Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Karácsonyi családi hiszti,...

Karácsonyi családi hiszti, hogy kinél legyünk?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy: van egy 15 fős család (+ a csatlakozó barát/barátnő/élettárs stb). Minden évben összegyűltek a nagymamánál, aki az egyik unokájával (veled, aki elment ilyenkor hozzá vagy otthon megcsinálta és átvitte) mindig csinált 2 fajta levest, főételt és több tucat sütit (mézeskalács, 6 fajta bejgli, 3 fajta sós süti stb stb).

A nagymama nagy álma volt, hogy ne marakodjanak a családtagok, legyünk jó család, akik segítik és támogatják egymást, viszont ő tavasszal elhunyt :(

A probléma: kinél legyen a karácsony megtartva? Egységesen rám lett szavazva, holott én élek a legkisebb helyen, de mivel én voltam a másik személy, aki minden karácsonykor segédkezett, ezért "egyértelműnek kellett volna lennie". Én meg nem vagyok hajlandó. Ilyen felszínes, elkényeztetett bandát, akik anélkül, hogy több tucatszor ne szóltam volna rájuk, hogy "köszönjétek meg mamának, hogy megcsinálta, megszervezte", mert szerintük ez a normális. Az asztaltól nem voltak hajlandóak felemelni a seg*üket, mert ők VENDÉGEK. Abban a házban, ahol a gyerekei felnőttek. Mindegy. Az elején próbálkoztam azzal, hogy megpróbálhatjuk, de osszuk el a feladatokat: valaki pl én megfőzöm a komplett ebédet, más hozza az otthon megsütött mézeskalácsot, megint más a bejglit stb.

Ebbe ők nem menne bele, mert nincs idejük rá, meg drága ennyi mennyiséghez a hozzávaló... Nekem se, mert 23-án még dolgozom, de erre az a válasz, hogy vegyek ki szabadnapot.

A végső szavam az volt, hogy jó: akkor nem tartjuk meg nálunk a karácsonyt, mert én ezt nem bírnám egyedül, a párom rühelli a rokonaimat, a lakás kicsi és nem vagyok szolga, akinek a feje felett dönthetnek.

Jelenlegi állás: mindenki várja, hogy meggondoljam magam, mert ő náluk se lehet.

Mindenki utál főzni és sütni rajtam kívül, anyám főztje bármely méregkeverő dicséretére válhatna, nénikém csak a mikróig jutott el, bácsikáim elvannak a rendelt kajával, meg az élettárs/feleség által készítettel. Szóval ha nem megyek bele, akkor megtörik egy hagyomány, amihez nagyim görcsösen ragaszkodott egész életében. Nem tudom mit csináljak :(


2016. dec. 10. 19:53
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A Karácsony nem arról szól, hogy kinyaljuk egy olyan társaság s*ggét, akik egyértelműen leszarják mi van veled, mekkora gond ez neked, és van e egyáltalán pénzed rá. A leírtakból kiderül, hogy a költségekbe sem akarnak beszállni, nemhogy segíteni valamit...


Ne engedd, hogy kihasználjanak, inkább tölts a férjeddel kettesben a karácsonyt, neki is jobb lenne ezek szerint, neked meg főleg... Amúgy valószínűleg nem véletlen utálja a rokonaidat. :)

2016. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Pofátlan banda. Jól tetted, hogy nemet mondtál. Karácsonykor szerintem húzzatok el párodékhoz, nehogy felbukkanjon mindenki az ajtótok előtt, puccba vágva :D
2016. dec. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!