Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy álltok a borravaló...

Hogy álltok a borravaló kérdéséhez?

Figyelt kérdés
Nem kötelező adni, de szokás. Mennyit szoktatok adni? És kinek? Pincér, pizzafutár, fodrász, bármilyen futárnak szoktatok? Mit gondoltok úgy általában a borravaló intézményéről? Jó, nemjó, meg kéne szüntetni? Érdeklődve várom a válaszokat :)
2010. jún. 20. 11:08
1 2
 11/13 anonim válasza:
Érdekes, a zenész szakmában (érintett vagyok) megfigyelhető, hogy manapság egyre inkább nincs kultúrája a borravalónak. Egy - fogalmazzunk így - szórakoztatózenei együttesben játszom, repertoárunk a lakodalmastól a rock and rollon át, Dire Straits-en és Bikinin keresztül korunk slágereiig sokmindent magába foglal. Természetesen egy buli alkalmával ha dalt kérnek tőlünk, akkor (amennyiben tudjuk) szívesen teljesítjük. Az idősebb korosztály számára még természetes, hogy ezt honorálja, de a fiatalabbakban (egyébként én is ide sorolom magam a 30 évemmel) valahogy nincs kialakulva ez a szokás. Persze akkor is szívesen teszünk eleget a kérésnek, csak amégis jól esik, hogy ha már Neki játszik egy hat tagú zenekar, akkor valamiképp kifejezi köszönetét. (Ráadásul nem midiről, floppyról, kísérőautomatikáról nyomjuk, hanem tisztán élő zenét prezentálunk.) Az én lakóhelyemen gyerekkoromban még igazi nagy falusi lakodalmak voltak, akkor a zenekar borravalókból sokszor többet kapott, mint a gázsijuk volt.
2010. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

22:39 - A hegedű vonójába volt szokás húzni a papírpénzt.


Több prímás kellett, mert ha egy illuminált vendég magának húzatta a nótáit, addig nem mulatott a nép.


Amúgy vurlicernek érzed magad, hogy azonnal fizessenek?

Utcazenésznek is illik adni, ha sokáig lenyűgöz valakit.

2010. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

22:39 vagyok

Tudom, hogy vonós zenekaroknál a prímás vonójába szokás húzni a pénzt, de nálunk is le lehet tenni a billentyűre :)

Nem érzem magam vurlicernek, mint ahogy írtam is, függetlenül attól, hogy ad-e pénzt a vendég, vagy nem, szívesen teljesítjük a kérést.

Csupán a jelenség miatt írtam, hogy amíg régebben, (és a régi korosztályak jó esetben ma is) természetes volt, hogy ha valaki dalt kér a zenekartól, azt honorálja, manapság már egyáltalán nem természetes. Pedig annyi mindenért fizetünk, amiért nem jár szolgáltatás, pl. őrzés nélküli parkoló.

2010. jún. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!