Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Általában melyik egyetemi...

Általában melyik egyetemi szakokon viselnek talárt a diplomaosztón?

Figyelt kérdés
Csak a mesterképzés után szokott lenni vagy már az alapképzés végén is? Azért kérdezem mert azt hallottam, hogy az alapképzés végén nincs túl nagy felhajtás a diolomaosztó körül.
2017. júl. 26. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Jogon.
2017. júl. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Minden egyetemi szakon viselnek talárt a végzős hallgatók a diplomaosztójuk napján. Alap, és/vagy, mester szakot végzők is !
2017. júl. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Alapszakon több helyen nem kötelező. Nálunk pl (SZTE biosz) idén alapszakot végzetteknek elég volt egy öltöny, nyakkendő kombó. Nem is jött senki talárban.

Mesterképzésen végzetteknek viszont kötelező volt.

2017. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez egyetem függő, nem csak szakfüggő. Én is SZTE-re jártam bioszra, itt alapképzésen tilos a talár, csak a mesterszakosok bérelhetnek. De egerben pl. ugyanezen a szakon alapképzésen is van talár, sőt a sapkát haza is vihetik.
2017. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
87%
Nálunk ELTE-TÓK-on sincs, ott csak fehér kesztyű szükséges!
2017. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
BA-n nem mentem el a diplomaosztóra, nem is nagyon foglalkoztam vele, szóval fogalmam sincs, hogy ott volt-e talár (ELTE-BTK anglisztika). MA-t a Károlin BTK-n csináltam színháztudományon, ott volt.
2017. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
SE-ETK-n viseltek plusz kesztyűt :)
2017. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Egyetemfüggő szerintem is, nálunk pl mindenki visel talárt, szaktól és képzéstől függetlenül.
2017. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

Ez volt a fő kérdés : Általában melyik egyetemi szakokon viselnek talárt a diplomaosztón?


Szóval, nem az volt a kérdés, hogy melyik egyetemen ! Hanem , hogy melyik szakon!


Én azt írtam, hogy mindegyik szakon.


Nem értem, miért lettem lepontozva?


Egyébként én is tudok ám kötözködni. Azaz a talár viselete nem kötelező, mert magára a diploma osztóra sem kötelező elmenni.

2017. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: de kötelező. Elmenni nem, de ha elmész és élő van írva a takar, akkor kötelező bérelni.
2017. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!