Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyet megtehet az orvos?

Ilyet megtehet az orvos?

Figyelt kérdés
Mutetre akartam idopontot kerni. 8tol volt rendeles. A doki nagy kegyesen 8.36ra megjelent, leszolta a novrerket aztan jo hangosan rakerdezett, h abortuszra jottem e. Mondtam hogy igen, a mutet idopontjat akarom egyeztetni. Bent, amikor mondtam, hogy nem elo terhessegrol van szo akkor sem kert elnezest.

2018. jún. 23. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy késöbb jön, nem igazán probléma, mert neki elötte már van egy csomó egyéb dolga (kórházi betegek, stb).


De az, hogy nyilvásan rákérdez, hogy mi bajod van, az már igen, ugyanis ez az orvosi titoktartás megsértése, ami miatt fel lehet jelenteni.


Neki meg teljesen mindegy, miért lesz az adott mütét, neki az ugyanaz, szóval elnézést nem kell kérnie, mert nincs miért.

2018. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azert erzem ugy, hogy bunko modon viselkedett, mert ok nelkul nem kiabalok ra senkire. Ezt a noverke szerint csak azokkal jatssza el, akik elo terhesseget akarnak megszakittatni. Bar veluk sincs joga igy banni szerintem. Van, aki nagyon varja a babat, nalunk pl az egesz csalad. A 14. hetig nem akartunk szolni senkinek. De hala az orvosnak mindenki hallott mindent.
2018. jún. 23. 10:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
En ugyanugy, jo hangosan valaszoltam volna vissza, hogy "Doktor Ur, a beteg problemait bent szoktal megbeszelni. Igen, sajnos, babam nem el a hasamban".
2018. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hangosan meg itthon sem tudtam ezt kimondani. :(
2018. jún. 23. 12:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem tudta, hogy nem élő babát fogtok abortálni?

De még akkor sem szabad ilyet hangosan mondani, esetleg azt kérdezhette volna, hogy műtétre jöttél-e.

2018. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bent mondtam neki, nem tudhatta. De akkor is. Hogy hozhat barkit ilyen helyzetbe.
2018. jún. 23. 16:31
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Megtehet, mert az orvosok 90 %-a ma már nem hivatást, hanem egy mesterséget űz. A hálapénz gőgőssé, tisztességtelenné és udvariatlanná tette őket.
2018. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
az orvosok 90%-a ilyen kérdező (saját tapasztalat), jobb ha megszokod.
2018. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ki pontozza le a valaszokat? O.o egyebkent nem varom el, hogy bajologjon vagy ilyesmi. Csak ne alazzon meg senkit. Ma mentem vissza, es beszelgettem az utanam kovetkezovel. Konkretan vele is megcsinalta mar korabban. O csak kontrollra jott meg megkoszonni a kedves banasmodot. :(
2018. jún. 25. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
A helyedben elmennék a feletteséhez és elmesélném az esetet, ugyanis ez nem csak bunkóság, hanem az orvosi titoktartás megsértése is - ugyanis senki elött nem tehet mégcsak célzást sem arra, hogy miért keresed fel. Söt adott esetben az orvosi kamaránál is be lehet jelenteni és megvonhatják töle az engedélyét!
2018. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!