Karácsonyi mosás?

Figyelt kérdés

Ma felhivtam a külföldön élő nagynénimet, hogy boldog karácsonyt kivánjak.

Elég sokat beszélgettünk, igy szóba került az is, hogy mivel töltöttem a délutánt. Mondtam, semmi különöset nem csináltam, tesókkal sétáltunk, volt egy közös ebéd..aztán pihenés.

Valahogy kiszaladt a számon, hogy mennem kell mert mindjárt lejár a mosógép :S

Erre kiakadva kérdezte, hogy miért mosok? Mondtam neki, hogy azért mert szó szerint lépni nem lehetett a szennyestől. Amúgy nem azért, mert vártam karácsonyig a mosással, hanem mert két testvérem is hazajött külföldről az ünnepekre, igy nyilván nem a bőröndbe tárolják a koszos holmit, hanem kikészitik mosásra. Ilyenkor persze a saját cuccomból is teszek be, ha van hely.

Ezt el is mondtam, de csak nem szállt le a témáról. Mondta, hogy ő is szeretné már bekapcsolni a mosógépet, mert van mit mosni, de megvárja a 27-ét, mivel akkor már lehet. Azt is mondta, hogy 25-én nem illik dolgozni. Mondtam, hogy NEM dolgozok semmit, csak megnyomtam egy GOMBOT a gépen, aztán kiszedem és ennyi. De nem..Ezt nem illik csinálni. Addig addig, hogy már tényleg kezdtem magam borzalmasan érezni, főleg ahogy hajtogatta, hogy ez az egyik legnagyobb ünnep és nekem nem kellett volna ezt tennem és, hogy ugye tudom, hogy aki dolgozik karácsonykor azt a következő évben balszerencse kiséri végig??


Amúgy nem vagyok babonás, de úrrá lett rajtam egy nagyon rossz érzés. Szerintem nem vétkeztem, hiszen semmi megterhelő munkát nem végeztem. Most akkor ebéd után a koszos edényeket is tárolni kell 27-ig? Addig ott büdösödjön mind?


Én sem vagyok hive annak, hogy ünnepkor nagy munkálatokba kezdjünk, de az ilyesmiket mint pl. mosogatás vagy mosás- nem tartok munkának. Inkább ilyen normális teendő, amiket napi szinten végez az ember.


Nálatok vannak ilyen szabályok? Esetleg tilos bekapcsolni a mosógépet? Hiába mondtam bármit, a végén lezártuk annyival, hogy oké többet nem mosok ünnepkor. Azt még hozzátette, hogy ő idősebb nálam és jobban tudja, hogy mi az illem. Amúgy már bőven a 20-as éveimben járok (N). Érzem, hogy most az egész rokonságnak szétkürtöli a dolgot :S


2017. dec. 25. 20:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
Én tegnap mostam, egyszer délelőtt, egyszer pedig délután, mire a második mosás kész lett, a délelőtti megszáradt, de azért a szennyest hadd ne hagyjam már ott, csak mert épp ünnep van. Vendégeim nem voltak, csak én mentem át a szüleimhez pár órácskára.
2017. dec. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Tejóég, micsoda fárasztó banya.. nincs nekije saját élete mi?

Azért lett rossz érzésed, mert egy erőszakos ember megpróbált halálba macerálni a hülyeségével.

Mintha bármi köze lenne hozzá, hogy te mivel töltöd az ünnepet..?

Én is mostam, ès még főztem is egy egyszerűt mert kedvem volt hozzá. De a lábam is lógathattam volna egész nap. Pont nincs köze hozzá senkinek, hogy hogy szeretek pihenni vagy mit érzek fontosnak elvégezni a lakásomban.

2017. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Az ünnepnapok alatti munkavégzés tilalmának többezer éves kultúrája van. Ma már ugyan a mosás, mosogatás, felmosás nem fizikai munka, dd aki abban nőtt fel, annak az a természetes, hogy ezeket ünnepnapokon nem csinálja. Teljesen felesleges ezen vitatkozni. Mi van akkor, ha "telekürtöli a rokonságot"?
2017. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
Nagynénéd egy vén boszorka, mossál nyugodtan ha egyébként mást nem zavarsz vele.
2017. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

Én is épp azt várom hogy lejárjon a mosás. :)

Mindig hétvége környékén szoktam ruhát mosni, szóval most is úgy jött ki a lépés hogy mostanra telt meg a szennyes kosár...


Nem tudom mi ez a butaság hogy karácsonykor nem szabad dolgozni. De ha nem is szabadna dolgozni, ez nem is munka! Nem a patakhoz megyek a teknővel, hanem berakom a ruhát a mosógépbe, összeöntök pár folyadékot, és megnyomom a gombot...

2017. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Illik nem illik egy dolog, én 24-én és 25-én is maszekoltam, mára is ez a terv. Amyg a világban mindent pénzért adnak, addig ez a fontossági sorrend, ennyi, Ha meg valakinek nem tetszik akkor emglehet a véleménye.
2017. dec. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%

A vallási ünnepek általában dologtiltó napok voltak a népi életben. Így a karácsony napja is.

Ilyen napokon csak a legszükségesebbeket csinálták, vagyis ami az étkezéssel, állatok ellátásával függött össze. Egyes vallásosabb falvakban még a kemencét befűteni se volt szabad ilyenkor, hanem előző este, még éjfél előtt is jól megrakták, hogy még 25-én is adjon némi meleget, és fel lehessen melegíteni benne a korábban főzött ételt. Vagy éppenséggel, hideget ettek, pl. kocsonyát.

Aki ebben nőtt fel, annak ezek fontosak.

Én nem vagyok hívő, az égvilágon semmit nem csinálok azért, mert egyébként megbüntetne majd az Isten.

De aki vallásos, és ebben hisz, hogy ezek szerint a szokások szerint kell élni, annak nem fogom bizonygatni, hogy Isten pedig nem létezik, feleslegesek az egyházi ünnepek és szokások.


Ha neki ezek a dolgok fontosak, akkor hagyd rá. Nyilván neked meg más dolgok fontosak. Lehet, hogy hagyománytiszteletből fontosnak tartod karácsonyfát állítani, másokat meg nem érdekel, akkor mit szólnál, ha félórán keresztül magyaráznák neked, hogy hülye vagy?

2017. dec. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%
Legközelebb, ha ilyenekbe beleköt, mondd meg neki, hogy a papok is dolgoznak ünnepnapokon (miséznek, ami nekik pénzkereső tevékenység, mert nem ingyen csinálják).
2017. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
25%

ennél furább dolgok is simán jelen vannak napjainkban is, én múltkor azon döbbentem le hogy a zsidók pl. szombatonként égetik 0-24ben a lámpákat a lakásban mert a villanykapcsolgatás is munkának számít szerintük.

jól érzed egyébként, napi teendő és nem kellett volna neki sem túlreagálnia

2017. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!