Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi van akkor ha anyos (65)...

Mi van akkor ha anyos (65) tegez engem megkerdezesem nelkul, en (35) viszont azt szeretnem, ha mindketten maradnank a magazodasnal vagy mindketten tegeznenk a masikat?!

Figyelt kérdés

Fiaval hazasok vagyok, 3kozos gyerek van.


Elmeleti kerdes!!!

Inkabb az erdekelne, mi illik, mi nem, mi az etika?!


2019. ápr. 26. 10:57
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%

"Gyerekkori beidegződésem, hogy a haverjaim anyukáját így közel a 40-hez is kapásból lecsókolomozom."


Nem vagyunk egyformák. Engem mindig tegeztek a lányom barátnői, ameddig kicsik voltak. Aztán megnőttek, és kezdtek csókolomot köszönni. Ez engem zavart, szóltam nekik, hogy "ne már, 5 évesen tegeztetek, nehogy már most csókolomozzatok".


De a legaranyosabb az volt, amikor eljött a pillanat, amikor a férjem kezdett csókolomot köszönni a lányom barátnőjének. Az meg mélységes zavarában visszacsókolomozott. Dőltem a nevetéstől. Aztán megbeszélték.

2019. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

"30 évvel ezelőtt természetes volt, hogy az anyós tegezi a menyét, de a meny magázza az anyóst."


Én hatvan éves vagyok. 35 éve mentem férjhez, de én sem magáztam az anyósomat. És a férjem is tegeződött anyámmal.

2019. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
73%

Fiaval hazasok vagyok, 3kozos gyerek van.

van egy kozos majdnem 2 eves gyerekunk.



Na, még kicsit írogatsz, aztán elfogynak a gyerekek...

2019. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Utolso! Olvasgass picit tovabb!


"Fiaval hazasok vagyok, 3kozos gyerek van.



Elmeleti kerdes!!!


Inkabb az erdekelne, mi illik, mi nem, mi az etika?!"


Nem vagyok 35 eves, nem vagyok hazas es nincs 3 gyerekem, a kerdes elmeleti! ;)

2019. ápr. 26. 13:37
 25/28 anonim ***** válasza:
66%
aha, egy elméleti kérdéshez minek gyerekszám, vagy hogy házasok vagytok-e? Akartál néhány pontot egy idióta kérdésért, megvolt, haladjunk.
2019. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Tudod miert?! Ha mar erdekel...


Tesom felesegenek a szuleink hazassag utan ajanlottak fel a tegezodest, mivel bekerult a csaladba, amugy nagyon fiatal korukban, 16evesen jottek ossze, 24evesen hazasodtak meg.


Mashol a gyerek szuletesenel isszak meg a pertut.


Erdekel meg valami, ha mar erdemben hozzaszolni nem tudsz?

Azt hittem ezen az oldalon fel lehet tenni olyan kerdest is, ami csak erdekel es nem fedi le 100%ban a valosagot. Nem gondoltam, h egyesek csoret ez ennyire piszkalni fogja ;)

2019. ápr. 26. 13:44
 27/28 anonim válasza:
44%
#1 Miért ne tegezhetném anyát? Nem 50 évvel ezelőtt élünk.
2019. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
45%

20-ra:


Te összemosol két különböző dolgot.

Ha valaki a rokonod, és egy generációval idősebb nálad, akkor felnőtt volt, mikor megszülettél. Te gyerekként magáztad, ő tegezett, ez így volt természetes. Aztán felnőttetek. Van, aki ilyenkor vált: megkéri a fiatalt, hogy most már tegezze viszont. Van, aki nem vált, vele egy életen át marad a "csókolom, meg tetszene mondani <-> szia, mondd meg" különbség. De ez egészen más, mint amikor felnőtt emberként ismered meg a másikat. Akkor nem hozhatod a kisgyerekkorából szokásos megszólítást, hisz akkor még nem ismerted. Te egy felnőtt embert ismertél meg, tehát felnőtt-felnőtt kapcsolat szerint kell vele kommunikálnod. Ezért nagyon fals úgy letegezni a másikat, hogy közben megsértődnél, ha visszategezne.

2019. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!