Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez sértő meghatározás volt...

Ez sértő meghatározás volt részemről?

Figyelt kérdés

Nem rég egy társaságban összejöttünk sokan, sok helyről. Az egyik vendég Erdélyből jött. Én ismertem arcról és névről, jobban nem nagyon. Valaki odajött hozzám és megkérdezte, hogy a lány magyar vagy román? (Sok cserediák volt a bulin így a kérdés jogos volt) legjobb tudásom szerint azt feleltem, hogy "magyar nemzetiségű román állampolgár". Az ismerősöm kiakadt, hogy ez milyen sértő lenne szegény lánynak, hogy kiemelem az állampolgárságát, amikor lehet, hogy ez kellemetlenül érinti, főleg magyar társaságban. Hiába magyarázkodtam, hogy ismerek Erdélyben élő magyar állampolgárt is, aki oda házasodott, már el lettem könyvelve bunkónak. Pedig tényleg azért feleltem így mert lehetne akár japán állampolgár is, attól hogy Erdélyben lakik.


Most akkor bunkó voltam?


2017. dec. 22. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hiába csűröd-csavarod és mosakodsz: bunkó voltál !
2017. dec. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Nem voltál. Korrekt válasz volt.
2017. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Legyen, de még mindig nem világos, miért? Mi ebben a szégyellnivaló, hogy említeni sem szabad? Amikor olyanokat hallok, hogy a határon túli magyar kisebbségek százszor jobban megbecsülik és tartják a kultúrájukat, ápolják a közösséget, akkor mi kellemetlen van abban, ha valaki romániai állampolgár?
2017. dec. 22. 17:45
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Ebben a témában nincs jó válasz csak rossz. Bármin képesek megsértődni.

Olyat is hallottam, hogy aki erdélyi arra nem mondhatod, hogy román mert kiakad. De románra sem mindig mondhatod, mert mi van ha valamelyik felmenője magyar volt, és akkor meg ezért akad ki.

Szerintem aki Romániában született az román és kész.

Amúgy mi a sértő abban amit mondtál? Nem szitkozódtál, vagy már nem szabad azt mondani, hogy román?

Ha pl kimegyek Franciaországba és 20 év múlva állampolgár leszek, és valaki megkérdezi: ki ez a nő? Azt mondják majd: ez egy francia csaj, Mo-ról származik/jött. Vagy azt: ez egy magyar nő, de itt él már X éve... Ebben mi a sértő?

2017. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
70%

Sz@r kavarás!

Nem volt mibe belekötni. Normális választ adtál.

2017. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

"Szerintem aki Romániában született az román és kész."


Még tiszta szerencse, hogy nem te döntöd el, ki, milyen nemzetiségű.


És akkor egy baszk vagy katalán spanyol, egy kurd török?

2017. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:
54%
Nemzetiség és állampolgárság az egy adott dolog, nincs benne semmi sértő.
2017. dec. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
székelyek nem magyarok hanem székelyek csak magyarul beszélő népcsoport.
2017. dec. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Beh sok fogyatékos jár erre...
2017. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem sértődok meg egyik határon túli magyar sem amikor a magyar adófizetők pénzéből iskolát óvódát stadiont kapnak és 2ős állampolgárságot segélyeket szavazati jogot. Utálom GyF et de igaza volt az szavazhasson itt akinek a fa..a csalánba ér(ide adózik) ne máséval verjük a csanalat. Itt is éheznek sokan határon belűl.
2017. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!