Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megint karácsonyi gubanc? Mit...

Megint karácsonyi gubanc? Mit tennétek, hogy a lehető legkevesebben sértődjenek meg és nektek is jó legyen? (lent bőv. )

Figyelt kérdés

Nem túl messze (160 km) lakunk szülővárosunktól. Jegyesek vagyunk. Én dolgozom, a párom 6. éves az egyetemen. Évek óta "gond" a karácsonyozás, hogy senki ne sértődjön meg, aztán mindenki jól érzi magát, csak épp mi nem.. kettesben szeretnénk idén a karácsonyt, s nem a szülőkkel, otthon a szülővárosban .Tudom, durván hangzik, de nem érzem jól magam otthon, édesnyám folyton panaszkodik, folyton valami gond van, igazából évek óta nem volt olyan igazi felhőtlen karácsony...Már hetek óta a fejemhez vágta, hogy fa még csak-csak lesz de ajándékra ne számítsunk. Nem is az! Nem is kéne semmi, csak, egy kis szemléletváltás részéről, mert elsősorban nem az anyagiak a gondok. Mindegy, kellemetlen a hangulat otthon.

Ezzel szemben a párom szeret otthon lenni és haza is menne karácsonyozni, ha épp arról van szó, de az ugye feltételezi azt, amit én nem akarok :-S Ugyanakkor az ő szüleivel szemben nem érzem szép dolognak, hiszen megérdemelnék, hogy együtt legyen a család. Mert ott olyan igazi családi légkör van, egész évben... Az enyémek is, persze, nem akarok rossz lenni csak annyira más lenne itthon, nálunk a saját otthonunkban. Nincs autónk, így kötött a kezünk. Vagy haza megyünk 23-án és maradunk 3-4 napot, majd vissza. Vagy 26-a után tudunk hazamenni. (Van egy beagel kutyánk, mivel az autónk jelenleg nem működik, kötött a kezünk)...


Lemondanátok sokadszor is a saját karácsonyról, vagy nem? A szülők nem akarnak hozzánk jönni...:-S "nem utazgatnak olyankor"...


24-L


2013. dec. 10. 19:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

20:31 Vesémig láttál, köszönöm :)


Igen, a kutyut mindenképp vinnünk kell.

2013. dec. 10. 20:53
 12/18 A kérdező kommentje:
A párom szüleiért (és a páromért) mindenképp haza kell mennünk. Rengeteget segítenek nekünk és úgy igazán ők állnak a hátunk mögött, megérdemlik.
2013. dec. 10. 20:56
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal buszon is utazhat a kutya, pórázzal szájkosárral, poggyászjeggyel. Nem értem a problémát. Milliószor utaztam már a kutyámmal buszon.
2013. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is kiírhattam volna akár. :-)


Nálunk is nagyon el anyagiasodott már a dolog. Nem szeretek otthon lenni anyáméknál. Párom hozzá tartozóinál meg mindig vita van, mert valaki folyton leissza magát.


Mi 163km-re lakunk. Nekünk is van kutyánk. Mi mindig visszük a kutyát is bármikor megyünk látogatóba. Fel engedik a távolsági buszra simán, csak egy ezer ft-os szájkosár kell neki és kész.

Tavaly voltunk húsvétkor. Idén azt mondtuk, hogy nincs pénz, nem megyünk, majd húsvétkor. Itthon leszünk.....

2013. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
hat nem tudom, d itt csak a vonatra engedik fel a kutyat, busszal nem. Foleg aztan ilyenkor mikor rengetegen vannak... Koszi a valaszokat
2013. dec. 11. 01:21
 16/18 anonim ***** válasza:

Pedig a kutyát felviheted ugyanúgy buszra mint vonatra, azzal pedig ne foglalkozz, hogy a helyi buszsofőr nem ismeri a szabályokat, és nem engedi fel a kutyát, mert nem teheti meg, hogy ne engedje fel! (Nyomtass ki egy erről szóló törvényt, és felszálláskor mikor veszed a kutyának is a jegyet és nem engedné akkor lobogtasd csak előtte.)

Egyébként, mi 1 városban élünk a szülőkkel, az idei lesz az első Karácsonyunk úgy, hogy együtt is élünk a párommal. 24-én egyik szülőhöz sem megyünk, mert ha az egyikhez megyünk, akkor a másikhoz is illene, különben sértődés lenne, hogy ha a párom szüleihez megyünk akkor hozzájuk miért nem, vacsorára miért ide vagy oda megyünk stb. Így eldöntöttük, hogy akkor megint mindenkinek jó lenne, csak nekünk nem, hogy a napunk állandó futkozásból áll. Így 24-én kettesben leszünk, együtt díszítjük a fát, főzünk, sütünk, stb. 25-én egyik szülőkhöz megyünk ebédre, délutánra, 26-án másik szülőkhöz ugyanígy. Két ünnep között, pedig barátokat látogatunk meg, vendégségbe megyünk, jönnek hozzánk.

Szerintem a 24-ét ti is töltsétek otthon kettesben, és akkor nálatok sem lesz az, hogy anyukád megsértődne, hogy bezzeg a párod szüleihez elmennétek. Majd a további napokban beosszátok ahogyan gondoljátok, hogy mikor, melyik szülőhöz mentek, kihez hány napra, ahogyan jónak látjátok. :)

2013. dec. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szoval ha jól értem évekig a te szüleidnél karácsonyoztatok.akkor tedd meg ezt az erőfeszítést hogy idén a párod szüleinél lesztek. Ha ezt anyukád nem érti meg... sajnálom.
2013. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Buszra fel kell engedniük a kutyát ha veszel neki jegyet és adsz rá szájkosarat,ez nem lehet kérdés.Ünnepek alatt is. Ha sokan vannak is. Ez olyan hogy ünnepek alatt nem engednek felszállni 80 kg nál nehezebb embert mert kevés a hely :))) megvette a jegyét joga van utazni.
2013. dec. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!