Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi van akkor ha anyos (65)...

Mi van akkor ha anyos (65) tegez engem megkerdezesem nelkul, en (35) viszont azt szeretnem, ha mindketten maradnank a magazodasnal vagy mindketten tegeznenk a masikat?!

Figyelt kérdés

Fiaval hazasok vagyok, 3kozos gyerek van.


Elmeleti kerdes!!!

Inkabb az erdekelne, mi illik, mi nem, mi az etika?!


2019. ápr. 26. 10:57
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
11%
hát bunkó, az biztos, öregekkel, legyen az anyád is, tegeződni parasztság!!!
2019. ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

En is azt olvasom, h megkerdezes nelkul max a tizeneveseket lehet tegezni, max 25eves korig meg belefer.


De inkabb az etikai resze erdekelne meg talan, h ki mit tenne?! Visszategezne az anyost?! Abbol meg semmi jo sem lenne, csak a botrany...

2019. ápr. 26. 11:01
 3/28 A kérdező kommentje:
Lehet rossz kategoriaban van a kerdes... :/
2019. ápr. 26. 11:02
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
Gyerekkori beidegződésem, hogy a haverjaim anyukáját így közel a 40-hez is kapásból lecsókolomozom, és nem zavar, ha csendőrpertuban vagyunk, miközben a "való" életben kölcsönösen magázódom a hatvanas korosztállyal. Na ugyanez anyóssal. Pár évig csókolomoztam őket, aztán felajánlották a tegeződést. Azt el nem tudnám képzelni, hogy családon belül magázódjunk. :O
2019. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%

Ha felnőtt vagy, és letegeznek, az egyben felszólítás rá, hogy tegezd vissza.

Ha fokozottan udvarias akarsz lenni anyóspajtással, akkor kérdezd meg, hogy nem bánja-e, ha visszategezed, mert téged zavar az egyenlőtlen magázódás, a csendőrpertu.

Ha erre felháborodik (jogtalanul), akkor mondd azt, hogy akkor arra kéred, hogy kölcsönösen magázzátok egymást.

Ha ez sem felel meg neki, és ragaszkodik a csendőrpertuhoz, akkor továbbra is higgadtan mondd azt, hogy akkor rábízod a döntést, hogy kölcsönös tegeződés vagy kölcsönös magázódás legyen-e, nyugodtan gondolja át h melyiket szeretné, és te majd alkalmazkodni fogsz hozzá, tehát ha legközelebb tegez, akkor te is tegezni fogod, ha magáz, akkor meg visszamagázod. Ezután hagyd ott, hogy átgondolhassa, mert lehet, hogy ez az elgondolás kívül esik a gondolkodási dobozán, és időre van szüksége h adaptálja.


A lényeg, h végig higgadtan beszélj hozzá.

2019. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

Te magázod? Miért? A tegezéssel felajánlotta, hogy visszategezd. Ha netán egyértelműen utalt arra, hogy elvárja, hogy te magázd, míg ő tegez, az tényleg bunkóság volna. Ha viszont nem tett ilyet, akkor értelemszerűen tegezd vissza.

Az teljesen jogos, hogy nem kérdezett meg előre, mert a tegezést ő ajánlhatja fel.


Az más kérdés, hogy én szeretem az egyértelmű helyzeteket: ha valakinek én ajánlhatom fel a tegeződést (korom vagy egyéb ok miatt), akkor nemcsak tegezve szólok hozzá, hanem egyértelműen mondom neki, hogy tegeződjünk.

2019. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok jo es hasznos valaszt! Ma is tanultam valamit! 😊


En mar 6 eve magazom az anyosjeloltet es csak elgondolkodtam, osszehazasodni a fiaval csak most nyaron fogunk, bar mar van egy kozos majdnem 2 eves gyerekunk.

2019. ápr. 26. 11:20
 8/28 anonymousreview60 ***** válasza:
66%

Ez kicsit olyan csendőrpertu ízű. Ha már felnőtt vagy, akkor:

1. Kölcsönös magázás van alapesetben.

2. Az idősebb vagy a nő felajánlhatja a tegeződést, amit nem kötelező elfogadni.

3. Elfogadás esetén kölcsönös tgeződés jön létre.

4. Hagyni a másikat tagezni, de közben ragaszkodni a magázódáshoz bizarr lenne. Tegezni a másikat, de ragaszkodni a magázáshoz, bunkóság.


Anyósod eldöntötte, hogy tegeződik veled. 2 lehetőség van:

1. Visszategezed, ha a tegeződés megfelel neked.

2. KIjelented, hogy a letegezésed zavar, és kéred a magázódást, amit be is tartatsz.

2019. ápr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Onnan jott ennek a kerdesnek a gondolata, h parom, mar a bemutatastol tegezi a szuleimet (ok ajanlottak fel neki) es ez igy kicsit fura, h en meg magazom az o szuleit.
2019. ápr. 26. 11:24
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Itt is a nyílt kommunikáció lenne megfelelő, nem a játszmázás. "Gizi néni, nagyon zavar engem ez a felemás helyzet, hogy engem tegez, én magázódok. Szeretném, ha mindketten vagy magázódnánk, vagy tegeződnénk, ahogy jobban megfelel."


Így nincs játszma és egyértelműen elmondtad az igényedet. Utána nála a labda.

2019. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!