Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Karácsonyi családi hiszti,...

Karácsonyi családi hiszti, hogy kinél legyünk?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy: van egy 15 fős család (+ a csatlakozó barát/barátnő/élettárs stb). Minden évben összegyűltek a nagymamánál, aki az egyik unokájával (veled, aki elment ilyenkor hozzá vagy otthon megcsinálta és átvitte) mindig csinált 2 fajta levest, főételt és több tucat sütit (mézeskalács, 6 fajta bejgli, 3 fajta sós süti stb stb).

A nagymama nagy álma volt, hogy ne marakodjanak a családtagok, legyünk jó család, akik segítik és támogatják egymást, viszont ő tavasszal elhunyt :(

A probléma: kinél legyen a karácsony megtartva? Egységesen rám lett szavazva, holott én élek a legkisebb helyen, de mivel én voltam a másik személy, aki minden karácsonykor segédkezett, ezért "egyértelműnek kellett volna lennie". Én meg nem vagyok hajlandó. Ilyen felszínes, elkényeztetett bandát, akik anélkül, hogy több tucatszor ne szóltam volna rájuk, hogy "köszönjétek meg mamának, hogy megcsinálta, megszervezte", mert szerintük ez a normális. Az asztaltól nem voltak hajlandóak felemelni a seg*üket, mert ők VENDÉGEK. Abban a házban, ahol a gyerekei felnőttek. Mindegy. Az elején próbálkoztam azzal, hogy megpróbálhatjuk, de osszuk el a feladatokat: valaki pl én megfőzöm a komplett ebédet, más hozza az otthon megsütött mézeskalácsot, megint más a bejglit stb.

Ebbe ők nem menne bele, mert nincs idejük rá, meg drága ennyi mennyiséghez a hozzávaló... Nekem se, mert 23-án még dolgozom, de erre az a válasz, hogy vegyek ki szabadnapot.

A végső szavam az volt, hogy jó: akkor nem tartjuk meg nálunk a karácsonyt, mert én ezt nem bírnám egyedül, a párom rühelli a rokonaimat, a lakás kicsi és nem vagyok szolga, akinek a feje felett dönthetnek.

Jelenlegi állás: mindenki várja, hogy meggondoljam magam, mert ő náluk se lehet.

Mindenki utál főzni és sütni rajtam kívül, anyám főztje bármely méregkeverő dicséretére válhatna, nénikém csak a mikróig jutott el, bácsikáim elvannak a rendelt kajával, meg az élettárs/feleség által készítettel. Szóval ha nem megyek bele, akkor megtörik egy hagyomány, amihez nagyim görcsösen ragaszkodott egész életében. Nem tudom mit csináljak :(


2016. dec. 10. 19:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne add be a derekad, ünnepeld külön, a pároddal és olyanokkal együtt, akik nem elvárják, hogy ki legyen nyalva a seggük úgy, hogy egy k..rva fogpiszkálót nen tennének keresztbe érte.

Biztos, hogy nem mennék bele. Nem vagyok a szolgájuk.

Nekik drága, időigényes, de tőled elvárni az egészet? Pff...

2016. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Megmondtad, hogy nem vállalod egyedül, ehhez tartsd magad.


Az idén nem lesz családi karácsony, jövöre meg ha nekik fontos, akkor meggondolják, hogy esetleg mégis meg kellene osztani a feladatokat.


De a helyedben eleve nem erölködnék ezzel, mert valószínüleg a többségnek az ingyen ellátás meg kiszolgálás a fontos, nem pedig a család együtt.


Neked ne legyen lelkiismeretfurdalásod, neked van igazad.


A saját családod (férj meg esetleg gyerekek) az, akivel töltsd az ünnepeket, ennél többet nem várhat el töled senki, és eleve ök a fontosak.

2016. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Hát nem azért, de én nekik biztosan nem csinálnék ekkora felhajtást. Senki nem száll be semmibe, én egyedül tuti nem csinálnék ennyi embernek vacsorát, süteményeket. Hiába a hagyomány, ez rengeteg feladat. Ha nem segítenek be akkor nem lesz közös karácsony. De ezt neked kell tudnod. Vagy lemondasz a hagyományról, vagy egyedül végig szenveded.
2016. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Menjetek el kettesben valami szállodába ünnepelni hogy véletlen se tegyék tö nkre a karácsonyodat szemrehányásokkal. Vagy hogy beállítanak hozzád sztrájkolni hogy miért nem főztél. Ezek az emberek semmit nem érdemelnek.
2016. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Könyveld el, hogy most megtörik a hagyomány. Eddig is csak a nagymamád miatt volt. Köze nem lehetett a valódi együttlét öröméhez.

Nálunk is így volt. Eleinte valaki nem azon a napon akart jönni, mint a többiek. Aztán más meg más napon akart menni, amikor senki nem volt. Végül meghalt a mama és azzal vége is lett a családi összünneplésnek.

Innentől te alakíthatod ki, mikor, kivel akarsz ünnepelni.

2016. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Nalunk is a nagymamam volt a szervezoje ennek, de rovid ideje mar inkabb etterembe megyunk. De nalunk a ket gyerekek (edesanyam es a nagybatyam), az unokak kozul csak en dolgozom, de minimalber alatt keresek, es messzirol utazok haza, igy nem tudok beszallni penzzel.

Nalatok nem johet szoba az etterem?

Vagy esetleg rendelni etelt es sutemenyt? Mindenki kifizeti a reszet es annal tartjatok meg, akinel nagy a lakas?

2016. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Katalin02 ***** válasza:
93%
Szerintem igazuk van az előttem szólók ak! Ők semmit nem akarnak csinálni te meg szakadj meg hogy ők jól érezzék magukat meg ingyen ehessenek! Nekik nem a család a fontos semmiképp ne add be a derekad.
2016. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Te komolyan azon gondolkodsz hogy költségekbe vered magad egy ilyen családért? Én nem tenném. a pénzt, és a beleölt munkát sem érdemlik. Akkor mi itt a kérdés? Szép dolog a hagyomány, de itt már semmi értelme. Ez csak az ingyen zabálásról szólna mikor összetartás nincs.
2016. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van. Ők kijelentik, hogy sok munka és drága, ezért nem csinálnak semmit, de tőled egyedül elvárják? Pofám leszakad.
2016. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
A hagyomány úgyis megtört nagymamád halálával, ez a karácsony és mostantól mindegyik nagyon más lesz, legyen hát más neked is, ünnepelj úgy, ahogy te szeretnél, kis családoddal, ahol nektek jó. Ezeket a rokonokat meg ne sajnáld, ha emiatt elveszted, eddig is képmutatók voltak.
2016. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!