Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendéglátósok! Mennyi borraval...

Vendéglátósok! Mennyi borravaló tisztességes?

Figyelt kérdés
Régen hallottam, hogy 10%, manapság mennyit illik adni?
2009. szept. 12. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában a számla 10 %-át, de elöször is nem kötelezö, csak akkor, ha meg vagy elégedve, másodszor lehet többet is, kevesebbet is adni, nem kell szigorúan kiszámolni.(Lehetöleg valami kerek összegre jöjjön ki, nem

12 345,40 ft, hanem 12 500 vagy 12 450.)

2009. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyen vagy ahol nincs feltüntetve,hogy benne van a borravaló a szolgáltatásban akkor 10%,amúgy is 10 szóval 10:D
2009. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 10%, de sajnos nagyon nem jellemző.
2009. szept. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg nem kell borravaló senkinek.Nekem se ad senki borravalót azért mert minden nap bemegyek a suliba.Örüljetek hogy van munkátok.
2009. szept. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

akkor sem anyázok, ha nem kapok semmit, és nem fogom emiatt legközelebb rosszabbul szolgálni ki őket.

de minél több (ált 10-20%), annál boldogabb vagyok, nyilván. :)

2009. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

A borravaló gesztus.

"12 345,40 ft, hanem 12 500 vagy 12 450."

Ez a hozzáállás pedig sértő. Akkor inkább igenis várja meg azt a 154,60-at vissza, semmint egy 12e Ft-os számlára 150 Ft borravalót adjon. Pontosabban ezzel azt fejezi ki, hogy abszolút elégedetlen volt a szolgáltatással, és a kiszolgálás során megalázták őt. Legalábbis az etikett szerint. De semmiképp sem JÓ SZÁNDÉK a 12e Ft-os számlára a 150 Ft-os borravaló.

2009. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

kiszolgálástól függően.

ha sokat vársz a kajára kevesebbet adsz, ha izlett és jó a hely és a pincérek is rendesek akkor többet. ha meg úgy elmegy akkor 10%

2010. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg nem kell borravaló senkinek.Nekem se ad senki borravalót azért mert minden nap bemegyek a suliba.Örüljetek hogy van munkátok."

de azt gondolom élvezed amikor egy évben van 3 hónap szabadságod, ami után ugyanúgy van fizetésed nem?Majom.

2010. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg nem kell borravaló senkinek.Nekem se ad senki borravalót azért mert minden nap bemegyek a suliba.Örüljetek hogy van munkátok."


De te nem ebből élsz te mozsárarcú! Ne adjál akkor, de ne csodálkozz ha a húst a heréje mögül rántja elő a séf. Nem értem, ha valaki meg van elégedve a szolgáltatással és x ezer Ft-ot rászán az étkezésére, az miért fukarkodik ha jattot kell adni. Annyi OlcsóJános van hogy eszméletlen. Én már 1x 2x mondtam a felszolgálóinknak, hogy adjanak vissza többet és mondják el, hogy "Önnek biztosan nagyobb szüksége van rá mint nekünk!"

2010. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!