Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Napszemüvegben tényleg nem...

Napszemüvegben tényleg nem illik köszönni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 13. 13:28
 1/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Napszemuveges fiuknak 18 eves korig nem illik.

Nem illik koszoniuk, ha akarnak le kell venniuk.

2017. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem illik. Ahogy zsebre dugott kézzel sem, stb.
2017. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Lehet köszönni, de jobb lenne ha levenné, és látni a szemével kinek irányítja a köszönést.

Kollnőm is mintha levenné a szeméről ha belépünk a telepre.

Utcaim fényre elszinesedó lencse, és bizony leveszem én is.

Tény hogy inkább az zavar, nem látok semmit ha kintről bemyegyek...

2017. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez tök jó, de ki veszi le a szemüveget az utcán egy köszönés erejéig? Hülyén néz ki, hogy ismerősöd jön veled szembe, leveszed a szemüveget, köszönsz neki, elmentek egymás melett és közben te már rakod is vissza a szemedre.
2017. júl. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Kérdésbe nem tették hozzá : utcán, hivatalban / vagy bármilyen épületen belül...
2017. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Épületen belül eleve illik levenni a szemüveget, szóval a kérdező az utcára gondolhatott.
2017. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Épületben amúgy sem viselünk napszemüveget, ahogy sapkát sem...
2017. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönhetsz nyugodtan napszemüveggel.
2017. júl. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

a csökkentett szellemi képességűek úgy látszik nem értik a kérdést.

Ha a haveroddal találkozol az utcán, akkor persze nem kell levenni. Olyan kontaktok esetében sem kell levenni, amelyek személytelenek, pl. ha beállsz egy benzinkútra, ahol a kútkezelő megkérdezi, hogy tele tegye-e, akkor sem kell levenni.

De ha idegen helyre mész, először jelensz meg, tudod, hogy vissza is fogsz menni, akár be is kell mutatkozni, azt akarod, hogy jól süljön el az első benyomás, stb. akkor illik levenni.

2017. júl. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Van egy nő ismerősöm, aki félévente nem csak a frizurája formáját, de a haja színét is megváltoztatja. Emellett a fél arcát beborító napszemüvegeket hord.

Egyszer társaságban megjegyezte, hogy én sosem köszönök neki az utcán.

Elmagyaráztam neki, hogy ez amiatt van, mert sosem ismerem fel, a új sérók, meg a nagy napszemüvegek miatt. Udvariasan megkértem, hogy amikor úgy találkozunk, hogy nem ismerem meg, bökjön meg, hogy Gizus vagyok, és akkor mindenhol fogok köszönni neki, és beszélgethetünk pár percet.

Azóta is működik a dolog.

2017. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!