Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Karácsonyi haccacáré? Nem...

Karácsonyi haccacáré? Nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Szóval idén először úgy döntöttünk,hogy nem látogatjuk külön-külön a két családot (a férjemét és az enyémet), hanem nálunk Szentestézik a két család! Van egy két éves fiunk, és már tavaly sem volt kényelmes rángatni ide-oda a gyereket. Külön meg nem akartunk, mert mindkettőnknek és a családoknak is lenne rá igénye,hogy együtt töltsük ezt az estét.

Igen ám, de most volt a fiam második szülinapja nálunk, és botrányba fulladt az egész. Sajnos a pia volt az oka, mert most még az is ivott, aki nem szokott és valahogy mindenki összeveszett mindenkivel. Felállt a vendégsereg és hazamentek. Én annyit közöltem mindenkivel,hogy szégyelljék magukat,hogy a gyerek érdekében nem tudnak uralkodni magukon és,hogy felejtsék el a közös Szentestét.

Azóta már mindenki bocsánatot kért, de akkor is bennem van még a tüske! Nem ezért készültem két napig reggeltől-estig. Még szerencse,hogy a gyerek már félig aludt, amikor kitört a veszekedés!

Viszont mivel a gyerek ajándéka nagyértékű, megbeszéltük,hogy azt közösen adjuk!

Mondtam,hogy jó, akkor 24-én délután az én szüleim, anyósom, meg a párom nővére eljön egy órára, átadjuk az ajándékot és megy haza mindenki otthon vacsorázni. Majd 25-26-án megyünk,ha hívnak!

Most viszont látom a férjemen,hogy sajnálja az anyukáját, meg a tesóját,hogy "egyedül" kell Szentestézniük. Apósom már meghalt, a sógornőm meg elvált.

Megmondom őszintén én nem akarom azon idegeskedni,hogy megint mi lesz, meg nem is akarom azt a bolondériát,hogy több napig készüljek, takarítás előtte is, utána is stb.

Szeretnék csak háromunknak főzni, és közösen ünnepelni!

De látom a férjemen,hogy neki rossz a családja miatt!

Ti mit tennétek?


2013. dec. 11. 13:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam én is erre, csak tudjátok, ha valami gebasz lesz megint, akkor az lesz bennem,hogy el lett rontva a Szenteste, ami nem megismételhető! Illetve egy évet kell rá várni! Ezért is remeg a gyomrom,ha rá gondolok!

Ne tudjátok meg milyen ideges voltam,hogy a gyerekem születésnapját, ami szintén egyszer van egy évben, amire úgy készültem, elrontották!

Ráadásul,ha gond lesz, akkor oda a 25-26.-a is!

2013. dec. 11. 16:00
 12/13 anonim ***** válasza:

soha nem ertettem miert kell tullihegni a szentestet

nalunk barmelyik este lehet szent es osszejohet a csalad ill baratok.

Karacsony jezus szuletesenek unnepe es a szokas szerint mindenki kis csaladi korben tolti.

a masik ket nap a vendeglatogatasok napja

2013. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Na végül is "megegyeztünk"!

A nagyszülők eljönnek 2 órára délután, de vacsorára mindenki megy haza. Másnap meg megyünk mindkét helyre!

2013. dec. 14. 06:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!