Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell köszönnöm a...

Hogyan kell köszönnöm a barátnőm szüleinek?

Figyelt kérdés
Első alkalom lesz hogy barátnőmékhoz megyek.A barárnőm szülei körülbelül 40-50 évesek (mi 16 évesek vagyunk).Hogyan köszönjek a szüleinek,hogyan mutatkozzam be?

2017. okt. 5. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok! Szolíd Szilárd vagyok. (Persze ezt csak akkor mond, ha tényleg így hívnak.)Anyukának mondhatod, hogy kézcsók, apukának tiszteletem ha nem akarsz annyira hivatalos lenni.
2017. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anyukának nem illendőbb lenne "Kezi/Kezét csókolommal" köszönni?
2017. okt. 5. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok, vagy csókolom, ahogy érzed, amilyen te vagy, amelyik a személyiségedhez jobban passzol. Egyébként nem tudom, hogyha egy szobában ülnek mondjuk, akkor én mondjuk talán mindkettőnek egyszerre közös egy darab "jó napot kívánok"-kal köszönnék; hogyha meg külön szobában vannak, akkor lehet, hogy anyukának csókolomot mondanék inkább, apukának meg jó napot kívánok-ot.
2017. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Anyukájával fog elémjönni a barátnőm a buszhoz.Anyum azt mondta hogy a "Kezi csókolom" nagyon tetszene egy másik anyukának azért gondoltam hogy az jobb lenne mint egy sima "csókolom".
2017. okt. 5. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy köszönj, mint ahogy bárkinek (bácsi, néni) köszönnél. A mi kultúrkörünkben az alap: a mamának "kezét csókolom", a papának "jó napot kívánok". Ha a barátnőd nem ismerné az illemet és nem mutatna be (azt is tudni kéne, hogyan), akkor köszönés után mutatkozz be magad (Szabó György vagyok). Se ilyenkor, se máskor ne nyújts kezet (ennek is megvan a maga szabálya). Majd ha ők nyújtanak kezet, akkor lesz kézfogás is.
2017. okt. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én jó napottal köszöntem nekik, aztán kézrázás útán mondta az anyukája, hogy tegezzük egymást nyugodtan.
2017. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!