztam, pedig ő a tegezést várná, minthogy az legyen ciki, hogy tegeztem, mikor ő nem engedte meg.

2013. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Nézd, egyetemisták vagytok, tehát felnõtt emberek (lélekben még nem biztos :)). Ha valaki tegez titeket, akkor nyugodtan visszategezhetitek. Ha fiatal az oktató, akkor mindenképpen, de egyébkénts is. Szerintem, bár ezzel nem mindenki ért egyet. Volt olyan eset, hogy egy középkorú tanárnõ tegezte a diákokat, viszont megkövetelte, hogy a diákok magázzák. Ez középiskolában még elmegy és valahol természetes is, de egyetemen, fõleg PhD hallgatókkal szemben (mint az említett esetben)...nos, inkább nem minõsíteném.


Én tegeztem a hallgatókat (jelenleg angol nyelvū országban élek, szóval tegezõdés-magázódás problematikája nem merül fel), de mindig elmondtam, hogy ez nyilván kölcsönös. Én is fiatal voltam (most sem vagyok öreg :)), a megjelenésem sem éppen konvencionális, úgyhogy igencsak hülyén jött volna ki, ha elvárom, hogy magázzanak. Ennek ellenére többen nem mertek tegezni.

2013. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!