Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek kellett volna...

Szerintetek kellett volna beszélgetést kezdeményeznem az orvosommal?

Figyelt kérdés
Elszoktam járni egy előadás sorozatra,ahova jár az orvosnőm is.Egyébként tegezzük egymást,néhányszor váltottunk pár szót,meg üdvözölni szoktuk egymást.Az előadás második felére késve érkezett,megkérdezte tőlem szabad-e mellettem a hely mondtam igen,mivel hátsó sorokról volt szó,gondolom nem akarta előre tolakodni az előadás közepén.Egyszer-kétszer rám nézett,meg odapillantott amit irok.Volt egy rövid pár perces szünet ameddig kiosztottak kelléket az előadáshoz.Akkor kérdeztem tőle valamit azzal kapcsolatban,de mondta ő se tudja utána nem mondott semmit.Szünetekben ha összefutottunk minden alkalommal üdvözölt többször is egy nap,vagy mosolygott.Nem tudom mi a szokás,az etikett kellett volna beszélgetni vele.Lehet felnagyítom az egészet és nem kellene akkora jelentőséget tulajdonítanom az egésznek.Kicsit bennem van ha megyek hozzá legközelebb azt fogja gondolni nem akartam kommunikálni vele.De őszintén szólva nem tudtam mit kérdezhetnék tőle,az se lett volna jó ha kikérdezgetem,az bizalmaskodásnak tűnt volna.Nem férfi nő kapcsolatról van szó.

2018. ápr. 17. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez se nem szokás, se nem etikett kérdése, hanem az emberi kapcsolatok mikéntje körébe tartozik. Ha lenne mondanivalótok egymás számára, jönnének a témák csőstől, megkockáztatva, hogy lepisszegnek érte az előadáson.
2018. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van benne igazság,meg ez inkább orvos-beteg kapcsolat,távolabbi ismeretségi kapcsolat.Ha beszélgetni lett volna kedve,lett volna mondanivalónk egymás számára,valahogy kialakult volna a kommunikáció.Az üdvözlés,kézfogás részéről meg valószínúleg egy gesztus,tisztelet adás a páciens felé,ami mögé nem kell egy közvetlenebb kapcsolatot képzelni.
2018. ápr. 18. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

>> tisztelet adás a páciens felé


Te nem ezen a világon vagy otthon...

2018. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!