Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemi tanár, ha felajánlott...

Egyetemi tanár, ha felajánlotta a tegezést, akkor sziát kéne neki köszönnöm? Akkor is, ha egy idős hölgy, hatalmas tekintéllyel?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 11:04
1 2
 11/19 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Miért kell egy tanárnőnek minden órán köszönni? Munkahelyen sem annyiszor köszönünk egy nap, ahányszor találkozunk.
2016. febr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 masni1 ***** válasza:
59%
Szervusz Tanárnő! Vagy ha nem tanár-diák a viszonyotok akkor Szervusz ( keresztnév )!
2016. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Tanár-diák viszony, és heti kétszer találkozunk. Szóval akkor ha csak szimplán annyit mondok, szervusz, nem lesz túl bizalmaskodó, netalán sértő?
2016. febr. 10. 21:26
 14/19 anonim válasza:
73%
Tanárként hasonló helyzetben a "Szervusz, Tanárnő"-t érzem a legmegfelelőbbnek.
2016. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen egyáltalán nem fura, hogy akár 60-70 éves professzorok felajánlják a tegezést... és minden esetben mindenki sziázza őket.


" Sziát nem. Szerbuszt, vagy ha olyan tekintélyes, akkor Csókolom a kezedet. Ha nem tetszik neki, majd szól."


Egy ilyen "csókolom a kezedet" szövegtől szerintem mindenki hasra esne a röhögéstől :D Soha életemben nem hallottam még ilyet és szóban nem is fogok, ebben biztos vagyok :D

2016. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Megkérdezném azoktól, akik lepontoztak, hogy ők naponta hányszor köszönnek a kollégáknak?
2016. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nos, úgy alakult, hogy mindenki Jó napotot és Viszlátot köszön a csoportban... :D
2016. febr. 17. 13:54
 18/19 anonim ***** válasza:
Attól, mert "hatalmas tekintélye" van, ő is ember, mint bárki más. Valószínűleg szereti, hogy barátságos körülötte a légkör, a hallgatók közé tartozik valamennyire, nincs elszigetelve. Ő biztos nem gondolja magát idősnek. Ha azt mondta, hogy tegezheted, akkor szerintem sziát köszönj! Majd megszokod. Majd a munkahelyeden is lehet olyan, hogy mindenki tegeződik, a sokkal idősebbek is.
2016. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A szerBusz nem köszönés.A szerVusz annál inkább.
2020. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!