Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti nem érzitek sértőnek és...

Ti nem érzitek sértőnek és zavarónak ha az orvos a vezetékneveteken szólít be a rendelőbe?

Figyelt kérdés
Helyesebb lenne ha teljes néven szólítana.Ez így nagyon lekezelő.Múltkor is kikiabált egy emberenek,hogy Balog.Sokkal szebben hangzana ha Balog Józsefként szólította volna az illetőt.Ha időpontot kérek nem mondthatom,hogy a Szabóhoz kérek időpontot,hanem a Szabó doktorhoz vagy Szabó Péter doktor úrhoz.

2018. jún. 14. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

De,jogos a kérés.

Söt ha gyakoribb vezetéknevek (Kiss,Molnár,Balogh) esetén több azonos is jelen van,akkor a növér elött megy a vita?

Bár jobb helyeken már nincs szerintem ilyen.

Elöző lakhelyemen a váróba beléő rákérdezett ki az utolsó,igy érkezési sorrendbe történt a bemenetel....

Jelenlegi lakhelynél sorszám húzás van! Gépi

2018. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk nem is ismeri a beteg nevét az orvos, örülj hogy legalább a vezetéknevét tudja:D

A születési dátumot kell megadni csak, és bepötyögi a számítógépbe.

Amúgy igazad van, az iskolába volt legutoljára ilyen, hogy így hallottam volna vezetéknevemet,és elég sértőnek éreztem.

Pl, Balogh, Tóth, Farkas, jöjjön a táblához ..

2018. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Amennyit általában várni kell pont nem érdekel, hogy szólítanak, örülök, hogy végre mehetek.
2018. jún. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azelőtt itt is sorszám húzás volt-az úgy jobb volt,de igazgató váltás is történt, most időpontok vannak,azt rátűzik a beteg kartonjára és szólít az orvos.Ha már szólít legalább a teljes nevet mondaná,nekem ez így nagyon lekezelő.Kisegítek tanárként és a diákjaimat mindig a nevükön szólítom és igyekszem is megjegyezni azt.Persze nem azt mondom,hogy az orvos megkell,hogy jegyezze mindenki nevét van akit biztosan tud névről is,aki folyamatosan jár oda.De ha a teljes neveden szólít be az azért mégis más.A fogorvosnál például a teljes nevemen szólítanak,meg a doktornő a kezelések alatt,végén is gyakran szóítja néven a pácienst.Igaz vele időközben átváltottunk tegezésbe, de előtte is teljes néven szólítottak be.Meg amikor először mentem bemutatkozott és kezet fogott velem a fogorvosnő,mivel előzőleg telefonon konzultáltunk.És nem magán orvosnál.
2018. jún. 15. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Ilyenkor a doki szemebe neznek, es bemutatkoznek neki: "Jo napot kivanok, Doktor Ur, Balog Jozsef a nevem.
2018. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Voltam tegnap az orvosnál és a teljes nevemen szólított,lehet azért,mert nő vagyok.Ha meg nem néven szólitott akkor csak annyit mondott az előző páciensnek ha valaki vár rá kint,mondja,hogy nyugodtan bemehet.
2018. jún. 16. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

De, igen, sértő.


Erre én azt válaszolnám, hogy mit akarsz, Szabó?

2018. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk szerencsére nem szokás ez. A múltkor egymás után három Szabót hívtak be. Szép is lett volna, ha mindegyiket csak a vezetéknevén szólítva...

De mondjuk ez Budapest. Kisebb településen viszont, ahol mindenki mindenkit ismer, és tudni lehet, hogy csak egy van valakiből, vagy a várótermen áthaladva látta a doki, hogy nem ül ott az egész Szabó család, csak egy közülük, ott azért el tudom képzelni, hogy nem csinálnak ebből gondot.

Mindenesetre ha bárkinek nem esik jól, akkor igenis illetlenség.

2018. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!