Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Karácsonyi haccacáré? Nem...

Karácsonyi haccacáré? Nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Szóval idén először úgy döntöttünk,hogy nem látogatjuk külön-külön a két családot (a férjemét és az enyémet), hanem nálunk Szentestézik a két család! Van egy két éves fiunk, és már tavaly sem volt kényelmes rángatni ide-oda a gyereket. Külön meg nem akartunk, mert mindkettőnknek és a családoknak is lenne rá igénye,hogy együtt töltsük ezt az estét.

Igen ám, de most volt a fiam második szülinapja nálunk, és botrányba fulladt az egész. Sajnos a pia volt az oka, mert most még az is ivott, aki nem szokott és valahogy mindenki összeveszett mindenkivel. Felállt a vendégsereg és hazamentek. Én annyit közöltem mindenkivel,hogy szégyelljék magukat,hogy a gyerek érdekében nem tudnak uralkodni magukon és,hogy felejtsék el a közös Szentestét.

Azóta már mindenki bocsánatot kért, de akkor is bennem van még a tüske! Nem ezért készültem két napig reggeltől-estig. Még szerencse,hogy a gyerek már félig aludt, amikor kitört a veszekedés!

Viszont mivel a gyerek ajándéka nagyértékű, megbeszéltük,hogy azt közösen adjuk!

Mondtam,hogy jó, akkor 24-én délután az én szüleim, anyósom, meg a párom nővére eljön egy órára, átadjuk az ajándékot és megy haza mindenki otthon vacsorázni. Majd 25-26-án megyünk,ha hívnak!

Most viszont látom a férjemen,hogy sajnálja az anyukáját, meg a tesóját,hogy "egyedül" kell Szentestézniük. Apósom már meghalt, a sógornőm meg elvált.

Megmondom őszintén én nem akarom azon idegeskedni,hogy megint mi lesz, meg nem is akarom azt a bolondériát,hogy több napig készüljek, takarítás előtte is, utána is stb.

Szeretnék csak háromunknak főzni, és közösen ünnepelni!

De látom a férjemen,hogy neki rossz a családja miatt!

Ti mit tennétek?


2013. dec. 11. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve butaság volt ez a 'mindenki együtt szenteste' ötlet, de mindegy.


Szenteste legyetek hármasban, 25-én jöjjön a te családod, 26-án meg az övé, vagy fordítva persze.

A kaja részt meg valahogy így kéne megoldani: csináld te a levest 25-én, 26-án és kérd meg a rokonokat, hogy hozzák ők a másodikfélét.

2013. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet,hogy butaság volt, de nem volt muszáj! Tehát mi tényleg nem ragaszkodtunk eddig ahhoz, hogy csak hárman legyünk!

2013. dec. 11. 13:44
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vagyok jóban a sógornőmmel, külföldön él, ritkán jön haza, ha jön akkor nálunk kempingezik. Utálom, ki kell szolgálni, nyávog, hogy ez nem jó Magyarországon-az nem jó... stb. Minden alkalommal megbánt, mert beszól valamit, vagy csak szimplán kedves :) És minden alkalommal megfogadom, hogy nem jöhet ide többet. És persze minden alkalommal ez dugába dől, mert a páromnak mégiscsak a testvére. Szóval fog összeszorít, mély levegő és oszd ki a családot ha épp úgy alakul.
2013. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem olyan van, hogy közös szenteste kajával meg mindennel, és mindenki ott,

Vagy olyan van, hogy ti 3-an és a mindenki otthon.


Vagy is olyat ne várj el, hogy azért mert te azt találtad ki, hogy egy drágább ajándék legyen együtt a gyereknek ezért mindenki csak ajándék osztásra menjen és aztán huzzon haza. A karácsony és föleg a szenteste arról szól, hogy békességben együtt vannak azok akik akarnak. Te részedröl ez úgy jön le, hogy csak ajándékozni jöjjenek aztán húzhatnak tovább.

2013. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kösz!

Nem, nem az baj,az ajándékba mi is beleszállunk természetesen!

De nyilván szeretném, ha Szenteste kapná meg, gondolom ez érthető. Mivel már meg van, változtatni ezen nem tudunk!


Az a baj,hogy én a tesómmal is csúnyán összevitatkoztam a szülinapon, mert neki volt a legnagyobb hangja. Igaz, ők nem szállnak bele az ajándékba, de a ha párom nővérét elhívom, akkor viszont a tesómat és a nejét is el kell.

Akkor meg már megint ott vagyunk, ahol nem akarom. Ott az egész család, én meg görcsben!

2013. dec. 11. 13:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha alig lesz alkohol-mondjuk csak egy koccintásnyi-nem lesz balhé.
2013. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát az nem is lenne, max. egy üveg pezsgő! :)

Nem tudom! Nekem kompromisszumos megoldásnak tűnik az, amit mondtam,hogy jöjjenek el másfél-két órára, de vacsorára mindenki menjen haza!

2013. dec. 11. 14:47
 8/13 anonim ***** válasza:

A Szenteste nálunk a kiscsaládé.

Ilyenkor hárman vagyunk a férjemmel és a fiammal.

25-én megyünk anyósomhoz (+sógoromék, nagymama, nagynéni, nagybácsi).

26-án pedig a szüleimhez (+tesómék, dédi).

A fiam 4 éves, egész jól bírja már a gyűrődést.

24-én a tesómék és a sógornőmék is négyesben ünnepelnek.

AMikor gyereket voltunk a hugommal, mi is csak négyen voltunk a szüleinkkel.

2013. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld meg mégegyszer :)

ne legyen alkohol, és kérj meg mindenkit kedvesen (semmiképp sem lecseszősen vagy kioktatósan) hogy viselkedjen normálisan.

ha így is balhé lesz, jövőre mást találtok ki, de szerintem még 1 próbát megér. :)

(amúgy nem értem miért kell minden alkalomkor vedelni a 'felnőtteknek', szerintem elég undorító ha már alkohol nélkül nem ünnep egy ünnep)

2013. dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha már meg volt beszélve, én nem mondanám le. Jöjjenek át, szentestézzetek együtt. Annyi, hogy kösd ki, hogy aki kötekedni kezd, azt azonnali hatállyal hazatoloncoljátok. És ne nagyon igyatok :)
2013. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!