Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemi tanár, ha felajánlott...

Egyetemi tanár, ha felajánlotta a tegezést, akkor sziát kéne neki köszönnöm? Akkor is, ha egy idős hölgy, hatalmas tekintéllyel?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 11:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Sziát nem. Szerbuszt, vagy ha olyan tekintélyes, akkor Csókolom a kezedet. Ha nem tetszik neki, majd szól.
2016. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem maradhatsz a formális köszönésnél ha a szia kényelmetlen neked.Nem hiszem hogy zavarná.
2016. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Sunshinedoll ***** válasza:
56%
Ha fura a szia, akkor maradhat a jó napot, vagy a viszontlátásra, nincs abban semmi.
2016. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
A tegezés nem azt jelenti, hogy le-sziázzuk és jól hátba veregessük. Így sokkal jobban kell ügyelned a tisztelet megadására és kifejezésére, mintha nem tegeződnétek... Pl. a keresztnevét, becenevét ne használd. A harsány szervusz-okat kerüld, inkább akkor "szabadulj fel", ha kettesben vagytok, pl. egy kávénál. Köszönéshez, helyzettől függően, jó lesz az ilyen: Kezeidet csókolom (ha fiú vagy), Jó reggelt kívánok, tanárnő (ha osztály előtt köszönsz vagy ha leány lennél).
2016. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt mondta ha úgy látja, hogy mi magázzuk őt, akkor ő is vissza fog minket, amit viszont nem szeretnék. Ha azt köszönöm jó napot kívánok, viszontlátásra, nem fogja azt hinni én akkor még mindig magázom őt? A csókolom a kezeidet köszönést pedig még senkitől nem hallottam, főleg nem egyetemen, szerintem elég bizarrul hangzik. Akkor inkább kezét csókolom, vagy csókolom de az már szintén magázásnak hat nemde?
2016. febr. 9. 14:59
 6/19 Andizsuzsi ***** válasza:
55%

Szerbusz Magdi néni!

Üdvözöllek Tanárnő!

2016. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legszerencsésebb, ha a keresztnevén szólítod. Például egy "jó reggelt, Éva" köszönésbe sehogy nem lehet belekötni, közvetlen, de nem haverkodó megoldás. A csókolomozásról már a középiskolában leszoktatják az embert, és ez így is van rendjén.
2016. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jó reggelt Magdi, viszlát Magdi, kicsit furcsa lesz minden órán... :D
2016. febr. 9. 22:10
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

jezusom ezek a peldak... szerintem ha megengedte hogy tegezd mondhatod hogy szia, foleg ha nem tudsz jobbat. Sziazni is lehet udvariasan, magázni ks bunkon.

Max egy apaca kepzoben mondanak ilyeneket hogy kezeidet csókolom.. atya világ :D

2016. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

Maradj a szerbusznál!

A szia már túl bizalmaskodó!

2016. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!