Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan intézitek a borravaló-k...

Hogyan intézitek a borravaló-kérdést, ha egy bárban 990 forintba került az italotok?

Figyelt kérdés
Odaadtok egy ezrest? Vagy kerestek nagyobb címletet, és mondjátok, hogy 1100-ból kértek? És ha mondjuk csak ezreseitek vannak meg egy húszezresetek? Vagy odaadtok az ezres mellé még egy százast? Más, ha a pultnál fizettek, mint ha kihozzák a számlát?
2009. márc. 22. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha kihoznák, akkor 1100-ből kérnék vissza. Ha a pultnál lennék a kiszolgálástól függ, hogy 1000 vagy 1100
2009. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben 1000 Forinttal fizetek,és mellé adok még 100 forintot.110 forint borravaló az nem rossz szerintem:) vagyis több mint a semmi.....
2009. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

ha borravalót adsz, akkor kb.15-20%-ot illik adni.ha ennyit nem szánsz rá, akkor inkább ne adj egy forintot sem.jobb helyeken vissza is adják ezeket a pár forintokat.úgy gonolom, hogy ilyen esetben 1200ft-ot illik adni, de hangsúlyozom nem kötelező.a nagyon elit helyeken pedig már eleve bele van számolva a 20% borravaló.pl. Visegrádon a Reneszánsz étteremben találkoztam ilyennel először.a blokkon az is fel volt tüntetve, ott viszont már egy forintot sem szoktak elfogadni pluszban.ami visszajár az visszajár, még ha 10ft.akkor is.


tehát nem baj, ha nem adsz bórravalót, az nagyobb gáz, ha pár forinttal szúrod ki a szemüket.ezt szerintem megalázónak tartják.egy kocsmában viszont egy tizesnek is nagyon örülnek:)

2009. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Hazánkban 10% az elfogadott borravaló, nem 15-20%. Meg még mit nem... Az étel-ital árába busásan bele van kalkulálva a kiszolgálás és a pincér díja is. Az meg nem az én bajom, hogy éhbérért dolgoztatják szerencsétlen pincéreket...
2009. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem azért, de ahol egy ezrest kérnek egy üccsiért, én ott nem adok borravalót és többet nem is megyek. :)
2009. márc. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy egy kedves válaszoló írta 10 százalék a borravaló, sőt még ha a játékgépen nyersz akkor is szoktak a nyereményből 10 %-ot adni, bár nagyon ritka. Én pultos voltam régen, és még 10 Ft-nak is örültem, mert hát sok kicsi sokra megy, de ha valaki nem mondta, hogy ad, akkor magamtól soha nem vettem el még 5 Ft-ot sem.
2009. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
menjetek el nyugodtan egy elit helyre és nézzetek meg, hogy mi van feltüntetve a számlátokon.20%borravaló.A kocsmákban igen, 10%kb., mert ennél nem igen szoktak többet adni.
2009. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az átlag borravaló 10%, nem 20%. Én nem adnék 1200 Ft-ot. Jó hogy nem már több a borravaló, mint maga az ital...végülis ez csak 1 ital, nem is egy vacsora, ahol a pincérnek azért többet kell csinálnia, mint egyszer letenni eléd egy poharat. Ha elmentek a boltba, a pénztárosnak is fizettek a kiszolgálásért?
2009. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az említett eset, amit példának hoztam fel, egy pubban történt, és nem üccsi volt az az ital, hanem rumoskóla.


Főleg arra voltam kíváncsi, hogy ciki-e egy ezrest és még egy százast adni mellé, ha, tegyük fel, nincs ezresnél nagyobb címletem. De úgy látom, nem ciki :)

2009. márc. 24. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!