Szerintetek helyesen jártam el az alábbi esetben, hogy nem tettem semmit sem? Vagy nekem kellett volna kezdeményeznem az ismerkedést? (Én úgy gondolom, hogy nekik kellett volna kezdeményezni. "Vaskalapos" lennék emiatt? )
Van egy társaság, ahol a tagok ismerik egymást, én vagyok az új tag, aki eddig nem ismerte egyiküket sem.
Mikor első alkalommal voltam ott, akkor sem volt igazán bemutatás/bemutatkozás, csak összeültünk beszélgetni, és eközben időnként közölte, aki meghívott engem, hogy ő Juli, ő Kati.
Ez még igazán nem is zavart, de... volt ott egy férfi, aki nem jött oda beszélgetni, hanem valamit barkácsolt éppen. De egy pillanatra sem tette le a szerszámait.
Nem is tudom, de nekem valahogy hiányzott az a gesztus, hogy odajöjjön bemutatkozni. Persze, el tudom fogadni, ha nem keltettem fel az érdeklődését még ilyen minimális szintig sem, de azért... szerintem úgy illett volna, hogy odajöjjön és bemutatkozzon, hogy pl.: "Szia, Feri vagyok."
És akkor kezet fogtunk volna, én is mondtam volna a nevemet, aztán mehetett volna vissza barkácsolni.
Néhány alkalommal később volt egy másik eset. Egy másik férfi jött közénk, őt sem ismertem, de a többiek igen.
Ő sem jött oda hozzám bemutatkozni, de a közös beszélgetésbe beszállt.
Viszont a többiek sem tartották fontosnak, hogy bemutassák nekem.
Jó... ha így történt, hát így történt.
Viszont nekem ez így nem kerek.
És ekkor vetődött fel bennem a kérdés, hogy vajon nekem kellett volna odamennem mindkét esetben, és kezet nyújtva bemutatkozni nekik?
Nőként persze én nyújtok kezet először (velem kb. egykorúak), de... a bemutatkozást magát nem a férfiaknak kellett volna kezdeményezniük?
(Ja... nem társkereső klub, vagy ilyesmi... :D
Szóval nem annyira létkérdés, de... mivel együtt fogunk dolgozni (közösségi hobbi-kör, ahol fontos a jó személyes kapcsolat minden taggal), én egy kicsit jobban érezném magam közöttük, ha akár ők bemutatkoztak volna, akár a többiek közül valaki bemutatta volna őket nekem, vagy engem nekik.
Bocs, a hosszú magyarázatért... :)
Remélem, hogy érthetően írtam le a lényeget.
Persze, ez már így esett, nincsenek emiatt álmatlan éjszakáim... :D
... de általánosságban kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ilyen esetekben szerintetek hogyan illik viselkedni a férfinak és a nőnek, illetve az ott lévőnek és az új tagnak.
Értem, hogy nincs valami óriási jelentősége, de azért mégis... Szerintem nincs igazad. Az, hogy "nőként én nyújtok kezet" és hasonlók csupán általánosságok, amolyan alap-regulák. Kapásból tudnék mondani több esetet, amikor a nő nem nyújthat kezet előre...
A leírt esetben szerintem azért nincs igazad, mert végül is te vagy az, aki belecsöppent egy idegen társaságba. Az, aki nem mutatkozott be, az végül is egy "törzstag", meg dolga is volt. Ott te vagy az újonc, tehát nyugodtan odaszólhattál volna: Szia. Kati vagyok, Éva kolléganője. És meglátod, egy ennyi után ajtók, szívek, lelkek nyílnak meg előtted.
Ha odamész egy egymást ismerő társasághoz, akkor neked illik bemutatkozni. Mindig az újonnan érkezőnek a kötelessége ez. Ugyanúgy, ha belépsz egy irodába, akkor neked kell előre köszönni, elmondani, hogy ki vagy, mit akarsz ott.
Mondjuk, ha veled volt, aki odavitt, akkor neki is illett volna az mondani, hogy ez itt Budipa Piroska barátnőm, mostantól ő is idejár, erre te kezet fogsz mindenkivel, vagy ilyesmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!