Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A támmuz 17. -ei cómot tarthat...

A támmuz 17. -ei cómot tarthatom sábesz előtt, vagy csak sábesz szabad? Erre van meghatározás?

Figyelt kérdés

2016. júl. 20. 15:10
 1/5 A kérdező kommentje:
*sábesz után
2016. júl. 20. 15:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Most hogy ilyen szepen sikerult fitogtatnod a jiddish/hebrew szavak ismeretet, megkerdeznem :


Pontosan kitol varsz valaszt erre a kerdesedre ? A Gyik-ot naponta olvaso yeshiva tanuloktol, vagy az ide irogato ultra ortodox rabbiktol ?

2016. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szombaton, sabbeszkor NEM böjtölünk.


Eemiatt, minthogy Támmuz 17. az idén július 23. Szombat, idén a böjtnap Támmuz 18. ( július 24. vasárnap ).

A böjt kezdete hajnal 2:48 , a vége 21:05.


Egyébként sztem megtalálod minden zsidó oldalon, pl mazsihisz.hu , zsidó.com Utóbbi oldalról letölthetõ a naptár pdf-ben. Persze, nem egyenértékû a nyomtatottal, részletek nincsenek ebben.


( off, de csak kicsit: ha fontos Neked, ha tartod az ünnepeket, stb, egy luachot ( zsidó vallási naptár ) eddig már beszerezhettél volna. A hátralevõ két hónapra már nem érdemes, de õsszel szerezd be a jövõévit, szeptember második hetétõl már valszeg kapható. A mazsihisz kiadásút valszeg minden neológ zsinagógában meg tudod venni, az ortodox a Dob u 35. ( bolt ), az EMIH kiadásút a Karoly krt 20-ban. )

2016. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt tudtam ,hogy szombaton böjt tilalom van ,nneduddgi. Csak azt nem tudtam ,hogy most mikor lesz ,mivel sábeszra esik. Amúgy köszönöm a választ. ;)


Ami azt illeti az ünnepeket és eseményeket a naptárómba vezetem.

2016. júl. 21. 00:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Jajaja! Elfelejtettem! Szóval hávdálá után és 2:48 között lehet még borotválkozni?
2016. júl. 22. 01:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!