Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megint karácsonyi gubanc? Mit...

Megint karácsonyi gubanc? Mit tennétek, hogy a lehető legkevesebben sértődjenek meg és nektek is jó legyen? (lent bőv. )

Figyelt kérdés

Nem túl messze (160 km) lakunk szülővárosunktól. Jegyesek vagyunk. Én dolgozom, a párom 6. éves az egyetemen. Évek óta "gond" a karácsonyozás, hogy senki ne sértődjön meg, aztán mindenki jól érzi magát, csak épp mi nem.. kettesben szeretnénk idén a karácsonyt, s nem a szülőkkel, otthon a szülővárosban .Tudom, durván hangzik, de nem érzem jól magam otthon, édesnyám folyton panaszkodik, folyton valami gond van, igazából évek óta nem volt olyan igazi felhőtlen karácsony...Már hetek óta a fejemhez vágta, hogy fa még csak-csak lesz de ajándékra ne számítsunk. Nem is az! Nem is kéne semmi, csak, egy kis szemléletváltás részéről, mert elsősorban nem az anyagiak a gondok. Mindegy, kellemetlen a hangulat otthon.

Ezzel szemben a párom szeret otthon lenni és haza is menne karácsonyozni, ha épp arról van szó, de az ugye feltételezi azt, amit én nem akarok :-S Ugyanakkor az ő szüleivel szemben nem érzem szép dolognak, hiszen megérdemelnék, hogy együtt legyen a család. Mert ott olyan igazi családi légkör van, egész évben... Az enyémek is, persze, nem akarok rossz lenni csak annyira más lenne itthon, nálunk a saját otthonunkban. Nincs autónk, így kötött a kezünk. Vagy haza megyünk 23-án és maradunk 3-4 napot, majd vissza. Vagy 26-a után tudunk hazamenni. (Van egy beagel kutyánk, mivel az autónk jelenleg nem működik, kötött a kezünk)...


Lemondanátok sokadszor is a saját karácsonyról, vagy nem? A szülők nem akarnak hozzánk jönni...:-S "nem utazgatnak olyankor"...


24-L


2013. dec. 10. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már régebben együtt vagytok (és a kérdésed alapján ez van), akkor a helyetekben 24-év kettesben töltenénk a karácsonyt, és csak 26-án mennénk a szülökhöz, vagy mindenki a saját családjához, vagy minkét helyre együtt, és este/másnap meg haza a közös otthonba.
2013. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlbonyolítani.

24-én otthon, kettesben.

25-én egyik szülő

26-án másik szülő

Minden este haza, esetleg ha úgy kényelmesebb egyik szülőnél alszotok, és onnan reggel tovább a másikhoz.

2013. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

25-én nincs amivel menjünk...


Mindenképp 3-4 napra mennénk, elsősorban a párom miatt, ő szeretne otthon lenni pár napot...

Ez a 7. karácsonyunk :)

2013. dec. 10. 20:16
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
25-én is jár busz is, vonat is.Mivel szoktatok menni?
2013. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Mint írtam, ott a kutyánk. Buszon nem tudjuk vinni, így akkor tudunk menni, ha van fuvar...

Vonat nincs arrafele...

2013. dec. 10. 20:30
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
És egy napot nem maradhat otthon kutya? Akkor hogy jártok el dolgozni, meg suliba?
2013. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem azt kell nézni, hogy önző emberek megsértődnek-e (mert már megbocsáss, de édesanyád az: aki karácsonykor is csak panaszkodni képes, és előre elrontja mások örömét, az bizony önző ember), hanem azt, hogy TI ketten mit szeretnétek.


Minek mentek olyan helyre, ahol csak rosszul érzitek magatokat? Csak azért, memrt úgy illik, vagy azért, mert gyávák vagytok nemet mondani?


Azt lásd be: ha egy szülő önző, és nem ad szeretetet, törődést, akkor azt semmiféle ajándékkal nem válthatja ki, ÉS ami a fő: később, amikor elönti az öregedés okozta pánik, semmiféle jogon nem követelőzhet, hogy neki az vagy az "jár". Aki nem tud adni, az nem számítson arra, hogy kapni fog.


Az pedig csakis benned (és a párodban magában) dől el, hogy életed végéig pedálozni akarsz-e olyan szülődnek azért, hogy végre megadja azt, amit annak idején sem kaptál meg, most sem fogsz és a jövőben sem vagy lemondasz erről, maggyászolod a múltadat és boldogan élsz a magad választotta társaddal - immáron a szülőd nélkül.


Én a helyedben vennék egy csomó képeslapot - szép, klasszikus papírképeslapot -, és egy marék bélyeget. Szépen megírnám, megcímezném és elküldeném az éreintetteknek. Aztán megfognám a párom kezét, és csapnánk magunknak, ketten egy karácsonyt. Három nap lazulás, TV, süti-KV, boldogság. :)


Végülis erről szól a karácsony, nem? A SZERETETRŐL.


Nem pedig a szeretetnek nevezett, álcázott képmutatásról és muszáj-hazamenni-és-vigyorogni-bejglizabálós-túrákról.

2013. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Hát , még jó hogy a te szüleid nem a mieink sértődés szempontjából...mi 24, 25,26-án ketten vagyunk, aztán 27, 28,29,30-án plusz 31-én délelőtt dolgozunk, fél napra felesleges hazamenni így csak újév 4-én jönnek számításba 1 napra a szülők ha tetszik nekik ha nem. A karácsony a miénk és pihenünk. Köztünk 138 km van és nekik van kocsijuk....nekünk meg macskánk meg egy nyulunk akiket nem szoktunk hurcolászni.
2013. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Töltsétek együtt a karácsonyt, a szülőkhöz meg menjetek 26-án, anyukádat látogassátok meg, aztán menjetek a párod szüleihez és ott maradhattok is a hétvégére.
2013. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
6-os, a kutya otthon maradhat 1 napot, de a párja szüleinél 3-4 napot akarnak lenni. Addig éhenhal.
2013. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!