Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Férfiként hány éves kortól...

Férfiként hány éves kortól kezdtek el "Jó napot"-tal köszönni nektek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 3. 20:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Bizony rossz dolog megöregedni.

De Mo-n a férfiak várható élettartama 72 év.

Azzal, hogy a férfiak kétharmada nem éri meg a 67 évet.

Ennek a fele 36,itt tartasz most.

Környezetemben úgy hullanak az 50-es pasik, mint a varjak ősszel a fáról.És nem borsodi, halmozottan hátrányos környéken élek, hanem átlagos anyagi helyzetű régióban, talán az átlagnál kicsit jobb is a szitu,felénk csak annak nincs munkája,aki nem akar)

Nagybátyám is 46 évesen csinált gyereket,mert azt hitte,ő a király,aztán csak lesett,amikor a lánya 21 éves korában- még javában tanult a lány- kiderült- hogy rákos.

Anyukám 70 éves és a gimis fiú osztálytársainak a négyötöde már meghalt, a lány osztálytársainak pedig 90%-a özvegy (pedig a férjek korukbeliek voltak).

2017. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Van egy 12 éves nevelt fiam és egy 8 éves lányom, de továbbra sem értem, mi köze ennek a kérdéshez?...
2017. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az,hogy egy 36 éves már vén trotty egy 16 éves szemében.

Elfelejtetted már milyen volt tininek lenni?

Egy 16 évesnek már egy 26 éves is vénség.

Egy 36 éves meg már majdnem a szülei korosztálya.

De ne panaszkodj,hogy megöregedtél,másnak ez sem sikerült.

Mint ahogy Te is most vén trottynak tartod a 60 éveseket, de ha Te 60 éves leszel, akkor majd azt mondod: hát én még fiatal vagyok.

Ez márcsak így van

2017. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem csak a kor számít, hanem a kinézet is, amiért tenni kéne. Ha valaki szakállat meg sörhasat ereszt, és úgy öltözködik, mint a saját nagyapja, azt 20 évesen is lecsókolomozzák. Nem rosszindulatból, szegény tizenéves tényleg nem tudja hova tegye.


Egyébként gyorsabb ütemben tolódik korban kifelé a letegezhetőség szokása, mint ahogy az ember öregszik. Sokan megéljük, hogy újból tegeznek minket, miközben 10 éve nem így volt.

2017. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kinézet ide-kinézet oda,számít a kor, hiába is tagadjuk.

Ez csak önbecsapás, hogy a kor nem számít, modern kor legnagyobb hazugsága.

Ez élethazugság.

2017. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem attól leszel jófej a fiatalok szemében, ha mindenkit úton-útfélen tegezel.

A tegezésnek megvan a maga helye, a magázásnak pedig a maga varázsa.

2017. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát akkor én valami ritka menő tini voltam, mert lazán lehelóztam a 30asokat...
2017. okt. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
+ ,em tudom, de engem 5-6évesen megtanítottak rá, hogy férfiakat nem csókolgatunk...
2017. okt. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Nahát ez a 11-es 58 %-os igazán lehangoló volt. Teljesen eltért a kétdéstől. Elég depis lehetsz.

Az igazság az, hogy a köszönés a kinézetnek szól, semmi másnak. Annak, amit az ember levág, amikor röpke másodpercre ránéz az illetőre. Egy boltos nyilván nem akar tiszteletlen lenni és "felfelé kerekít", mert még mindig jobb jónapot kösznni egy adott esetben fiatalnak, mint egy idősebbnek hellot. Legalábbis ami az illemet illeti.

Tény, hogy a mai korban kitolódtak a " mérföldkövek", úgy mint a gyerekvállalás, első munkahely, stb. Régen ezek képezték a felnőttkor, mint állapot kezdetét. A köszönési szokásaink pedig maradtak, elavultak.

Az pedig már filozófiai kérdés, hogy mi a kor és hogy számít-e. De ha úgy vesszük az ember találta ki magának, ahogy a naptárat, órákat, stb. is. Miért érezze magát öregnek valaki, mert az áll a személyibe, hogy 35 éve, vagy 60 éve született? Az öreg, fiatal szubjektív fogalom. Az pedig két teljesen különálló dolog, hogy valaki hány éves és hogy hogy köszönnek neki, márcsak az előbb megvilágított okoknál fogva is. A 11-es és az összes többi válasza meg egy bunkó és arrogáns tinilányra vall. Szóval hello :D

2019. máj. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!