Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy tanár temetésére elmenni...

Egy tanár temetésére elmenni tiszteletnyilvánítás, vagy tolakodás? Te elmennél?

Figyelt kérdés

Amiért úgy érzem, hogy el kéne mennem:

- még csak a tanárom volt;

- tanítot;

- az egyik kedvenc tanárom volt.


Amiért úgy érzem, hogy nem kéne elmennem:

- a temetés egy végső búcsú; azok végső búcsúja, akik közel álltak hozzá. És én annyira nem, mert számára én csak egy voltam a sok diák közül.


Nagyon szeretnék elmenni (és az egész suli ott lesz, szóval szerintem én is megyek), de a családtagjai nem fogják úgy érezni, hogy "ez meg mit keres itt?"?


2012. ápr. 29. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul gondolod. Senki nem fogja azt mondani hogy te feleslegesen vagy ott.


Aki elmegy, az tiszteletből teszi, nem azért mert valakinek a valakije.


Ugye egy híres ember temetésén is százak-ezrek jelennek meg, mégsem ismerte őket személyesen. De az életükre valamilyen hatással voltak, pont ahogy a tiédre a tanárod.

2012. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A diákja voltál. És, ha az egész iskola ott lesz, akkor miért épp neked mondanák, hogy ez meg mit keres itt? Ha másokkal mész úgysem lógsz ki a sorból. De szerintem, ha egyedül mész akkor sem lesz akkora csoda, hogy egy diák is ott van. Hát mégis csak tanár volt, tanított is, és még ráadásul a kedvenced is volt. Igazán megérdemel annyit, hogy elmész.
2012. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
figyelj ismerted, tanárod volt, ha nincs ezen kívül semmi életbe vágó dolgod akkor nyugodtan menj el. Nekem is meghalt az egyik tanárom aki általánosba tanított ott voltam a temetésén és még sok régi osztálytársam is. Ilyenkor ne a családhoz állj hanem kicsivel messzebb, ennyi a lényege. Ha az egész iskola meg még kitudja hány más barátja lesz ott akkor nem fognak piszkálni, odamentél ismerted végső búcsú stb... Eltemették, mész dolgodra ennyi. Ezen ne problémázz sokan fognak örülni hogy te is ott voltál ha már a diákja voltál, mert téged legalább nem az érdekelt hogy szabadulj tőle.
2012. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj el. Egy kivétel van: ha a család külön kiemeli, hogy szűk körben szeretné eltemetni.

De egy tanárnál ez nehezen kivitelezhető, hisz annyi ember életében játszott fontos szerepet.

2012. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép dolog elmenni. A temetés maga amúgy is nyilvános, bárki odamehet.

A végén a halotti torra nyilván már csak a közeli család és barátok mennek.

2012. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én elmentem volna, ha időben hírt kapok róla.

Menj csak nyugodtan, maximum kicsit hátrébb állsz, ha útban érzed magad.

2012. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében mindent leírtak már a többiek,még csak annyit hozzá, hogy a családnak még jól is esik, ha látják, hogy milyen sokan szerették/tisztelték az elhunytukat, és végső búcsút akartak tőle venni.
2012. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A temetésen NEM CSAK a családtagok vesznek részt , hanem akiknek fontos volt az elhunyt.Csak el kéne kísérni az utolsó útjára nem? Ha nem mész el bánni fogod.
2012. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

menj csak el.

az "első sorban" nyilván a család fog állni

2012. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!