Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mindig nekem kell előre...

Miért mindig nekem kell előre köszönnöm még a sokkal fiatalabbaknak is?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még olyan hogy nekem előre köszönjön valaki. Jó állásom van, elismert tagja vagyok a társadalomnak.

Kicsit dühítő. Pl jött egy fiatal srác festeni a lakásomba és ő is csak úgy bejött, semmi köszönés csak mondta a magáét. Pedig én adtam neki munkát! Vagy a pizzafutár se tudja kinyitni a száját, csak ha én ráköszönök. Mindenhol máshol is így van, akkor is ha én “voltam ott előbb”. Akkor is tőlem várják, pedig az illem szerint én vagyok az idősebb. Munkahelyen, mindenhol így van.


2017. okt. 26. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Egy olyan világban élsz, ahol a pizzafutárt is Facebookon kell megbökd. Fogadd el.
2017. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy el kell ezt fogadni. Azt se gondolom hogy senki nem köszön, mert vannak sokan akik igen.

Én nem törődök vele. De van amikor olyan a helyzet, hogy dühítő hogy le se sz..valaki, vagy azt várja én köszönjek neki folyton előre, és csak néz mint a birka rám.

No ilyenkor egy jó hangos köszönést dobok felé, vegye már észre magát.

2017. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Olyasmit vársz el a másik embertől amire te nem vagy hajlandó és innentől kezdve nem számít hogy ki az idősebb ki is írhatnád a homlokodra hány éves vagy
2017. okt. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak: Kérdező nem azt írta, ő nem köszön előre. Csak ne mindig ő köszönjön, bizonyos helyzetekben a másik félnek kellene.
2017. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Jó, de most ez ne legyen már probléma. Köszönj, vagy ne köszönj. Más meg azt csinál amit akar.
2017. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!